Kdo je to?
Kdo je to, byl Běs? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Běs? Lidé, mytologie

Kdo je to Běs?

Co znamená a jaký je význam slova Běs?

Běs je pojmenování z dob starých Slovanů, kdy se používalo pro označení nejrůznějších démonů a záporných bohů. Původně nemělo označení běs negativní význam, později bylo spojeno s kouzly, věštbami nebo vizemi. V pozdějších dobách byli běsové nahrazováni ďábly a nečistými duchy.
Říkalo se o nich, že mohou lidi posednout, odtud pak slovo zběsilý. Běs byl zobrazován jako chlupaté okřídlené stvoření s ocasem, kouřící a pohybující se v tmavém hávu.Kdo je to, byl Běs? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Běs? Lidé, mytologie

Tento text (Běs) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Anestezie? Znáte definici termínu Fundus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Quiche? Pamatujete si definici pojmu Smartphone?

Klíčová slova: co znamená, wiki, vysvětlení, popis, přesný výraz, lexikon, kdo to je, formulace, etymologie, mytologie, slovo, heslo, informace, odborný výraz, popis, pojem

Pojem Běs je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Běs

Zkusit najít Běs ve Wikipedii

Hledat výraz Běs ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Běs ve Wikislovníku

Hledat termín Běs na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Běs například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Co znamená Běs? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Běs? Kdo to byl Běs? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Běs? Definice pojmu Běs je v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než mytologie).