Kdo je to?
Kdo je Lucie Polišenská? Životopis Lucie Polišenská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Lucie Polišenská

Kdo je Lucie Polišenská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Česká herečka Lucie Polišenská se narodila 17. května 1986 v Šumperku, nicméně v průběhu dětství se s rodiči přestěhovala do Rapotína. Původně toužila po profesi zdravotní sestry, a proto studovala na Střední zdravotnické škole v rodném Šumperku.
V průběhu studia se však dostala k herectví. Začala účinkovat v šumperském divadle, a to ji tak chytlo, že z původních kariérních plánů zcela sešlo a Lucie se po maturitě hlásila na pražskou DAMU, kam bylo posléze také přijata.
DAMU úspěšně ukončila v roce 2008 a prakticky ihned získala angažmá v Divadle na Vinohradech. Účinkovala také na divadelních prknech Městského divadla v Kladně. Tamní působení jí vyneslo i cenu Thálie za roli Marty Dekasové ve hře Noční motýl. V roce 2015 získala angažmá v Národním divadle.
I úspěšné divadelní kariéře zvládá Lucie i mnoho filmových či seriálových rolí. V poslední době zazářila ve snímcích Deníček moderního fotra, Po čem muži touží nebo Kobry a užovky. Objevila se také ve filmech Hádkovi, Deníček moderního fotra, Zakleté pírko, Instalatér z Tuchlovic, jak se zbavit nevěsty, Případ pro rybáře či Svatba na bitevním poli.
V současné době ji mohou diváci pravidelně potkávat v roli Elišky Krásné v seriálu ZOO. V minulosti si zahrála například v seriálu Dvojka na zabití, Slunečná, Krejzovi, Ohnivý kuře, České století nebo Čapkovy kapsy.
Patří mezi plnoštíhlé herečky, což ona sama považuje za svou konkurenční výhodu, jelikož ji právě její proporce činí dobře zapamatovatelnou.
O osobním životě Lucie příliš často nehovoří, a proto se mnoho lidí domnívá, že je stále single. To však není pravda, jelikož je již nějakou dobu vdaná. Své soukromí si dobře střeží, čímž bohužel dává dostatek prostoru ke spekulacím.Kdo je Lucie Polišenská? Životopis Lucie Polišenská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Lucie Polišenská

Národnost: československá, česká
Datum narození: 17. května 1986
Místo narození: Šumperk

Sdílejte tuto stránku s osobností Lucie Polišenská s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Polníček? Víte co je Reductil? Znáte definici termínu Občanský zákoník? Vzpomněli byste si co označuje výraz ADSL?

Klíčová slova: herectví, národnost, popis, vysvětlení, narození, kde se narodila Lucie Polišenská?, wikipedie, život, zajímavosti, místo narození, Lucie Polišenská, biografie, wiki, informace, osobnosti, Lucie Polišenská

Pojem Lucie Polišenská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Lucie Polišenská ve Wikipedii

Najít termín Lucie Polišenská ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Lucie Polišenská ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Lucie Polišenská ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Lucie Polišenská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucie Polišenská například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Lucie Polišenská?

Teď už víte Kdo je to Lucie Polišenská? Kdy se narodila Lucie Polišenská? Kde se narodila Lucie Polišenská? Lucie Polišenská patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, brunet krátký sestřih, lucie Polišenská, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Lucie Polišenská řekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lucie Polišenská i v jiné kategorii než je herectví.