Kdo je to?
Kdo byl Casanova? Životopis Casanova, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Casanova?

Kdo to byl Casanova? Stručný životopis

Giacomo Casanova byl italský spisovatel, diplomat, kněz, špion a intrikán. Nejproslulejší je však jako svůdce, a to díky své autobiografii Dějiny mého života, kde bez obalu popisuje svá milostná dobrodružství. Poslední léta svého života strávil na zámku v Duchcově v Čechách, kde také zemřel. Dnes slovem "casanova" označujeme sukničkáře, svůdníka. Podobný význam má výraz "donchuán".Kdo byl Casanova? Životopis Casanova, slavní lidé, osobnosti z historie

Hlavní informace o osobě Casanova

Národnost: italská
Datum narození: 2. dubna 1725
Místo narození: Benátky
Datum úmrtí: 4. června 1798

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Casanova sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Bit? Vzpomněli byste si co označuje výraz Emoce? Znáte definici termínu Operační systém? Znáte termín Úhlopříčka?

Klíčová slova: co znamená, co je to Casanova?, etymologie, definice, popis, lexikon, význam, heslo, slovo, popis, odborný výraz, význam pojmu, pojem, synonymum, vysvětlení, význam slova

Pojem Casanova je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Casanova ve Wikislovníku

Hledat slovo Casanova ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Casanova na Youtube

Hledat heslo Casanova na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Casanova například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Casanova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Casanova? Kdo to byl Casanova? Kdy se narodil Casanova? Kde se narodil Casanova? Kdy zemřel Casanova? Casanova se nachází v sekci historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Casanova řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Casanova i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?