Kdo je to?
Kdo je to Novak Djoković? Životopis Novak Djoković, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Novak Djoković?

Kdo je to Novak Djoković? Stručný životopis

Novak Djoković je profesionální tenista. Už ve čtyřech letech se začal věnovat tenisu a když mu bylo šest let, objevila ho slavná srbská tenistka Jelena Genčićová. Řekla o něm, že patří mezi největší tenisové talenty, jaké kdy poznala. Následná kariéra Djokoviće tato slova potvrdila. Na turnaje ATP Tour se poprvé dostal v roce 2004 a podařilo se mu vyhrát řadu her proti silným hráčům. Na začátku sezóny byl na 186. místě žebříku, ale na konci roku se dostal až na 78. pozici. První titul na okruhu ATP získal v roce 2006, když vyhrál Dutch Open. V roce 2007 se udržel na vítězné vlně a na Rogers Cupu porazil Andyho Roddicka, Rafaela Nadala a Rogera Federera, tedy světovou trojku, dvojku i jedničku. Díky tomu poprvé v životě pronikl mezi deset nejlepších tenistů světa.
V roce 2008 Djoković získal první grandslamový titul, když se mu podařilo vyhrát Australian Open. Zúčastnil se také Letních olympijských her v Pekingu, na kterých v boji o třetí místo porazil Jamese Blakea a získal tak bronzovou olympijskou medaili. V roce 2009 odehrál velký počet zápasů a vyhrál celkem pět turnajů ATP. Na turnaji Davidoff Swiss Indoors se mu ve finále podařilo porazit favorizovaného Federera a sezónu zakončil na třetím místě světového žebříčku. V následující sezóně se probojoval do finále US Open. V semifinále dokázal po dlouhé bitvě vyřadit Federera, ale ve finále nestačil na Nadala. Poté se zúčastnil Davis Cupu a družstvo Srbska dovedl k historicky prvnímu titulu z této soutěže.
Sezóna 2011 byla pro Djokoviće velmi úspěšná. Získal tři grandslamové tituly a pět titulů z ATP Tour Masters 1000. Ve finálových zápasech často narážel na Nadala, kterého dokázal šestkrát porazit. Stal se tak poprvé v životě světovou jedničkou a rovněž nejlépe vydělávajícím tenistou všech dob. V roce 2012 vyhrál Australian Open. Ve finále porazil Nadala po zápase, který trval téměř šest hodin a stal se nejdelším finálovým zápasem grandslamu. Během roku jej na chvíli předběhl Federer, ale konec roku Djoković opět zakončil jako světová jednička. Příští rok znovu zvítězil na Australian Open a získal tak šestý grandslamový pohár. V roce 2014 podruhé vyhrál Wimbledon a v roce 2015 vyhrál tři grandslamy, pouze na French Open ho porazil Federer. V roce 2016 poprvé v životě vyhrál French Open. Vedle toho vyhrál Australian Open a překonal světový rekord, když vyhrál 30 grandslamových zápasů v řadě.
Rok 2017 se od předchozích úspěšných sezón lišil. Djoković nejprve ukončil spolupráci s trenérem a rozpustil svůj realizační tým, poté musel kvůli zranění lokte předčasně přerušit sezónu. V roce 2018 se ale vrátil a dokázal vyhrát Wimbledon i US Open. Dva grandslamové poháry vyhrál také v roce 2019. V další sezoně vyhrál Australian Open, stejně tak v roce 2021. Z Australian Open tak získal rekordní devátý titul.Kdo je to Novak Djoković? Životopis Novak Djoković, lidé, osobnosti z sport

Hlavní data o osobě Novak Djoković

Národnost: srbská
Datum narození: 22. května 1987
Místo narození: Bělehrad, Srbsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Novak Djoković s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Epidemie? Pamatujete si definici pojmu Hereze? Vzpomenete si na definici slova Lokše? Vzpomněli byste si co znamená slovo Phishing?

Klíčová slova: význam, přesný výraz, Novak Djoković, lexikon, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, původ slova, co je to Novak Djoković?, etymologie, termín, wiki, popis, kdo je Novak Djoković?, heslo, odborný výraz

Pojem Novak Djoković je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Novak Djoković ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Novak Djoković ve Wikipedii

Hledat frázi Novak Djoković ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Novak Djoković na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Novak Djoković například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Novak Djoković?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Novak Djoković? Kdo to byl Novak Djoković? Kdy se narodil Novak Djoković? Kde se narodil Novak Djoković? Novak Djoković je v kategorii sport. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Novak Djoković dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Novak Djoković i v jiné kategorii než je sport.