Kdo je to?
Kdo byl Casanova? Životopis Casanova, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Casanova?

Kdo to byl Casanova? Stručný životopis

Giacomo Casanova byl italský spisovatel, diplomat, kněz, špion a intrikán. Nejproslulejší je však jako svůdce, a to díky své autobiografii Dějiny mého života, kde bez obalu popisuje svá milostná dobrodružství. Poslední léta svého života strávil na zámku v Duchcově v Čechách, kde také zemřel. Dnes slovem "casanova" označujeme sukničkáře, svůdníka. Podobný význam má výraz "donchuán".Kdo byl Casanova? Životopis Casanova, slavní lidé, osobnosti z historie

Základní informace o osobě Casanova

Národnost: italská
Datum narození: 2. dubna 1725
Místo narození: Benátky
Datum úmrtí: 4. června 1798

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Casanova? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Bit? Znáte definici termínu ČVOP? Znáte definici termínu Ovulace? Pamatujete si definici pojmu Závazek?

Klíčová slova: historie, popis, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, Casanova, formulace, pojem, lexikon, kdo to je, slovo, význam, definice, co znamená, heslo, synonymum

Pojem Casanova je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Casanova

Hledejte bez špehování slovo Casanova ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Casanova ve Wikislovníku

Vyhledat termín Casanova ve Wikipedii

Hledat pojem Casanova ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Casanova například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Casanova?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Casanova? Kdo to byl Casanova? Kdy se narodil Casanova? Kde se narodil Casanova? Kdy zemřel Casanova? Casanova je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Casanova například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Casanova i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?