Kdo je to?
Kdo je Jennifer Rush? Životopis Jennifer Rush, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Jennifer Rush

Kdo je Jennifer Rush? Životopis, informace, biografie, hudba

Americká skladatelka a zpěvačka Jennifer Rush se proslavila především svým songem The Power of Love, která vyšla v roce 1984. Ta byla o pár let později zapsána do Guinnessovy knihy rekordů jako nejprodávanější singl ženské sólové zpěvačky v historii britského hudebního průmyslu. V roce 1997 ji úspěšně česky přezpívala Petra Janů pod názvem Už nejsem volná.
Jennifer Rush je zpěvaččin pseudonym. Narodila se jako Heidi Stern jako mladší sestra dvou bratrů. Lásku k hudbě podědila po svém otci Maurice Sternovi, operním tenoristovi, učiteli zpěvu a sochaři. Jennifer vyrůstala v rozvedené rodině pouze s matkou a bratry. V pozdějším věku žila s otcem a jeho druhou ženou. Navštěvovala Juilliard School, kde se učila hře na klavír a housle. Nade vše ale milovala hru na kytaru, na kterou si brnkala v soukromí. V jejích devíti letech se otec rozhodl přestěhovat se do Německa. Do USA se vrátili, až bylo Jennifer šestnáct let. Rodina se nastěhovala do Seattlu. A právě tam vyšlo její první album Heidi Stern v roce 1979. O tři roky později se opět stěhovala do Německa do Wiesbadenu za svým otcem, který tam přijal místo operního zpěváka.
Jennifer začala zpívat a dobývat napřed Evropu, aby záhy prorazila i do amerických žebříčků hitparád. V roce 2010 si změnila původní jméno na naléhání své první vydavatelské společnosti CBS Songs. Právě s ní podepsala svoji první smlouvu.
Přelomová byla pro Jennifer devadesátá léta. Ačkoliv tehdy vydala čtyři alba, raději se začala převážně věnovat místo zpívání skládání a psaní písní.Kdo je Jennifer Rush? Životopis Jennifer Rush, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Jennifer Rush

Národnost: americká
Datum narození: 8. září 1960
Místo narození: Astoria, New York, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Jennifer Rush? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Referendum? Víte, co je to Cikorka? Znáte pojem Aqua? Rozumíte pojmu Lobbizmus?

Klíčová slova: datum narození, hudba, lexikon, místo narození, osobnosti, život, národnost, hudba, Jennifer Rush, biografie, zajímavosti, životopis, kdo je Jennifer Rush?, osobnost, Jennifer Rush, popis

Pojem Jennifer Rush je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jennifer Rush

Zkusit najít pojem Jennifer Rush v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Jennifer Rush ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jennifer Rush na Youtube

Najít termín Jennifer Rush ve Wikislovníku

Najít slovo Jennifer Rush ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jennifer Rush například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jennifer Rush?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jennifer Rush? Kdy se narodila Jennifer Rush? Kde se narodila Jennifer Rush? Jennifer Rush je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jennifer Rush třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jennifer Rush i v jiné kategorii než je hudba.