Kdo je to?
Kdo je to Běs? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Běs? Lidé, mytologie

Kdo je to Běs?

Co znamená a jaký je význam slova Běs?

Běs je pojmenování z dob starých Slovanů, kdy se používalo pro označení nejrůznějších démonů a záporných bohů. Původně nemělo označení běs negativní význam, později bylo spojeno s kouzly, věštbami nebo vizemi. V pozdějších dobách byli běsové nahrazováni ďábly a nečistými duchy.
Říkalo se o nich, že mohou lidi posednout, odtud pak slovo zběsilý. Běs byl zobrazován jako chlupaté okřídlené stvoření s ocasem, kouřící a pohybující se v tmavém hávu.Kdo je to Běs? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Běs? Lidé, mytologie

Definici slova Běs můžete sdílet s rodinou a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Dělitel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Anatomie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kázání? Znáte termín Portál?

Klíčová slova: význam, přesný výraz, heslo, pojem, popis, přesný výraz, mytologie, co znamená, formulace, vysvětlení, původ slova, informace, slovo, odborný výraz, wikipedie, wiki

Pojem Běs je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Běs ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Běs na Google obrázcích

Najít termín Běs ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Běs ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Běs v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Běs například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Běs? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Běs? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Běs? Definice pojmu Běs je v kategorii Mytologie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Běs i jinde než v sekci než v mytologie.