Kdo je to?
Kdo byl Casanova? Životopis Casanova, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Casanova?

Kdo to byl Casanova? Stručný životopis

Giacomo Casanova byl italský spisovatel, diplomat, kněz, špion a intrikán. Nejproslulejší je však jako svůdce, a to díky své autobiografii Dějiny mého života, kde bez obalu popisuje svá milostná dobrodružství. Poslední léta svého života strávil na zámku v Duchcově v Čechách, kde také zemřel. Dnes slovem "casanova" označujeme sukničkáře, svůdníka. Podobný význam má výraz "donchuán".Kdo byl Casanova? Životopis Casanova, slavní lidé, osobnosti z historie

Hlavní data o osobě Casanova

Národnost: italská
Datum narození: 2. dubna 1725
Místo narození: Benátky
Datum úmrtí: 4. června 1798

Sdílejte tuto stránku s osobností Casanova s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Bit? Znáte definici termínu Loch? Znáte definici termínu Operační systém? Pamatujete si definici pojmu Erythritol?

Klíčová slova: termín, pojem, Casanova, informace, definice, heslo, historie, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, kdo je Casanova?, vysvětlení, význam, přesný význam, co je to Casanova?, význam slova

Pojem Casanova je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Casanova na Youtube

Vyhledat pojem Casanova ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Casanova ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Casanova ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Casanova například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Casanova? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Casanova? Kdo to byl Casanova? Kdy se narodil Casanova? Kde se narodil Casanova? Kdy zemřel Casanova? Casanova je v sekci historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Casanova dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Casanova i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?