Kdo je to?
Kdo je to Akcionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Akcionář? Lidé, podnikání

Kdo je to Akcionář?

Co znamená a jaký je význam slova Akcionář?

Akcionář je člověk, který vlastní akcie, tedy určitý podíl v akciové společnosti.
Akciová společnost je taková, jejíž kapitál je složen z akcií. Akcie jsou cenné papíry. Akcie se obvykle obchodují na burze, získávají a ztrácejí hodnotu podle pohybů na trhu.
Akciová společnost má několik orgánů. Valná hromada, která je složena ze všech akcionářů. Každý akcionář v ní má tolik hlasů, kolik vlastní akcií. Představenstvo, které je statutárním orgánem akciové společnosti, a dozorčí radu, která na představenstvo dohlíží.
Akcionář může být menšinový, kdy vlastní méně než polovinu akcií, nebo většinový, kdy vlastní více než 50% balík akcií a má tedy velký vliv na chod akciové společnosti.Kdo je to Akcionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Akcionář? Lidé, podnikání

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Švédská bedna? Vzpomněli byste si co označuje výraz Wakame? Znáte pojem Tilápie? Znáte termín Ebonit?

Klíčová slova: wikipedie, podnikání, Akcionář, slovo, etymologie, definice, původ slova, význam slova, přesný výraz, termín, Akcionář, popis, význam, heslo, lexikon, wiki

Pojem Akcionář je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Akcionář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcionář ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Akcionář na Google.cz

Zkusit najít slovo Akcionář ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Akcionář ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcionář například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Akcionář, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Akcionář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Akcionář? Definice pojmu Akcionář patří do kategorie Podnikání

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Čerstvé informace hledejte výraz, slovo, definici, slovíčko např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Podnikání).