Kdo je to?
Kdo byl Herb Kelleher? Životopis Herb Kelleher, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Herb Kelleher

Kdo byl Herb Kelleher? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Herb Kelleher byl americký miliardář a zakladatel letecké společnosti Southwest Airlines.
Vystudoval práva na New York University School of Law.
Kelleher se věnoval právům, nicméně v poměrně mladém věku se vrhl do vysokého byznysu. V roce 1967 se stal spoluzakladatelem společnosti Air Southwest Co., která se později změnila v Southwest Airlines. Byznys plán pro tuto společnost zněl vytvořit nízkonákladovou leteckou společnost na půdorysu tzv. Texaského trojúhelníku. První let startoval v roce 1971.
Herb Kelleher se postavil do vedení společnosti a určoval její strategii, která se zakládala především na nízkých cenách letů. Southwest Airlines postupně rostla a získávala si své pevné místo na trhu, dnes patří k zavedeným leteckým společnost v USA, k roku 2022 měla více než 66 000 zaměstnanců.
Ve vedení společnosti zůstával Kelleher i poté, co mu byla na konci 90. let diagnostikována rakovina. Později se začal z vedení stahovat, nicméně zůstal v kontaktu se svou firmou až do své smrti v roce 2019.Kdo byl Herb Kelleher? Životopis Herb Kelleher, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní informace o osobě Herb Kelleher

Národnost: americká
Datum narození: 12. prosince 1931
Místo narození: Camden, New Jersey
Datum úmrtí: 3. ledna 2019

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Herb Kelleher? s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Folklór? Víte, co je to Touretteův syndrom? Víte co je Genocida? Rozumíte pojmu Děropáč?

Klíčová slova: místo narození, Kdy zemřel Herb Kelleher, lexikon, informace, podnikání, Herb Kelleher, popis, wiki, národnost, nežijící, podnikání, Herb Kelleher, vysvětlení, kdo to je, život, kdy se narodil Herb Kelleher?

Pojem Herb Kelleher je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Herb Kelleher ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Herb Kelleher ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Herb Kelleher ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Herb Kelleher na Google.cz

Najít výraz Herb Kelleher ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Herb Kelleher například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Herb Kelleher?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Herb Kelleher? Kdy se narodil Herb Kelleher? Kde se narodil Herb Kelleher? Kdy zemřel Herb Kelleher? Herb Kelleher se nachází v sekci Podnikání

Kategorie podnikání, podnikatel s autem, herb Kelleher, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu.Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Herb Kelleher kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Herb Kelleher i v jiné kategorii než je podnikání.