Kdo je to?
Kdo je to Akcionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Akcionář? Lidé, podnikání

Akcionář

Jaký je význam slova Akcionář? Co to znamená?

Akcionář je člověk, který vlastní akcie, tedy určitý podíl v akciové společnosti.
Akciová společnost je taková, jejíž kapitál je složen z akcií. Akcie jsou cenné papíry. Akcie se obvykle obchodují na burze, získávají a ztrácejí hodnotu podle pohybů na trhu.
Akciová společnost má několik orgánů. Valná hromada, která je složena ze všech akcionářů. Každý akcionář v ní má tolik hlasů, kolik vlastní akcií. Představenstvo, které je statutárním orgánem akciové společnosti, a dozorčí radu, která na představenstvo dohlíží.
Akcionář může být menšinový, kdy vlastní méně než polovinu akcií, nebo většinový, kdy vlastní více než 50% balík akcií a má tedy velký vliv na chod akciové společnosti.Kdo je to Akcionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Akcionář? Lidé, podnikání

Zaujalo vás slovo, termín Akcionář? Potom se podělte s jinými lidmina veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Děrovačka? Pamatujete si definici pojmu Kamenické dláto? Znáte pojem Archeologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Satén?

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, odborný výraz, heslo, slovo, přesný výraz, podnikání, popis, pojem, etymologie, Akcionář, lexikon, termín, informace, přesný výraz, synonymum

Pojem Akcionář je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Akcionář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Akcionář ve Wikipedii

Hledat frázi Akcionář na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Akcionář na Youtube

Vyhledat výraz Akcionář ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcionář například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Akcionář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Akcionář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Akcionář? Definice pojmu Akcionář se nachází v kategorii Podnikání

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Akcionář i v jiné sekci než v podnikání.