Kdo je to?
Kdo je to Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Nefritový císař? Lidé, mytologie

Nefritový císař

Co znamená a jaký je význam slova Nefritový císař?

Nefritový císař, čínsky Jü-chuang, je označení čínského lidového náboženství pro božstvo. Vyskytuje se také v odvětvích buddhizmu, taoizmu, popřípadě korejském bájesloví. Nefritový císař je nejvyšší vládce nebes a slouží mu nebeští úředníci. Jako vládce vynáší rozhodnutí o záležitostech nebe i země. Volí také pozemské panovníky.
Bývá ztvárňován jako postava zahalená v dlouhém plášti a na hlavě má pokrývku s třinácti šňůrkami, na kterých jsou navlečeny perly. Jeho oděv je pomalován postavami draků. Císaře doprovází nebeský pes. Za manželku má Královnu matku západu jménem Si-wang.Kdo je to Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Nefritový císař? Lidé, mytologie

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Giga? Víte co je Šíráz? Pamatujete si definici pojmu Piedestal? Vzpomněli byste si co označuje výraz Grotta?

Klíčová slova: termín, význam pojmu, definice, popis, původ slova, wiki, pojem, přesný význam, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, Nefritový císař, mytologie, lexikon, slovo, co znamená

Pojem Nefritový císař je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Nefritový císař na Google obrázcích

Najít pojem Nefritový císař na Google.cz

Najít slovo Nefritový císař ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Nefritový císař ve Wikislovníku

Najít slovo Nefritový císař ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Nefritový císař například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Nefritový císař, definice, vysvětlení pojmu

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Nefritový císař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nefritový císař? Definice pojmu Nefritový císař patří do kategorie Mytologie

Kategorie mytologie, anděl, nefritový císař, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.