Kdo je to?
Kdo je Matyáš Valenta? Životopis Matyáš Valenta, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Matyáš Valenta

Kdo je Matyáš Valenta? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Matyáš Valenta je mladý český herec, který se začal herectví věnovat již v dětském věku. Narodil se 21. července 1996 v Praze a už ve věku čtyř let začal natáčet reklamní spoty. V tomtéž roce se také objevil v televizním seriálu Redakce, nicméně do povědomí diváků se zapsal díky roli Františka Hrubého v nekonečném seriálu Ulice.
Jelikož je Matyáš mladým hercem, který ovšem už patnáct let ztvárňuje jednu z hlavních postav seriálu Ulice, a je tedy velmi vytížený, stihl zatím jen několik filmových a dalších seriálových rolí.
Diváci jej mohou znát například ze snímku A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu, Kája a Zabi, Šejdrem, Ulice: Velká trojka, Případ nevěrné Kláry, O království z nudlí a štěstí bez konce, Sezn@mka a ulice v karanténě. Nicméně patrně si jej vybavíte jako malého uličníka Ondru z filmu Maharal: tajemství talismanu nebo jako malého bratra Dana v podání Vojty Kotka z komedie Rafťáci.
Epizodní role si ještě v roce 2005 střihl v dramatickém seriálu Oběti a v komediálním dramatu Nadměrné maličkosti. Později následoval i seriál Zdivočelá země, 3 plus 1 s miroslavem Donutilem, Cukrárna, Labyrint, Občanka a Specialisté.
Od roku 2007 jej navíc mohou diváci vidět i mimo televizní obrazovky, jelikož čas od času vystupuje na prknech Divadla na Vinohradech. Později přibylo i divadlo Švandovo a Městská divadla pražská.
Vyzkoušel si také dabing, kdy propůjčil svůj hlas mladému Thorovi ve stejnojmenném filmu studia Marvel z roku 2011.
Herectví se věnuje i Matyášova sestra Anna-Marie Valentová, která se rovněž objevila v seriálu Ulice, kde ztvárnila postavu Emy Toužimské. Matyáš svou budoucnost v herectví i přes mnoho zajímavých hereckých zkušeností nevidí. Rád by pracoval především hlavou než hezkým obličejem, a proto se patrně profesně vydá jiným směrem. I proto studuje na Filozofické fakultě univerzity Karlovy obor filmová věda.Kdo je Matyáš Valenta? Životopis Matyáš Valenta, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Matyáš Valenta

Národnost: česká
Datum narození: 21. července 1996
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Matyáš Valenta? Potom se podělte s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Inverze? Vzpomenete si na definici slova Revoluce? Pamatujete si definici pojmu Dyslexie? Vzpomněli byste si na význam slova Šašlik?

Klíčová slova: narození, biografie, herectví, herectví, život, kdy se narodil Matyáš Valenta?, kdo je Matyáš Valenta?, datum narození, osobnosti, Matyáš Valenta, informace, kde se narodil Matyáš Valenta?, wikipedie, místo narození, národnost, Matyáš Valenta

Pojem Matyáš Valenta je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít frázi Matyáš Valenta ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Matyáš Valenta na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matyáš Valenta ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Matyáš Valenta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Matyáš Valenta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Matyáš Valenta například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Matyáš Valenta?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Matyáš Valenta? Kdy se narodil Matyáš Valenta? Kde se narodil Matyáš Valenta? Matyáš Valenta se nachází v sekci Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Matyáš Valenta dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matyáš Valenta i v jiné kategorii než je herectví.