Kdo je to?
Kdo je Hana Mandlíková? Životopis Hana Mandlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Hana Mandlíková?

Kdo je Hana Mandlíková? Životopis, informace, biografie, sport

Hana Mandlíková je bývalá profesionální československá a australská (od roku 1988) tenistka. Mandlíková se narodila v Praze do rodiny olympijského běžce na 100 metrů Viléma Mandlíka.
Od malička se věnovala sportu, zejména tenisu. Na juniorském mistrovství světa v roce 1978 zvítězila a stala se tak úplně první juniorskou mistryní světa. Díky úspěchu se dostala mezi profesionály, kde se držela v letech 1978-1990.
První velký úspěch zaznamenala Mandlíková v roce 1980. Sice nejprve prohrála ve finále US Open, ale následně zvítězila na Australian Open. V následujícím roce zvítězila na French Open a dostala se do finále Wimbledonu, kde prohrála s Chris Evertovou. S Evertovou prohrála i ve finále US Open roku 1982. V roce 1985 dokázala na US Open poprvé uspět, když porazila krajanku Martinu Navrátilovou. Navrátilová vrátila Mandlíkové porážku na Wimbledonu 1986. Poslední titul ve dvouhře získala podruhé na Australian Open, kde porazila opět Martinu Navrátilovou. Během své kariéry se ve dvouhře umístila nejlépe na třetím místě v roce 1984.
Ve čtyřhře se Mandlíková dostala v roce 1984 do finále na French Open, nicméně se svou spoluhráčkou nestačily na americké duo Navrátilová a Shriverová. V roce 1986 se oženila s Australanem a ve stejném roce reprezentovala Austrálii na Wimbledonu, kde s Wendy Turnbullovou prohrála opět s Navrátilovou a Shriverovou. Se stejnou dvojicí prohrály i na US Open 1986. Jediný grandslamový titul ve čtyřhře vyhrála na US Open 1989, kde hrála po boku Martiny Navrátilové. Ve čtyřhře se umístila nejlépe na sedmém místě v roce 1986.
Profesionální kariéru Mandlíková ukončila v roce 1990. Od roku 1994 patří do Tenisové síně slávy. Následně trénovala Janu Novotnou, která zvítězila na Turnaji mistryň (1997) a ve Wimbledonu (1998).
Mandlíková byla v letech 1986-1987 provdaná za Jana Sedláka (Australan českého původu). V roce 2001 se ji narodila dvojčata Elizabeth Hana a Marek Vilém. Jméno otce však nikdy nezveřejnila. Její dcera Elizabeth je juniorskou tenistkou, která se v roce 2019 dostala na 594. příčku v žebříčku WTA.Kdo je Hana Mandlíková? Životopis Hana Mandlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní informace o osobě Hana Mandlíková

Národnost: česká
Datum narození: 19. 2. 1962
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Hana Mandlíková? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Kvitance? Víte, co je to 3D tiskárna? Znáte termín UNICEF? Rozumíte pojmu Předsudek?

Klíčová slova: kdy se narodila Hana Mandlíková?, život, sport, kde se narodila Hana Mandlíková?, kdo je Hana Mandlíková?, Hana Mandlíková, wikipedie, životopis, lexikon, datum narození, narození, wiki, Hana Mandlíková, sport, biografie, místo narození

Pojem Hana Mandlíková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Hana Mandlíková

Hledat výraz Hana Mandlíková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Hana Mandlíková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Hana Mandlíková ve Wikipedii

Najít pojem Hana Mandlíková ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Hana Mandlíková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Mandlíková například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hana Mandlíková

Právě nyní již víte Kdo je to Hana Mandlíková? Kdy se narodila Hana Mandlíková? Kde se narodila Hana Mandlíková? Hana Mandlíková se nachází v kategorii Sport

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Hana Mandlíková dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Mandlíková i v jiné kategorii než je sport.