Kdo je to?
Kdo byl Casanova? Životopis Casanova, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Casanova?

Kdo to byl Casanova? Stručný životopis

Giacomo Casanova byl italský spisovatel, diplomat, kněz, špion a intrikán. Nejproslulejší je však jako svůdce, a to díky své autobiografii Dějiny mého života, kde bez obalu popisuje svá milostná dobrodružství. Poslední léta svého života strávil na zámku v Duchcově v Čechách, kde také zemřel. Dnes slovem "casanova" označujeme sukničkáře, svůdníka. Podobný význam má výraz "donchuán".Kdo byl Casanova? Životopis Casanova, slavní lidé, osobnosti z historie

Hlavní informace o osobě Casanova

Národnost: italská
Datum narození: 2. dubna 1725
Místo narození: Benátky
Datum úmrtí: 4. června 1798

Popis osobnosti Casanova můžete sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Bit? Znáte definici termínu Hrubá chyba? Znáte definici termínu Obřízka? Pamatujete si definici pojmu Džem?

Klíčová slova: význam pojmu, Casanova, definice, vysvětlení, přesný výraz, význam, etymologie, původ slova, co znamená, lexikon, slovo, wiki, odborný výraz, historie, popis, formulace

Pojem Casanova je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Casanova

Hledejte bez špehování slovo Casanova ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Casanova ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Casanova ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Casanova v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Casanova například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Casanova?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Casanova? Kdo to byl Casanova? Kdy se narodil Casanova? Kde se narodil Casanova? Kdy zemřel Casanova? Casanova patří do sekce historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Casanova kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Casanova i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?