Kdo je to?
Kdo je Novak Djoković? Životopis Novak Djoković, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Novak Djoković?

Kdo je Novak Djoković? Životopis, informace, biografie, sport

Novak Djoković je profesionální tenista. Už ve čtyřech letech se začal věnovat tenisu a když mu bylo šest let, objevila ho slavná srbská tenistka Jelena Genčićová. Řekla o něm, že patří mezi největší tenisové talenty, jaké kdy poznala. Následná kariéra Djokoviće tato slova potvrdila. Na turnaje ATP Tour se poprvé dostal v roce 2004 a podařilo se mu vyhrát řadu her proti silným hráčům. Na začátku sezóny byl na 186. místě žebříku, ale na konci roku se dostal až na 78. pozici. První titul na okruhu ATP získal v roce 2006, když vyhrál Dutch Open. V roce 2007 se udržel na vítězné vlně a na Rogers Cupu porazil Andyho Roddicka, Rafaela Nadala a Rogera Federera, tedy světovou trojku, dvojku i jedničku. Díky tomu poprvé v životě pronikl mezi deset nejlepších tenistů světa.
V roce 2008 Djoković získal první grandslamový titul, když se mu podařilo vyhrát Australian Open. Zúčastnil se také Letních olympijských her v Pekingu, na kterých v boji o třetí místo porazil Jamese Blakea a získal tak bronzovou olympijskou medaili. V roce 2009 odehrál velký počet zápasů a vyhrál celkem pět turnajů ATP. Na turnaji Davidoff Swiss Indoors se mu ve finále podařilo porazit favorizovaného Federera a sezónu zakončil na třetím místě světového žebříčku. V následující sezóně se probojoval do finále US Open. V semifinále dokázal po dlouhé bitvě vyřadit Federera, ale ve finále nestačil na Nadala. Poté se zúčastnil Davis Cupu a družstvo Srbska dovedl k historicky prvnímu titulu z této soutěže.
Sezóna 2011 byla pro Djokoviće velmi úspěšná. Získal tři grandslamové tituly a pět titulů z ATP Tour Masters 1000. Ve finálových zápasech často narážel na Nadala, kterého dokázal šestkrát porazit. Stal se tak poprvé v životě světovou jedničkou a rovněž nejlépe vydělávajícím tenistou všech dob. V roce 2012 vyhrál Australian Open. Ve finále porazil Nadala po zápase, který trval téměř šest hodin a stal se nejdelším finálovým zápasem grandslamu. Během roku jej na chvíli předběhl Federer, ale konec roku Djoković opět zakončil jako světová jednička. Příští rok znovu zvítězil na Australian Open a získal tak šestý grandslamový pohár. V roce 2014 podruhé vyhrál Wimbledon a v roce 2015 vyhrál tři grandslamy, pouze na French Open ho porazil Federer. V roce 2016 poprvé v životě vyhrál French Open. Vedle toho vyhrál Australian Open a překonal světový rekord, když vyhrál 30 grandslamových zápasů v řadě.
Rok 2017 se od předchozích úspěšných sezón lišil. Djoković nejprve ukončil spolupráci s trenérem a rozpustil svůj realizační tým, poté musel kvůli zranění lokte předčasně přerušit sezónu. V roce 2018 se ale vrátil a dokázal vyhrát Wimbledon i US Open. Dva grandslamové poháry vyhrál také v roce 2019. V další sezoně vyhrál Australian Open, stejně tak v roce 2021. Z Australian Open tak získal rekordní devátý titul.Kdo je Novak Djoković? Životopis Novak Djoković, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Novak Djoković

Národnost: srbská
Datum narození: 22. května 1987
Místo narození: Bělehrad, Srbsko

Líbí se stručný životopis s osobou Novak Djoković? Pak se podělte se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Epidemie? Vzpomněli byste si na význam slova Rešerše? Vzpomenete si na definici slova Verbální komunikace? Znáte definici termínu Lumbago?

Klíčová slova: životopis, život, místo narození, wiki, osobnosti, osobnost, wikipedie, Novak Djoković, sport, popis, datum narození, biografie, lexikon, zajímavosti, kde se narodil Novak Djoković?, narození

Pojem Novak Djoković je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Novak Djoković v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Novak Djoković ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Novak Djoković ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Novak Djoković ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Novak Djoković například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Novak Djoković? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Novak Djoković? Kdy se narodil Novak Djoković? Kde se narodil Novak Djoković? Novak Djoković se nachází v kategorii Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Novak Djoković dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Novak Djoković i v jiné kategorii než je sport.