Kdo je to?
Kdo je Tomáš Satoranský? Životopis Tomáš Satoranský, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Tomáš Satoranský?

Kdo je Tomáš Satoranský? Životopis, informace, biografie, sport

Tomáš Satoranský je český reprezentační basketbalový útočník a rozehrávač, hájící barvy týmu Chicago Bulls v zámořské soutěži NBA. 201 cm vysoký Satoranský začal svou basketbalovou kariéru v týmu USK Praha (2007), když mu bylo teprve 16 let. V pražském klubu odehrál celkem 2 úspěšné sezóny.
V 18 letech podepsal smlouvu se španělským klubem CB Sevilla v ACB lize. V Seville působil celkem 5 sezón. Díky individuálním úspěchům byl Satoranský draftován klubem Washington Wizards z americké soutěže NBA (do klubu přestoupil až v roce 2016).Po pěti letech v týmu CB Sevilla přestoupil do velkoklubu FC Barcelona (2014), kde podepsal dvouletý kontrakt. Hned na konci první sezóny v Barceloně (2014/2015) slavil Satoranským španělský Superpohár. Ve druhé sezóně (2015/2016) byl zvolen nejlepším hráčem soutěže.
Sezónu 2016/2017 započal Satoranský v NBA v klubu Washington Wizards, kde strávil celkem 3 sezóny (2016-2019). Stal se celkem 4. českým hráčem NBA v historii. V sezóně 2017/18 zaznamenal v jednom zápase 25 bodů (osobní rekord). Po třech letech Satoranský přestoupil do týmu Chicago Bulls za 242 milionů korun (nejlépe placený český sportovec). V první sezóně za Chicago Bulls zaznamenal nový osobní rekord v jednom zápase (27 bodů).
Satoranský působí v české reprezentaci a na FIBA World Cup 2019 skončil s národním týmem na historicky nejlepším umístění (6. místo). 2x se stal vítězem ve smečování v soutěži Mattoni NBL All Star Game. Celkem 5x se stal nejlepším českým basketbalistou (2013-15, 2018, 2019).Kdo je Tomáš Satoranský? Životopis Tomáš Satoranský, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Tomáš Satoranský

Národnost: česká
Datum narození: 30. 10. 1991
Místo narození: Praha, Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností Tomáš Satoranský se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Nonsens? Rozumíte pojmu Bystřina? Znáte termín Skořice? Znáte pojem Trimestr?

Klíčová slova: kde se narodil Tomáš Satoranský?, osobnosti, sport, datum narození, wikipedie, kdo je Tomáš Satoranský?, narození, Tomáš Satoranský, národnost, sport, místo narození, život, informace, osobnost, vysvětlení, wiki

Pojem Tomáš Satoranský je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Tomáš Satoranský zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Tomáš Satoranský ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Tomáš Satoranský na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Tomáš Satoranský ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Tomáš Satoranský ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Tomáš Satoranský ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Satoranský například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tomáš Satoranský

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Tomáš Satoranský? Kdy se narodil Tomáš Satoranský? Kde se narodil Tomáš Satoranský? Tomáš Satoranský je v kategorii Sport

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Satoranský řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Satoranský i v jiné kategorii než je sport.