Kdo je to?
Kdo je to Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Nefritový císař? Lidé, mytologie

Kdo je to Nefritový císař?

Jaký je význam slova Nefritový císař? Co to znamená?

Nefritový císař, čínsky Jü-chuang, je označení čínského lidového náboženství pro božstvo. Vyskytuje se také v odvětvích buddhizmu, taoizmu, popřípadě korejském bájesloví. Nefritový císař je nejvyšší vládce nebes a slouží mu nebeští úředníci. Jako vládce vynáší rozhodnutí o záležitostech nebe i země. Volí také pozemské panovníky.
Bývá ztvárňován jako postava zahalená v dlouhém plášti a na hlavě má pokrývku s třinácti šňůrkami, na kterých jsou navlečeny perly. Jeho oděv je pomalován postavami draků. Císaře doprovází nebeský pes. Za manželku má Královnu matku západu jménem Si-wang.Kdo je to Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Nefritový císař? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Nefritový císař? s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Operativní leasing? Pamatujete si definici pojmu CNG? Pamatujete si definici pojmu Erekce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ebonit?

Klíčová slova: vysvětlení, definice, význam, formulace, wiki, pojem, etymologie, wikipedie, Nefritový císař, původ slova, mytologie, přesný výraz, mytologie, přesný význam, význam pojmu, synonymum

Pojem Nefritový císař je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Nefritový císař ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Nefritový císař ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Nefritový císař v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Nefritový císař ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nefritový císař například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Nefritový císař? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Nefritový císař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nefritový císař? Definice pojmu Nefritový císař patří do kategorie Mytologie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat výraz, slovo, definici, slovíčko třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Nefritový císař i v jiné sekci než je kategorie mytologie.