Kdo je to?
Kdo byl William McKinley? Životopis William McKinley, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl William McKinley?

Kdo byl William McKinley? Životopis, informace, biografie, politici

William McKinley byl 25. prezidentem Spojených států amerických. Narodil se 29. ledna 1843 v Niles ve státě Ohio Williamovi McKinleymu staršímu a Nancy Allison. Jeho otec byl jedním z průkopníků místního železářského průmyslu a provozoval slévárny. Rodina byla svým náboženským založením metodistická. Také William McKinley byl po celý život této víře oddán.
V roce 1852 se přestěhovali do města Poland kvůli lepšímu školství. O sedm let později William dokončil školu Poland Seminary a další rok začal chodit na Allegheny College v Pennsylvanii. Po roce se vrátil domů nemocný. Po uzdravení se na školu však nevrátil z důvodu horší finanční situace rodiny. Začal pracovat na poště a později jako učitel.
Na začátku Americké občanské války v červnu 1861 se v Ohiu přihlásil se svým bratrancem do armády. Zde se spřátelil s majorem Rutherfordem B. Hayesem, který se pak stal 19. prezidentem Spojených států amerických. Jejich přátelství trvalo až do roku 1893, kdy Hayes zemřel. Během války byl McKinley povýšen do hodnosti podporučíka za svou službu v Bitvě u Antietamu. Před koncem války byl povýšen ještě jednou, do hodnosti majora.
V roce 1865, po konci války, se McKinley rozhodl pro kariéru právníka. Jeho kariéra byla úspěšná a mohl si dovolit koupit celý blok budov ve městě Canton.
Dne 25. ledna 1871 se oženil z Idou Saxton, která poté konvertovala k metodistům. Měli spolu dvě dcery, které brzo zemřely. Ida se z této tragédie nevzpamatovala a její zdraví se zhoršilo. Objevila se u ní epilepsie. Její manžel se o ni staral po celý život. Na oplátku ho Ida podporovala v jeho právnické i politické kariéře.
Mezi lety 1892 a 1896 působil McKinley jako guvernér Ohia. V roce 1896 byl zvolen prezidentem Spojených států amerických. V prezidentském úřadu byl od roku 1897 do roku 1901. Inaugurace proběhla dne 4. března 1897. Prezident ve své řeči zmínil varování před dobyvačnými válkami.
William McKinley byl opět zvolen v roce 1900. Krátce po inauguraci, která se konala 4. března 1901, se vydal se svou ženou na cestu po Spojených státech. Velmi rád vystupoval před lidmi. Kvůli nedávným atentátům v Evropě však panovaly obavy o jeho bezpečnost. Obavy byly bohužel oprávněné. Dne 6. září 1901 prezidenta postřelil do břicha dvěma ranami Leon Czolgosz. Po osmi dnech boje o život, 14. září 1901, William McKinley zemřel. Jeho vrah byl nedlouho poté popraven na elektrickém křesle.Kdo byl William McKinley? Životopis William McKinley, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě William McKinley

Národnost: americká
Datum narození: 29. ledna 1843
Místo narození: Niles, Ohio
Datum úmrtí: 14. září 1901

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou William McKinley sdílet s ostatními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Jarmulka? Vzpomněli byste si na význam slova Roaming? Vzpomněli byste si co znamená slovo Synergie? Znáte definici termínu Zeolit?

Klíčová slova: život, osobnost, nežijící, wikipedie, lexikon, Kdy zemřel William McKinley, osobnosti, wiki, kdo je William McKinley?, národnost, politici, biografie, kdy se narodil William McKinley?, datum narození, národnost, kde se narodil William McKinley?

Pojem William McKinley je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu William McKinley

Zkusit najít William McKinley ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo William McKinley ve Wikipedii

Hledat pojem William McKinley ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo William McKinley ve vyhledávači Qwant

Najít pojem William McKinley ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo William McKinley například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je William McKinley? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl William McKinley? Kdy se narodil William McKinley? Kde se narodil William McKinley? Kdy zemřel William McKinley? William McKinley je v kategorii Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka William McKinley dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost William McKinley i v jiné kategorii než je politici.