Kdo je to?
Kdo byl Ivan Roubal? Životopis Ivan Roubal, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Ivan Roubal?

Kdo byl Ivan Roubal? Životopis, informace, biografie, zločin

Ivan Roubal byl český několikanásobný vrah. Roubal se narodil v Československu. Navštěvoval střední zemědělskou školu, kde v roce 1970 úspěšně odmaturoval. Poté pracoval jako pomocný strojvedoucí u ČSD, topič v kotelně, zootechnik nebo dřevorubec. V osmdesátých letech se Roubal stal členem v náboženské organizaci Svědci Jehovovi. Z organizace po chvíli odešel a začal se věnovat okultním vědám.
Roku 1991 Ivan Roubal pobýval v pronajatém domě u Čachrova, kde se seznámil s Františkem Heppnerem, který záhy zmizel i s přítelkyní. Roubal policii řekl, že Heppner odjel do Německa. Policii nedošlo, že Roubal jezdí Heppnerovým vozem a rozprodává jejich majetek. Synovi se k vraždě přiznal, ale ten později u soudu tuto informaci zapíral. Roubal byl zproštěn viny.
O rok později (1992) zmizel taxikář Strnad, který byl naposledy spatřen právě s Roubalem. Roubal taxikáře zabil a těla se zbavil v Božíkově, kde jej hodil do septiku v domě, který kdysi pomáhal stavět. Tělo bylo nalezeno až po několika měsících. Kvůli fázi rozkladu těla nebylo možno určit, jakým způsobem zemřel.
Ve stejném roce zmizel prodavač Václav Horký. Po jeho zmizení začal Roubal používat jeho vozidlo. Dokonce se snažil prodat jeho dům. Dodnes se jeho tělo nenašlo.
V roce 1993 zmizel Josef Suchánek, kterého Roubal zabil a tělo následně hodil do rybníka ve městě Veselí nad Lužnicí. Poté vykradl jeho byl. Tělo našli až o půl roku později.
Ve stejném roce byl nalezen u sebe doma mrtvý Václav Dlouhý – prodejce pornofilmů. Jeho byt byl vykraden.
Poslední dvě vraždy si Roubal připsal v roce 1994, kdy v autopůjčovně svázal celkem tři muže. Dva se uškrtili, ale třetí z nich přežil. Zavolal policii a ta Roubala našla a zatkla.
Soudy okolo Roubalových vražd začaly v roce 1996 a díky skandálům se celý proces táhl. V roce 1998 mu byl udělen pětiletý trest za loupež v autopůjčovně. Třetí přeživší však nedokázal určit, zda byl vrahem právě Roubal. Před zazněním rozsudku došlo v soudní budově k ozbrojenému únosu dvou obžalovaných ze soudní síně. Poté anonym nahlásil, že je v budově bomba. Po prohledání budovy se žádná výbušnina nenašla.
V roce 1999 byl Roubal odsouzen ke 22 letům vězení za dvojnásobnou vraždu. O rok později mu byly připsány další tři vraždy a jeho trest se zvýšil až na doživotí.
Ivan Roubal zemřel v roce 2015 ve věku 64 let v karvinském vězení.Kdo byl Ivan Roubal? Životopis Ivan Roubal, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Ivan Roubal

Národnost: česká
Datum narození: 12. 5. 1951
Místo narození: Československo
Datum úmrtí: 29. 6. 2015

Líbí se stručný životopis s osobou Ivan Roubal? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Kotoučová pila? Vzpomenete si na definici slova Rektokéla? Víte co je Úroková sazba? Vzpomněli byste si na význam slova Nouzový stav?

Klíčová slova: osobnost, národnost, kde se narodil Ivan Roubal?, život, kdo to je, popis, wiki, Ivan Roubal, nežijící, datum úmrtí, lexikon, informace, wikipedie, místo narození, vysvětlení, narození

Pojem Ivan Roubal je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Ivan Roubal

Hledat termín Ivan Roubal ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivan Roubal ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Ivan Roubal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Ivan Roubal ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Ivan Roubal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Roubal například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivan Roubal

Právě nyní již víte Kdo byl Ivan Roubal? Kdy se narodil Ivan Roubal? Kde se narodil Ivan Roubal? Kdy zemřel Ivan Roubal? Ivan Roubal se nachází v kategorii Zločin

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ivan Roubal řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Roubal i v jiné kategorii než je zločin.