Kdo je to?
Kdo je to Akcionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Akcionář? Lidé, podnikání

Kdo je to Akcionář?

Jaký je význam slova Akcionář? Co to znamená?

Akcionář je člověk, který vlastní akcie, tedy určitý podíl v akciové společnosti.
Akciová společnost je taková, jejíž kapitál je složen z akcií. Akcie jsou cenné papíry. Akcie se obvykle obchodují na burze, získávají a ztrácejí hodnotu podle pohybů na trhu.
Akciová společnost má několik orgánů. Valná hromada, která je složena ze všech akcionářů. Každý akcionář v ní má tolik hlasů, kolik vlastní akcií. Představenstvo, které je statutárním orgánem akciové společnosti, a dozorčí radu, která na představenstvo dohlíží.
Akcionář může být menšinový, kdy vlastní méně než polovinu akcií, nebo většinový, kdy vlastní více než 50% balík akcií a má tedy velký vliv na chod akciové společnosti.Kdo je to Akcionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Akcionář? Lidé, podnikání

Definici slova Akcionář můžete sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Švédská bedna? Vzpomenete si na definici slova Ecoboost? Znáte pojem Invektiva? Vzpomněli byste si na význam slova Relikviář?

Klíčová slova: vysvětlení, definice, Akcionář, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, formulace, původ slova, informace, význam slova, wikipedie, co znamená, etymologie, Akcionář, pojem, přesný význam

Pojem Akcionář je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít výraz Akcionář ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcionář ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Akcionář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Akcionář ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Akcionář ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcionář například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Akcionář

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Akcionář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Akcionář? Definice pojmu Akcionář se nachází v sekci Podnikání

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, termín, heslo, výraz řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než podnikání.