Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Šmíd? Životopis Jaroslav Šmíd, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jaroslav Šmíd

Kdo byl Jaroslav Šmíd? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jaroslav Šmíd byl český filmový, divadelní a televizní herec. Šmíd se narodil v Třebíči. Po základní škole studoval na brněnské konzervatoři (1985-1989). Poté se přesunul do Prahy, kde studoval herectví na DAMU v letech 1989-1993. Po úspěšném studiu započal svou hereckou kariéru v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a působil také v pražském divadle Labyrint (Švandovo divadlo).
Šmíd debutoval ve filmu v 18 letech ve slovenském snímku Vlakári z roku 1988. Od té doby vytvořil role skoro ve dvou desítkách filmů a seriálů. Zahrál si např. ve filmech O zapomnětlivém černokněžníkovi (1990), Kousek nebe (2005), Doktor od jezera hrochů (2010), Smíchov pláče, Brooklyn spí (2011), 7 dní hříchů (2012). Šmíd vytvořil role také v několika televizních pohádkách jako Růžový květ (1992), O zázračné mouše (1993), O zlé a dobré vodě, Jak vyženit z pekla štěstí (1997) nebo Dřevěná Marika (2000).
Jaroslava Šmída si mohou diváci pamatovat z televizních seriálů Přítelkyně z domu smutku (1992), Uctivá poklona, pane Kohn (1992-1993), Život na zámku (1995-1997), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003), Místo nahoře (2004), Ulice nebo První republika (2014). Objevil se také v epizodních rolích seriálů Černí andělé, Zdivočelá země (2001), Bezdružice (2015) nebo V.I.P. vraždy (2016).
Jaroslav Šmíd zemřel v roce 2017 ve svých 47 letech na zápal plic a chřipku.Kdo byl Jaroslav Šmíd? Životopis Jaroslav Šmíd, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jaroslav Šmíd

Národnost: česká
Datum narození: 25. 9. 1970
Místo narození: Třebíč, Československo
Datum úmrtí: 15. 11. 2017

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jaroslav Šmíd s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Papája? Znáte termín Deflace? Víte, co je to Ozonová vrstva? Víte, co je to Czech POINT?

Klíčová slova: život, wiki, kdo to je, datum úmrtí, datum narození, nežijící, popis, informace, lexikon, herectví, Jaroslav Šmíd, zajímavosti, životopis, osobnost, místo narození, wikipedie

Pojem Jaroslav Šmíd je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Jaroslav Šmíd ve Wikislovníku

Najít pojem Jaroslav Šmíd ve Wikipedii

Najít výraz Jaroslav Šmíd ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Jaroslav Šmíd na Google obrázcích

Vyhledat termín Jaroslav Šmíd ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Šmíd například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Jaroslav Šmíd?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Jaroslav Šmíd? Kdy se narodil Jaroslav Šmíd? Kde se narodil Jaroslav Šmíd? Kdy zemřel Jaroslav Šmíd? Jaroslav Šmíd se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, brunet krátký sestřih, jaroslav Šmíd, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Jaroslav Šmíd třeba v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Šmíd i v jiné kategorii než je herectví.