Kdo je to?
Kdo je David Křížek? Životopis David Křížek, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo je David Křížek?

Kdo je David Křížek? Životopis, informace, biografie, zločin

David Křížek je český několikanásobný mistr České republiky v jachtingu. Křížek se narodil v Plzni.
Nejvíce se proslavil jako závodník v jachtingu, kterému se začal věnovat už od svých čtyř let. Během své kariéry získal celkem 50 medailí na Mistrovství České republiky v několika lodních třídách a celkem třicetkrát slavil mistrovský titul. Díky jeho hojným účastem na mezinárodních soutěží se dostal do sdružení nejextrémnějších sportovců světa s názvem SECTOR No Limits a připojil se tak k velmi všestranným českým jachtařům.
Za svůj život přeplul Atlantský oceán celkem čtyřikrát. V závodě jednotlivců s názvem Transat 6,50 z Francie do Brazílie získal bronzovou medaili. Na tento závod se kvalifikoval jako první Čech v historii. Závodil v taktických závodech za tým RODOP. V roce 2004 získal s týmem bronzovou medaili na Mistrovství Evropy.
Křížek se později stal spoluzakladatelem Sportovního centra mládeže, kde trénoval jachtařské reprezentanty, vytvářel trenérské metody, postupy a tréninkové deníky. V roce 2004 osobně trénoval Lenku Šmídovou a o rok později se z něj stal hlavní trenér České reprezentace.
Křížek založil firmu Czech Ocean Teams s.r.o., která měla na starosti realizaci jachtařských projektů. Poté v letech 2006-2007 založil ještě projekt Atlantik Minitransat, který má na starosti oceánský jachting na plachetnicích o délce 6,5 metrů. Křížek patřil také k závodnímu týmu Tři sestry.
Ke konci roku 2008 vydal svou první knihu Dnem i nocí Atlantikem, ve které pojednává o přípravě a účasti v závodě Transat 6,50. Druhé pokračování s názvem Dnem i nocí Atlantikem II. vyšlo v roce 2012. Tato kniha vypráví o závodě dvojic Transat AG2R.
Křížek však ze všeho nejraději závodí na létajících (foilujících) katamaránech. Spolu s posádkou CK FISCHER skončil na čtvrtém místě na Mistrovství Evropy.
V roce 2021 byl odsouzený na tři a půl roku vězení za údajnou účast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva, jehož byl součástí. O rok později mu byl trest prodloužen na celkových pět let.
Křížek je ženatý s bývalou MISS České republiky 2003 Lucií Křížkovou, se kterou má syna Davida (*2012) a dceru Lolu (*2017).Kdo je David Křížek? Životopis David Křížek, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě David Křížek

Národnost: česká
Datum narození: 25. 6. 1972
Místo narození: Plzeň, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je David Křížek? s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Root? Víte, co je to Garant? Vzpomenete si na definici slova Libela? Rozumíte pojmu Soundbar?

Klíčová slova: život, datum narození, místo narození, informace, životopis, kdo je David Křížek?, narození, osobnosti, popis, zločin, zločin, lexikon, kdy se narodil David Křížek?, David Křížek, biografie, kde se narodil David Křížek?

Pojem David Křížek je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte výraz David Křížek v dalších zdrojích

Vyhledat heslo David Křížek ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo David Křížek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo David Křížek ve Wikipedii

Zkusit najít slovo David Křížek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín David Křížek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo David Křížek například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby David Křížek

Právě nyní již víte Kdo je to David Křížek? Kdy se narodil David Křížek? Kde se narodil David Křížek? David Křížek je v sekci Zločin

Text vytvořen pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka David Křížek dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Křížek i v jiné kategorii než je zločin.