Kdo je to?
Kdo byl Herb Kelleher? Životopis Herb Kelleher, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo byl Herb Kelleher?

Kdo byl Herb Kelleher? Životopis, informace, biografie, podnikání

Herb Kelleher byl americký miliardář a zakladatel letecké společnosti Southwest Airlines.
Vystudoval práva na New York University School of Law.
Kelleher se věnoval právům, nicméně v poměrně mladém věku se vrhl do vysokého byznysu. V roce 1967 se stal spoluzakladatelem společnosti Air Southwest Co., která se později změnila v Southwest Airlines. Byznys plán pro tuto společnost zněl vytvořit nízkonákladovou leteckou společnost na půdorysu tzv. Texaského trojúhelníku. První let startoval v roce 1971.
Herb Kelleher se postavil do vedení společnosti a určoval její strategii, která se zakládala především na nízkých cenách letů. Southwest Airlines postupně rostla a získávala si své pevné místo na trhu, dnes patří k zavedeným leteckým společnost v USA, k roku 2022 měla více než 66 000 zaměstnanců.
Ve vedení společnosti zůstával Kelleher i poté, co mu byla na konci 90. let diagnostikována rakovina. Později se začal z vedení stahovat, nicméně zůstal v kontaktu se svou firmou až do své smrti v roce 2019.Kdo byl Herb Kelleher? Životopis Herb Kelleher, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Herb Kelleher

Národnost: americká
Datum narození: 12. prosince 1931
Místo narození: Camden, New Jersey
Datum úmrtí: 3. ledna 2019

Zaujala vás biografie osobnosti Herb Kelleher? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Sugestivní otázka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Disimulace? Víte co je Křišťál? Víte co je USB?

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, popis, národnost, Kdy zemřel Herb Kelleher, zajímavosti, wikipedie, život, wiki, informace, biografie, kde se narodil Herb Kelleher?, životopis, národnost, Herb Kelleher, datum úmrtí

Pojem Herb Kelleher je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Herb Kelleher

Vyhledat pojem Herb Kelleher ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Herb Kelleher ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Herb Kelleher na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Herb Kelleher ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Herb Kelleher na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Herb Kelleher například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Herb Kelleher

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Herb Kelleher? Kdy se narodil Herb Kelleher? Kde se narodil Herb Kelleher? Kdy zemřel Herb Kelleher? Herb Kelleher se nachází v sekci Podnikání

Text vytvořen pro server Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Herb Kelleher dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Herb Kelleher i v jiné kategorii než je podnikání.