Kdo je to?
Kdo je Braňo Holiček? Životopis Braňo Holiček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Braňo Holiček

Kdo je Braňo Holiček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Branislav Braňo Holiček je slovenský filmový, divadelní a seriálový herec, dabingový herec, režisér pražského souboru Ypsilonka. Holiček se narodil ve slovenském městě Košice a díky svému pěveckému a hereckému talentu docházel na Základní uměleckou alternativní školu právě v Košicích. Ve škole vystupoval v dětských hrách a muzikálech, zúčastnil se několika pěveckých soutěží. Poté se přestěhoval do Prahy, kde studoval na Pražské konzervatoři. Jakmile úspěšně dokončil konzervatoř, přihlásil se na pražskou DAMU, kde studoval obor režie alternativního divadla. V průběhu studií začal pracovat i jako divadelní režisér a v současnosti pracuje jako režisér pražského divadla Ypsilon a dalších pražských divadel. Režíroval divadelní hry jako Meeting point, Tmavomodrý svět, V sedmém pádu, Googling and Fucking, Deadline, Masakr v Paříži, Demo Demokracie, Naše rodina, Zábava, Kmeny a další.
Již ve 12 letech se objevil v hlavní roli muzikálu Oliver ve Východoslovanském státním divadle v Košicích (1997). O rok později vydal debutové CD s názvem Kik Flip, které obsahovalo 11 písní různých žánrů. Dokonce nazpíval dvě písně k filmu Fontána pro Zuzanu III.
Holiček debutoval ve filmu v roce 1999 snímkem Všichni moji blízcí. Následovaly role ve filmech Král sokolů (2000), Kousek nebe (2005), Rudý baron (2008), Dvě nevěsty a jedna svatba (2018) a další.
Jako režisér od roku 2017 režíruje televizní seriál TV Nova Ordinace v růžové zahradě. Sám si v tomto seriálu zahrál. Dále se objevil v několika epizodách seriálu Kriminálka Anděl (2008), Život je ples, Zdivočelá země (2012), Vyprávěj (2012-2013), Ohnivý kuře (2016-2017).
Jako dabingový herec propůjčil svůj hlas filmu Kletba Měsíčního údolí (2008), seriálu Hannah Montana (2009), Na lodi (2011) a americkému seriálu Misfits – Zmetci (2012).
V roce 2013 obdržel Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.
Braňo Holiček je ženatý a se svou ženou má celkem 3 děti (Hugo, Dorota a Žofie).Kdo je Braňo Holiček? Životopis Braňo Holiček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Braňo Holiček

Národnost: slovenská
Datum narození: 14. 8. 1985
Místo narození: Košice, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Braňo Holiček s jinými osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Mez? Znáte pojem HTTPs? Znáte definici termínu Tempomat? Vzpomenete si na definici slova Potenciometr?

Klíčová slova: informace, místo narození, narození, Braňo Holiček, lexikon, zajímavosti, datum narození, herectví, životopis, kdy se narodil Braňo Holiček?, kdo je Braňo Holiček?, národnost, biografie, herectví, wikipedie, kde se narodil Braňo Holiček?

Pojem Braňo Holiček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Braňo Holiček

Hledat heslo Braňo Holiček ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Braňo Holiček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Braňo Holiček ve Wikipedii

Zkusit najít Braňo Holiček ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Braňo Holiček na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Braňo Holiček například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Braňo Holiček? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo je to Braňo Holiček? Kdy se narodil Braňo Holiček? Kde se narodil Braňo Holiček? Braňo Holiček je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herečka zrzka, braňo Holiček, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Braňo Holiček dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Braňo Holiček i v jiné kategorii než je herectví.