Kdo je to?
Kdo je to Ondřej Hejma? Životopis Ondřej Hejma, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ondřej Hejma?

Kdo je to Ondřej Hejma? Stručný životopis

Ondřej Hejma je hudební skladatel a zpěvák, působící jako frontman ve skupině Žlutý pes. Je také dopisovatelem Associated Press, tlumočí a vystupuje jako moderátor televizních pořadů. Studoval filologii na FF UK, později pracoval v reklamě, odkud přešel do zpravodajství u agentury AP. Jeho jméno se objevilo i v Cibulkových seznamech spolupracovníků s StB.
Ondřej Hejma je autorem textů mnoha písní, hudební texty píše i pro jiné zpěváky. Podílel se i na libretech českých verzí úspěšných muzikálů. Často vystupuje i v rozhlase a televizi, přispívá i do časopisů.Kdo je to Ondřej Hejma? Životopis Ondřej Hejma, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Ondřej Hejma

Národnost: česká
Datum narození: 3. února 1951
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Ondřej Hejma? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Křemelina? Znáte definici termínu Lipedéma? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mezonetový byt? Pamatujete si definici pojmu Frigidita?

Klíčová slova: význam, význam pojmu, etymologie, popis, co je to Ondřej Hejma?, informace, odborný výraz, přesný význam, co znamená, definice, popis, hudba, formulace, kdo je Ondřej Hejma?, slovo, lexikon

Pojem Ondřej Hejma je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Ondřej Hejma na Google.cz

Hledat termín Ondřej Hejma ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Ondřej Hejma v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Ondřej Hejma ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ondřej Hejma například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Ondřej Hejma?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Ondřej Hejma? Kdo to byl Ondřej Hejma? Kdy se narodil Ondřej Hejma? Kde se narodil Ondřej Hejma? Ondřej Hejma patří do sekce hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Ondřej Hejma dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ondřej Hejma i v jiné kategorii než je hudba.