Kdo je to?
Kdo je to, byl Běs? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Běs? Lidé, mytologie

Kdo je to Běs?

Co znamená a jaký je význam slova Běs?

Běs je pojmenování z dob starých Slovanů, kdy se používalo pro označení nejrůznějších démonů a záporných bohů. Původně nemělo označení běs negativní význam, později bylo spojeno s kouzly, věštbami nebo vizemi. V pozdějších dobách byli běsové nahrazováni ďábly a nečistými duchy.
Říkalo se o nich, že mohou lidi posednout, odtud pak slovo zběsilý. Běs byl zobrazován jako chlupaté okřídlené stvoření s ocasem, kouřící a pohybující se v tmavém hávu.Kdo je to, byl Běs? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Běs? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Běs sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Dělitel? Víte co je IP adresa? Vzpomněli byste si co znamená slovo Expozice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Satisfakce?

Klíčová slova: co je to Běs?, heslo, význam pojmu, etymologie, Běs, popis, původ slova, definice, slovo, kdo to je, význam, lexikon, co znamená, přesný výraz, wiki, mytologie

Pojem Běs je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Běs ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Běs ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Běs ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Běs v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Běs například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Běs? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Běs? Kdo to byl Běs? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Běs? Definice pojmu Běs se nachází v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít pojem, text, definici, třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Běs i v jiných kategoriích (než mytologie).