Kdo je to?
Kdo je Jan Čižinský? Životopis Jan Čižinský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Jan Čižinský

Kdo je Jan Čižinský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Jan Čižinský je český politik, lídr pražského sdružení Praha sobě.
Studoval humanitní obory na Karlově univerzitě - historii, latinu a politologii. Dosáhl titulu Mgr. a začal pracovat jako učitel.
V politice se angažoval už v poměrně nízkém věku, začínal v barvách KDU-ČSL. Úspěchů však začal dosahovat až jako lídr Praha 7 sobě, později Praha sobě. V roce 2014 vyhrál komunální volby a stal se starostou na Praze 7. Následně dosáhl úspěchu i v celopražské politice a v roce 2018 se stal zastupitelem hlavního města Prahy. Praha sobě pod jeho vedením uspěla i ve volbách v roce 2022.
Kromě komunální politiky byl také Jan Čižinský poslancem, a to od roku 2017. Zde působil například v Kontrolním výboru nebo ve Výboru pro životní prostředí. V následujících volbách do Poslanecké sněmovny nekandidoval a soustředil se na pražskou politiku.
Jeho bratrem je taktéž politik Pavel Čižinský, matka je známá historička umění Helena Čižinská.Kdo je Jan Čižinský? Životopis Jan Čižinský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Jan Čižinský

Národnost: česká
Datum narození: 22. dubna 1978
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Čižinský? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Senilita? Vzpomněli byste si na význam slova Grafomanie? Znáte definici termínu Elektroléčba? Znáte definici termínu Formát A3?

Klíčová slova: politici, život, lexikon, informace, kde se narodil Jan Čižinský?, datum narození, Jan Čižinský, wiki, osobnost, osobnosti, zajímavosti, politici, životopis, místo narození, Jan Čižinský, kdo je Jan Čižinský?

Pojem Jan Čižinský je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jan Čižinský zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Jan Čižinský na Google obrázcích

Najít heslo Jan Čižinský ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Jan Čižinský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Jan Čižinský ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Jan Čižinský ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Čižinský například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Čižinský

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jan Čižinský? Kdy se narodil Jan Čižinský? Kde se narodil Jan Čižinský? Jan Čižinský je v kategorii Politici

Kategorie politici, předsedkyně, jan Čižinský, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Jan Čižinský řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Čižinský i v jiné kategorii než je politici.