Kdo je to?
Kdo je Tom Hiddleston? Životopis Tom Hiddleston, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Tom Hiddleston

Kdo je Tom Hiddleston? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ačkoliv má anglický herec Thomas William Hiddleston za sebou spoustu hereckých počinů, do povědomí diváků se zapsal především kultovní rolí Lokiho v Marvel Cinematic Universe (MCU). Úspěšná série o Thorovi byla odstartována v roce 2011.
Herecké sklony podědil Thomas zřejmě po své anglické matce Dianě Patricii – umělecké správkyni a bývalé režisérce. Jeho otec Dr. James Norman Hiddleston (Skot) je fyzikální chemik a bývalý výkonný ředitel biotechnologické společnosti, která spolupracovala s Oxfordskou univerzitou. Mladší sestra Emma je stejně jako Thomas herečkou. Starší sestra Sarah působí jako novinářka v Indii.
Hiddleston prožil rané dětství ve Wimbledonu. Svoji studijní kariéru započal coby sedmiletý kluk na škole Windlesham House School. Tam strávil jeden rok a to z důvodu přestěhování se do vesnice poblíž Oxfordu, kde začal navštěvovat školu s názvem Dragon School. Když mu bylo 12 let, jeho rodiče se rozvedli. O rok později začal studovat na Eton College. Následovalo první vyznamenání, a to v podobě dvojitého prvenství v klasicích. To se událo na Pembroke College na Univerzity of Cambridge. Studium završil v roce 2005. Jednalo se o studium herectví na Královské akademii dramatických umění.
Ihned po ukončení studia byl obsazen do své první filmové role. Během dalších let natočil nejen spoustu filmů, ale exceloval také na prknech, co znamenají svět. Až přišel rok 2011 a s ním snímek Thor. Thomas se původně ucházel právě o roli Thora. Nakonec byl vybrán pro roli Lokiho, kvůli kterému musel během pouhých šesti týdnů nabrat 10 kg svalové hmoty.
Začátkem roku 2014 se Hiddleston stal mluvčím společnosti Jaguar Cars. Natáčel reklamní spoty, které byly cílené na britské herce s tématikou padouchů. A to vše na podporu nových modelů značky.
Thomas Hiddleston získal za celou svoji hereckou kariéru nespočet ocenění a nominací. V roce 2015 byl oceněn Zlatým glóbem pro nejlepšího herce a Cenou Laurence Oliviera. O dva roky později ovšem zatoužil po filmové pauze a začal se věnovat pouze divadlu. Namlouval role v krátkých filmech o rodině Simpsonových.
Thomas William Hiddleston je velkým podpůrcem charitativních organizací, kterým věnoval různé předměty do aukce. Nakonec se stal britským velvyslancem skupiny UNICEF. Pod jejich záštitou odcestoval začátkem roku 2013 do Guineje a v roce 2015 a 2016 do Jižního Súdánu. Cílem těchto cest bylo zpravodajství o výsledcích probíhající občanské války a o bídném životě hladovějících dětí po celé zemi.
V současné době žije tento herec v oblasti Belsize Park v severozápadním Londýně. Jeho životem prošlo několik žen. V letech 2008 – 2011 chodil s anglickou herečkou Susannah Fielding, krátce randil i s americkou zpěvačkou a skladatelkou Taylor Swift. Nakonec skončil v náruči anglické herečky a spisovatelky Zawe Ashton, se kterou se v březnu 2022 zasnoubil. O 3 měsíce později pár oznámil očekávání jejich prvního potomka.Kdo je Tom Hiddleston? Životopis Tom Hiddleston, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Tom Hiddleston

Národnost: anglická
Datum narození: 8. února 1981
Místo narození: v londýnské čtvrti Westminster

Zaujala vás biografie osobnosti Tom Hiddleston? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Ateliér? Znáte pojem VKontaktě? Víte co je HHC? Vzpomenete si na definici slova ScioŠkola?

Klíčová slova: herectví, osobnosti, zajímavosti, popis, národnost, životopis, osobnost, lexikon, život, narození, místo narození, wiki, kdy se narodil Tom Hiddleston?, Tom Hiddleston, biografie, herectví

Pojem Tom Hiddleston je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Tom Hiddleston v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Tom Hiddleston ve Wikislovníku

Hledat pojem Tom Hiddleston ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Tom Hiddleston v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Tom Hiddleston ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tom Hiddleston na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tom Hiddleston například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tom Hiddleston

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Tom Hiddleston? Kdy se narodil Tom Hiddleston? Kde se narodil Tom Hiddleston? Tom Hiddleston se nachází v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Tom Hiddleston dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tom Hiddleston i v jiné kategorii než je herectví.