Kdo je to?
Kdo je to Agrárník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Agrárník? Lidé, politika

Agrárník

Co znamená a jaký je význam slova Agrárník?

Agrárník je příslušník či sympatizant agrární strany.
Agrární strana nebo též Republikánská strana zemědělského a malorolnického lidu byla jednou z významných stran politického spektra v Československu za tzv. první republiky. Agrárníci byli pravicově smýšlející a soustředili se oblast zemědělství a venkov, mezi jejich voliče také patřili věřící lidé; obecně šlo tedy o poměrně konzervativní stranu. Mezi její významné představitele patřili například Antonín Švehla, Rudolf Beran nebo Milan Hodža.
Své předchůdce měli agrárníci již v době rakouské monarchie, před vznikem první republiky. Za druhé republiky se agrárníci stali součástí Strany národní jednoty, tato strana zanikla v roce 1939. Po válce nesměla být Agrární strana obnovena, resp. byla přímo zakázána a ani po pádu komunistického režimu nebyla obnovena.Kdo je to Agrárník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Agrárník? Lidé, politika

Zaujala vás definice slova Agrárník? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Rebel? Vzpomněli byste si na význam slova Dendrologie? Znáte definici termínu Android? Znáte definici termínu Hibernace?

Klíčová slova: význam, původ slova, popis, informace, pojem, etymologie, přesný výraz, wiki, přesný význam, politika, wikipedie, termín, vysvětlení, definice, lexikon, přesný výraz

Pojem Agrárník je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Agrárník ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Agrárník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Agrárník na Google obrázcích

Najít termín Agrárník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Agrárník ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Agrárník například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Agrárník

Teďka už zajisté víte Kdo je to Agrárník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Agrárník? Definice pojmu Agrárník je v kategorii Politika

Kategorie politika, vlajka národ, agrárník, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz,heslo, text, pojem třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Agrárník v jiné sekci než politika.