Kdo je to?
Kdo je to Altruista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Altruista? Lidé, vlastnosti

Altruista

Co znamená a jaký je význam slova Altruista?

Altruista je lidumil, člověk, který se rád obětuje pro druhé a snaží se konat dobro ve prospěch ostatních. Altruista je opakem egoisty - sobce. K altruismu často inklinují lidé hmotně zabezpečení, bohatí, kteří jsou ochotni část svého jmění věnovat na dobročinné účely a často tak činí prostřednictvím vlastní nadace nebo nějaké organizace věnující se charitě. Mezi miliardáři, jejichž majetek je výsledkem úspěšné a usilovné práce, najdeme množství takových, kteří začínali takzvaně od nuly. Právě oni bývají těmi, co mají snahu pomáhat ostatním, ať už jde o boj s chudobou, podporu vzdělání, podporu organizací pomáhajících potřebným, dětem a podobně. Jedním příkladem za všechny může být zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates. Altruisté také věnují nemalé prostředky na vědu a výzkum. Altruismus může vycházet z křesťanských hodnot, pokud je altruista věřící, pak je pro něj pomoc bližnímu nepsanou povinností.Kdo je to Altruista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Altruista? Lidé, vlastnosti

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Alibismus? Víte co je Retence? Víte, co je to Zima? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kinetóza?

Klíčová slova: co znamená, význam slova, lexikon, původ slova, vysvětlení, Altruista, přesný výraz, synonymum, popis, přesný význam, wikipedie, význam pojmu, přesný výraz, wiki, etymologie, informace

Pojem Altruista je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Altruista

Zkusit najít Altruista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Altruista ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Altruista ve Wikimedia Commons

Najít pojem Altruista ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Altruista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Altruista například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Altruista, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Altruista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Altruista? Definice pojmu Altruista patří do kategorie Vlastnosti

Kategorie vlastnosti, namyšlená žena, altruista, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Altruista i v jiné sekci než je kategorie vlastnosti.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.