Kdo je to?
Kdo je Princ Charles? Životopis Princ Charles, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo je Princ Charles?

Kdo je Princ Charles? Životopis, informace, biografie, panovníci

Princ Charles, vlastním jménem Charles Philip Arthur George, je nejstarším synem britské královny Alžběty II. a jejího chotě prince Philipa. Rovněž je následníkem trůnu 15 suverénních států Commonwealthu. Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Když měl čtyři roky, jeho matka se stala britskou královnou. V deseti letech mu připadnul titul princ z Walesu. Později vystudoval obory antropologie a archeologie na prestižních britských univerzitách.
Charles se poprvé oženil ve 33 letech s Dianou Spencerovou dne 29. července 1981 v katedrále sv. Pavla v Londýně. Tuto svatbu sledovalo po celém světě tři čtvrtě miliardy diváků. Později se jim narodili dva synové (princ William a princ Harry). Manželství nebylo příliš šťastné. Princ Charles měl dlouholetou milenku Camille Parker-Bowles a princezna Diana měla také své milence. Manželství se rozpadlo po 15 letech a rozvod proběhl 28. srpna 1996. Charlese zasáhla zpráva ze dne 31. srpna 1997, kdy měla jeho bývalá žena Diana smrtelnou dopravní nehodu v Paříži.
Podruhé se Charles oženil dne 9. dubna 2005 se svou dlouholetou přítelkyní Camille Parker-Bowles na Winsdorském hradě.
Princ Charles je zastáncem ochrany životního prostředí. Sám vlastní venkovské sídlo v Highgrove, které je zásobováno elektrickou energií z obnovitelných zdrojů. Jeho vozy jezdí na bionaftu.
Má také rád fotbal a v Anglii fandí fotbalovému klubu FC Burnely.Kdo je Princ Charles? Životopis Princ Charles, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Základní informace o osobě Princ Charles

Národnost: anglická
Datum narození: 14. 11. 1948
Místo narození: Londýn, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Princ Charles? s dalšími lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Klášter? Pamatujete si definici pojmu Biotop? Znáte pojem Abrupce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sofistikovaný?

Klíčová slova: zajímavosti, životopis, panovníci, národnost, narození, kde se narodil Princ Charles?, wiki, biografie, osobnost, Princ Charles, wikipedie, informace, popis, panovníci, život, datum narození

Pojem Princ Charles je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Princ Charles ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Princ Charles ve vyhledávači Yandex

Najít termín Princ Charles ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Princ Charles ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Princ Charles ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Princ Charles například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Princ Charles? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Princ Charles? Kdy se narodil Princ Charles? Kde se narodil Princ Charles? Princ Charles patří do sekce Panovníci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Princ Charles dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Princ Charles i v jiné kategorii než je panovníci.