Kdo je to?
Kdo je to, byl Běs? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Běs? Lidé, mytologie

Kdo je to Běs?

Co znamená a jaký je význam slova Běs?

Běs je pojmenování z dob starých Slovanů, kdy se používalo pro označení nejrůznějších démonů a záporných bohů. Původně nemělo označení běs negativní význam, později bylo spojeno s kouzly, věštbami nebo vizemi. V pozdějších dobách byli běsové nahrazováni ďábly a nečistými duchy.
Říkalo se o nich, že mohou lidi posednout, odtud pak slovo zběsilý. Běs byl zobrazován jako chlupaté okřídlené stvoření s ocasem, kouřící a pohybující se v tmavém hávu.Kdo je to, byl Běs? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Běs? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Běs s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Dělitel? Znáte definici termínu MDŽ? Vzpomněli byste si co znamená slovo Expozice? Pamatujete si definici pojmu Ale?

Klíčová slova: co znamená, informace, formulace, přesný význam, lexikon, wiki, popis, synonymum, význam pojmu, heslo, vysvětlení, kdo to je, mytologie, význam, popis, definice

Pojem Běs je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Běs ve Wikipedii

Najít výraz Běs na Google.cz

Zkusit najít frázi Běs ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Běs ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Běs například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Běs

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Běs? Kdo to byl Běs? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Běs? Definice pojmu Běs patří do sekce mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, text, termín, pojem třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než mytologie.