Kdo je to?
Kdo je to Ondřej Hejma? Životopis Ondřej Hejma, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ondřej Hejma?

Kdo je to Ondřej Hejma? Stručný životopis

Ondřej Hejma je hudební skladatel a zpěvák, působící jako frontman ve skupině Žlutý pes. Je také dopisovatelem Associated Press, tlumočí a vystupuje jako moderátor televizních pořadů. Studoval filologii na FF UK, později pracoval v reklamě, odkud přešel do zpravodajství u agentury AP. Jeho jméno se objevilo i v Cibulkových seznamech spolupracovníků s StB.
Ondřej Hejma je autorem textů mnoha písní, hudební texty píše i pro jiné zpěváky. Podílel se i na libretech českých verzí úspěšných muzikálů. Často vystupuje i v rozhlase a televizi, přispívá i do časopisů.Kdo je to Ondřej Hejma? Životopis Ondřej Hejma, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Ondřej Hejma

Národnost: česká
Datum narození: 3. února 1951
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ondřej Hejma sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu After party? Vzpomenete si na definici slova Pořekadlo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Penne? Vzpomněli byste si na význam slova Canisterapie?

Klíčová slova: vysvětlení, popis, původ slova, definice, etymologie, termín, význam pojmu, kdo je Ondřej Hejma?, pojem, přesný výraz, co znamená, slovo, informace, synonymum, formulace, Ondřej Hejma

Pojem Ondřej Hejma je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ondřej Hejma ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Ondřej Hejma ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Ondřej Hejma ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Ondřej Hejma ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ondřej Hejma například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Ondřej Hejma?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Ondřej Hejma? Kdo to byl Ondřej Hejma? Kdy se narodil Ondřej Hejma? Kde se narodil Ondřej Hejma? Ondřej Hejma patří do sekce hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Ondřej Hejma třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ondřej Hejma i v jiné kategorii než je hudba.