Kdo je to?
Kdo je to, byl Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nefritový císař? Lidé, mytologie

Kdo je to Nefritový císař?

Jaký je význam slova Nefritový císař? Co to znamená?

Nefritový císař, čínsky Jü-chuang, je označení čínského lidového náboženství pro božstvo. Vyskytuje se také v odvětvích buddhizmu, taoizmu, popřípadě korejském bájesloví. Nefritový císař je nejvyšší vládce nebes a slouží mu nebeští úředníci. Jako vládce vynáší rozhodnutí o záležitostech nebe i země. Volí také pozemské panovníky.
Bývá ztvárňován jako postava zahalená v dlouhém plášti a na hlavě má pokrývku s třinácti šňůrkami, na kterých jsou navlečeny perly. Jeho oděv je pomalován postavami draků. Císaře doprovází nebeský pes. Za manželku má Královnu matku západu jménem Si-wang.Kdo je to, byl Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nefritový císař? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nefritový císař s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Espresso? Vzpomenete si na definici slova Kinofilm? Pamatujete si definici pojmu Šafrán? Vzpomněli byste si na význam slova SIPO?

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, co znamená, mytologie, kdo je Nefritový císař?, význam slova, význam, definice, popis, lexikon, termín, popis, synonymum, původ slova, pojem, přesný význam

Pojem Nefritový císař je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Nefritový císař

Hledejte bez špehování slovo Nefritový císař ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Nefritový císař ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nefritový císař ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Nefritový císař na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nefritový císař například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Nefritový císař

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Nefritový císař? Kdo to byl Nefritový císař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nefritový císař? Definice pojmu Nefritový císař patří do sekce mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se také najít pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než mytologie.