Kdo je to?
Kdo je to, byl Běs? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Běs? Lidé, mytologie

Kdo je to Běs?

Co znamená a jaký je význam slova Běs?

Běs je pojmenování z dob starých Slovanů, kdy se používalo pro označení nejrůznějších démonů a záporných bohů. Původně nemělo označení běs negativní význam, později bylo spojeno s kouzly, věštbami nebo vizemi. V pozdějších dobách byli běsové nahrazováni ďábly a nečistými duchy.
Říkalo se o nich, že mohou lidi posednout, odtud pak slovo zběsilý. Běs byl zobrazován jako chlupaté okřídlené stvoření s ocasem, kouřící a pohybující se v tmavém hávu.Kdo je to, byl Běs? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Běs? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Běs? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Čpavek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kortikoidy? Vzpomněli byste si co znamená slovo IKEM? Znáte termín Výsledovka?

Klíčová slova: význam, lexikon, termín, etymologie, Běs, heslo, odborný výraz, kdo je Běs?, definice, wiki, synonymum, kdo to je, význam pojmu, popis, původ slova, mytologie

Pojem Běs je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Běs na Google.cz

Najít pojem Běs ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Běs ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Běs v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Běs například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Běs

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Běs? Kdo to byl Běs? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Běs? Definice pojmu Běs je v kategorii mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než mytologie).