Kdo je to?
Kdo je David Křížek? Životopis David Křížek, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

David Křížek

Kdo je David Křížek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

David Křížek je český několikanásobný mistr České republiky v jachtingu. Křížek se narodil v Plzni.
Nejvíce se proslavil jako závodník v jachtingu, kterému se začal věnovat už od svých čtyř let. Během své kariéry získal celkem 50 medailí na Mistrovství České republiky v několika lodních třídách a celkem třicetkrát slavil mistrovský titul. Díky jeho hojným účastem na mezinárodních soutěží se dostal do sdružení nejextrémnějších sportovců světa s názvem SECTOR No Limits a připojil se tak k velmi všestranným českým jachtařům.
Za svůj život přeplul Atlantský oceán celkem čtyřikrát. V závodě jednotlivců s názvem Transat 6,50 z Francie do Brazílie získal bronzovou medaili. Na tento závod se kvalifikoval jako první Čech v historii. Závodil v taktických závodech za tým RODOP. V roce 2004 získal s týmem bronzovou medaili na Mistrovství Evropy.
Křížek se později stal spoluzakladatelem Sportovního centra mládeže, kde trénoval jachtařské reprezentanty, vytvářel trenérské metody, postupy a tréninkové deníky. V roce 2004 osobně trénoval Lenku Šmídovou a o rok později se z něj stal hlavní trenér České reprezentace.
Křížek založil firmu Czech Ocean Teams s.r.o., která měla na starosti realizaci jachtařských projektů. Poté v letech 2006-2007 založil ještě projekt Atlantik Minitransat, který má na starosti oceánský jachting na plachetnicích o délce 6,5 metrů. Křížek patřil také k závodnímu týmu Tři sestry.
Ke konci roku 2008 vydal svou první knihu Dnem i nocí Atlantikem, ve které pojednává o přípravě a účasti v závodě Transat 6,50. Druhé pokračování s názvem Dnem i nocí Atlantikem II. vyšlo v roce 2012. Tato kniha vypráví o závodě dvojic Transat AG2R.
Křížek však ze všeho nejraději závodí na létajících (foilujících) katamaránech. Spolu s posádkou CK FISCHER skončil na čtvrtém místě na Mistrovství Evropy.
V roce 2021 byl odsouzený na tři a půl roku vězení za údajnou účast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva, jehož byl součástí. O rok později mu byl trest prodloužen na celkových pět let.
Křížek je ženatý s bývalou MISS České republiky 2003 Lucií Křížkovou, se kterou má syna Davida (*2012) a dceru Lolu (*2017).Kdo je David Křížek? Životopis David Křížek, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě David Křížek

Národnost: česká
Datum narození: 25. 6. 1972
Místo narození: Plzeň, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti David Křížek? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Ivermektin? Znáte termín Lesní školka? Vzpomenete si na definici slova Infekce? Víte, co je to Sublime Text?

Klíčová slova: David Křížek, popis, David Křížek, národnost, životopis, wikipedie, kde se narodil David Křížek?, informace, vysvětlení, zajímavosti, kdo je David Křížek?, osobnost, datum narození, kdy se narodil David Křížek?, život, zločin

Pojem David Křížek je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu David Křížek zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín David Křížek na Google.cz

Hledat slovo David Křížek ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo David Křížek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem David Křížek na Youtube

Zkusit najít výraz David Křížek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo David Křížek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby David Křížek

Právě jste zjistili Kdo je to David Křížek? Kdy se narodil David Křížek? Kde se narodil David Křížek? David Křížek se nachází v kategorii Zločin

Kategorie zločin, lupič při činu, david Křížek, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka David Křížek řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Křížek i v jiné kategorii než je zločin.