Kdo je to?
Kdo je to Ondřej Hejma? Životopis Ondřej Hejma, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ondřej Hejma?

Kdo je to Ondřej Hejma? Stručný životopis

Ondřej Hejma je hudební skladatel a zpěvák, působící jako frontman ve skupině Žlutý pes. Je také dopisovatelem Associated Press, tlumočí a vystupuje jako moderátor televizních pořadů. Studoval filologii na FF UK, později pracoval v reklamě, odkud přešel do zpravodajství u agentury AP. Jeho jméno se objevilo i v Cibulkových seznamech spolupracovníků s StB.
Ondřej Hejma je autorem textů mnoha písní, hudební texty píše i pro jiné zpěváky. Podílel se i na libretech českých verzí úspěšných muzikálů. Často vystupuje i v rozhlase a televizi, přispívá i do časopisů.Kdo je to Ondřej Hejma? Životopis Ondřej Hejma, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Ondřej Hejma

Národnost: česká
Datum narození: 3. února 1951
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ondřej Hejma sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Křemelina? Víte, co je to Lege artis? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mezonetový byt? Rozumíte pojmu Tortilla?

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, původ slova, informace, popis, heslo, formulace, definice, kdo to je, popis, význam slova, přesný výraz, co je to Ondřej Hejma?, wiki, slovo, pojem

Pojem Ondřej Hejma je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít termín Ondřej Hejma ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Ondřej Hejma ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Ondřej Hejma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Ondřej Hejma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ondřej Hejma například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Ondřej Hejma? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Ondřej Hejma? Kdo to byl Ondřej Hejma? Kdy se narodil Ondřej Hejma? Kde se narodil Ondřej Hejma? Ondřej Hejma se nachází v kategorii hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Ondřej Hejma dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ondřej Hejma i v jiné kategorii než je hudba.