Kdo je to?
Kdo je David Křížek? Životopis David Křížek, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo je David Křížek?

Kdo je David Křížek? Životopis, informace, biografie, zločin

David Křížek je český několikanásobný mistr České republiky v jachtingu. Křížek se narodil v Plzni.
Nejvíce se proslavil jako závodník v jachtingu, kterému se začal věnovat už od svých čtyř let. Během své kariéry získal celkem 50 medailí na Mistrovství České republiky v několika lodních třídách a celkem třicetkrát slavil mistrovský titul. Díky jeho hojným účastem na mezinárodních soutěží se dostal do sdružení nejextrémnějších sportovců světa s názvem SECTOR No Limits a připojil se tak k velmi všestranným českým jachtařům.
Za svůj život přeplul Atlantský oceán celkem čtyřikrát. V závodě jednotlivců s názvem Transat 6,50 z Francie do Brazílie získal bronzovou medaili. Na tento závod se kvalifikoval jako první Čech v historii. Závodil v taktických závodech za tým RODOP. V roce 2004 získal s týmem bronzovou medaili na Mistrovství Evropy.
Křížek se později stal spoluzakladatelem Sportovního centra mládeže, kde trénoval jachtařské reprezentanty, vytvářel trenérské metody, postupy a tréninkové deníky. V roce 2004 osobně trénoval Lenku Šmídovou a o rok později se z něj stal hlavní trenér České reprezentace.
Křížek založil firmu Czech Ocean Teams s.r.o., která měla na starosti realizaci jachtařských projektů. Poté v letech 2006-2007 založil ještě projekt Atlantik Minitransat, který má na starosti oceánský jachting na plachetnicích o délce 6,5 metrů. Křížek patřil také k závodnímu týmu Tři sestry.
Ke konci roku 2008 vydal svou první knihu Dnem i nocí Atlantikem, ve které pojednává o přípravě a účasti v závodě Transat 6,50. Druhé pokračování s názvem Dnem i nocí Atlantikem II. vyšlo v roce 2012. Tato kniha vypráví o závodě dvojic Transat AG2R.
Křížek však ze všeho nejraději závodí na létajících (foilujících) katamaránech. Spolu s posádkou CK FISCHER skončil na čtvrtém místě na Mistrovství Evropy.
V roce 2021 byl odsouzený na tři a půl roku vězení za údajnou účast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva, jehož byl součástí. O rok později mu byl trest prodloužen na celkových pět let.
Křížek je ženatý s bývalou MISS České republiky 2003 Lucií Křížkovou, se kterou má syna Davida (*2012) a dceru Lolu (*2017).Kdo je David Křížek? Životopis David Křížek, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě David Křížek

Národnost: česká
Datum narození: 25. 6. 1972
Místo narození: Plzeň, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou David Křížek sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Jiná stavba? Víte co je Reaktance? Vzpomenete si na definici slova Kvasnice? Vzpomněli byste si co označuje výraz SSL?

Klíčová slova: zločin, národnost, zločin, David Křížek, wiki, informace, kdy se narodil David Křížek?, biografie, lexikon, wikipedie, osobnosti, vysvětlení, kde se narodil David Křížek?, život, narození, kdo je David Křížek?

Pojem David Křížek je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo David Křížek ve Wikipedii

Najít termín David Křížek ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem David Křížek ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo David Křížek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem David Křížek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo David Křížek například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to David Křížek?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to David Křížek? Kdy se narodil David Křížek? Kde se narodil David Křížek? David Křížek patří do sekce Zločin

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka David Křížek například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Křížek i v jiné kategorii než je zločin.