Kdo je to?
Kdo je to, byl Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nefritový císař? Lidé, mytologie

Kdo je to Nefritový císař?

Jaký je význam slova Nefritový císař? Co to znamená?

Nefritový císař, čínsky Jü-chuang, je označení čínského lidového náboženství pro božstvo. Vyskytuje se také v odvětvích buddhizmu, taoizmu, popřípadě korejském bájesloví. Nefritový císař je nejvyšší vládce nebes a slouží mu nebeští úředníci. Jako vládce vynáší rozhodnutí o záležitostech nebe i země. Volí také pozemské panovníky.
Bývá ztvárňován jako postava zahalená v dlouhém plášti a na hlavě má pokrývku s třinácti šňůrkami, na kterých jsou navlečeny perly. Jeho oděv je pomalován postavami draků. Císaře doprovází nebeský pes. Za manželku má Královnu matku západu jménem Si-wang.Kdo je to, byl Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nefritový císař? Lidé, mytologie

Definici slova Nefritový císař můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Evernote? Znáte definici termínu Adventní kalendář? Pamatujete si definici pojmu eBay? Pamatujete si definici pojmu Duše?

Klíčová slova: význam, kdo je Nefritový císař?, termín, mytologie, význam pojmu, Nefritový císař, popis, význam slova, odborný výraz, heslo, co je to Nefritový císař?, pojem, kdo to je, vysvětlení, synonymum, přesný význam

Pojem Nefritový císař je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat pojem Nefritový císař ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Nefritový císař ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Nefritový císař ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Nefritový císař ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nefritový císař například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Nefritový císař? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Nefritový císař? Kdo to byl Nefritový císař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nefritový císař? Definice pojmu Nefritový císař se nachází v kategorii mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Nefritový císař i v jiné kategorii než je sekce mytologie.