Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Šmíd? Životopis Jaroslav Šmíd, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Jaroslav Šmíd?

Kdo byl Jaroslav Šmíd? Životopis, informace, biografie, herectví

Jaroslav Šmíd byl český filmový, divadelní a televizní herec. Šmíd se narodil v Třebíči. Po základní škole studoval na brněnské konzervatoři (1985-1989). Poté se přesunul do Prahy, kde studoval herectví na DAMU v letech 1989-1993. Po úspěšném studiu započal svou hereckou kariéru v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a působil také v pražském divadle Labyrint (Švandovo divadlo).
Šmíd debutoval ve filmu v 18 letech ve slovenském snímku Vlakári z roku 1988. Od té doby vytvořil role skoro ve dvou desítkách filmů a seriálů. Zahrál si např. ve filmech O zapomnětlivém černokněžníkovi (1990), Kousek nebe (2005), Doktor od jezera hrochů (2010), Smíchov pláče, Brooklyn spí (2011), 7 dní hříchů (2012). Šmíd vytvořil role také v několika televizních pohádkách jako Růžový květ (1992), O zázračné mouše (1993), O zlé a dobré vodě, Jak vyženit z pekla štěstí (1997) nebo Dřevěná Marika (2000).
Jaroslava Šmída si mohou diváci pamatovat z televizních seriálů Přítelkyně z domu smutku (1992), Uctivá poklona, pane Kohn (1992-1993), Život na zámku (1995-1997), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003), Místo nahoře (2004), Ulice nebo První republika (2014). Objevil se také v epizodních rolích seriálů Černí andělé, Zdivočelá země (2001), Bezdružice (2015) nebo V.I.P. vraždy (2016).
Jaroslav Šmíd zemřel v roce 2017 ve svých 47 letech na zápal plic a chřipku.Kdo byl Jaroslav Šmíd? Životopis Jaroslav Šmíd, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jaroslav Šmíd

Národnost: česká
Datum narození: 25. 9. 1970
Místo narození: Třebíč, Československo
Datum úmrtí: 15. 11. 2017

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jaroslav Šmíd s jinými lidmina webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pita? Vzpomněli byste si na význam slova Metafora? Víte, co je to Anonymous? Znáte definici termínu Temperament?

Klíčová slova: zajímavosti, Kdy zemřel Jaroslav Šmíd, Jaroslav Šmíd, biografie, kde se narodil Jaroslav Šmíd?, životopis, popis, narození, osobnost, informace, wiki, wikipedie, herectví, herectví, národnost, osobnosti

Pojem Jaroslav Šmíd je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat frázi Jaroslav Šmíd ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslav Šmíd ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Jaroslav Šmíd ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Jaroslav Šmíd v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Jaroslav Šmíd ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Šmíd například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslav Šmíd

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Jaroslav Šmíd? Kdy se narodil Jaroslav Šmíd? Kde se narodil Jaroslav Šmíd? Kdy zemřel Jaroslav Šmíd? Jaroslav Šmíd je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jaroslav Šmíd řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Šmíd i v jiné kategorii než je herectví.