Kdo je to?
Kdo je Alfred Molina? Životopis Alfred Molina, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Alfred Molina

Kdo je Alfred Molina? Životopis, informace, biografie, herectví

Alfred Molina je britský filmový, televizní, divadelní a dabingový herec. Molina se narodil 24. května 1953 v Londýně ve Velké Británii jako jediný syn španělského imigranta z Madridu a italské imigrantky z Neapole. Molina vyrůstal v prostředí, kde se mísily kultury obou jeho rodičů.
Vzdělání získal na škole Guildhall School of Music and Drama v Londýně, kterou absolvoval v roce 1975. Po ukončení studia začal Molina pracovat na divadelních jevištích v Británii, včetně prestižního Royal Shakespeare Company.
Jeho průlomová role přišla v roce 1981, když si zahrál v dobrodružném filmu Dobyvatelé ztracené archy. Od té doby ztvárnil role v nespočetném množství filmů a televizních seriálů. Vytvořil role v oblíbených snímcích jako Jestřábí žena (1987), Maverick (1994), Hříšné noci (1997), Frida (2002), Identita, Luther, Kafe a cigára (2003), Spider-Man 2 (2004), Šifra mistra Leonarda (2006), Nadějná mladá žena (2020), aj. Svůj hlas propůjčil také několika animovaným filmům jako Rango (2011), Univerzita pro příšerky (2013), Raubíř Ralf a internet (2018) nebo Ledové království II. Doposud se podílel na více než stovce filmů.
Objevil se také ve spoustě seriálů, včetně Zákon a pořádek: Los Angeles, Můj přítel Monk, Mezi životem a smrtí (2013), Zlá krev (2017) a Městečko Three Pines (2022) a další.
V roce 1986 se oženil s herečkou a režisérkou Jill Gascoine. Manželství skončilo rozvodem v roce 2020. Páru se již v roce 1980 narodila dcera Rachel. V roce 2021 se Molina oženil podruhé, tentokrát s americkou scénáristkou Jennifer Lee.
Molina je rovněž schopný hudebník a zpěvák. Zpíval a hrál na trubku ve svém debutovém filmu Dobyvatelé ztracené archy a také se objevil v řadě muzikálů v průběhu své kariéry.Kdo je Alfred Molina? Životopis Alfred Molina, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Alfred Molina

Národnost: anglická
Datum narození: 24. 5. 1953
Místo narození: Londýn, Anglie

Sdílejte tuto stránku s osobností Alfred Molina se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Doktrína? Vzpomněli byste si co znamená slovo Polygamie? Znáte termín Pneumokok? Víte co je Tuřín?

Klíčová slova: narození, wikipedie, lexikon, wiki, vysvětlení, osobnosti, herectví, kdy se narodil Alfred Molina?, životopis, datum narození, popis, kde se narodil Alfred Molina?, biografie, informace, Alfred Molina, herectví

Pojem Alfred Molina je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Alfred Molina na Google obrázcích

Vyhledat výraz Alfred Molina ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Alfred Molina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Alfred Molina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Alfred Molina ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Molina například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alfred Molina

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Alfred Molina? Kdy se narodil Alfred Molina? Kde se narodil Alfred Molina? Alfred Molina je v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alfred Molina např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Molina i v jiné kategorii než je herectví.