Kdo je to?
Kdo je Michal Suchánek? Životopis Michal Suchánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Michal Suchánek?

Kdo je Michal Suchánek? Životopis, informace, biografie, herectví

Michal Suchánek je český komik, herec, moderátor zábavných televizních show, scénárista, režisér, dabér, zpěvák a textař. Suchánek se narodil v Jičíně a mládí prožil ve vesnici Sobotka. Už jako čtyřletý se objevil na přední straně časopisu Vlasta. Kvůli této fotografii si jej vybral režisér Antonín Moskalyk pro svůj film Pozdní léto (1974), který odstartoval filmovou kariéru Michala Suchánka. Dětské role si zahrál ještě ve filmech Terezu bych kvůli žádné holce neopustil (1976), Jen si tak trochu písknout (1980) nebo v legendárním filmu Sněženky a machři (1982).
Ještě během základní školy se Suchánek přestěhoval s rodiči do Prahy, kde následně začal studovat na Státní konzervatoři (1981-88). Po absolvování konzervatoře chvíli vystupoval v Divadle Františka Ringo Čecha, v Činoherním klubu, v Národním divadle, v Divadle Rubín, v Divadle v Řeznické, v Divadle Ta Fantastika nebo Hybernia. Během svého působení v divadle si nikdy nenašel stálé angažmá. Na jevišti si zahrál například ve hře Marní lásky snaha nebo Král Jindřich IV. a v muzikálech Krysař, Tři mušketýři a Angelika.
Mezi jeho další známé filmové role jsou z filmu Proč? (1987), Tankový prapor (1991), Prachy dělaj člověka (2006), Sněženky a Machři po 25 letech (2008), Vánoční hvězda (2012) nebo Vybíjená (2015).
Suchánek si zahrál také v seriálech Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Bylo nás pět (1994), Policajti z předměstí (1999), Ohnivý kuře (2016), Trpaslík (2016), Pepa (2018) a Krejzovi (2018). V roce 2021 režíroval svůj první film Večírek.
Již od studia na konzervatoři se znal s tanečníkem Richardem Genzerem, se kterým vytvořil skvělé komediální duo. V roce 2000 vznikl na TV Nova nový komediální pořad Tele Tele, kde působil Suchánek spolu s Richardem Genzerem, Veronikou Žilkovou a Josefem Cardou. Pořad parodoval různé pořady TV Nova, reklamy a televizní noviny. Seriál se natáčel během let 2000-07. Po ukončení Tele Tele začal Suchánek s Genezerem vysílat nový pořad s názvem Mr. GS (2008-11). V roce 2011 přešli spolu s Genzerem na TV Prima, kde v roce 2011 začali natáčet oblíbený komediální pořad Partička.
Spolu s R. Genzerem natočili dvě hudební CD Šlágry Boba a Toma (2001) a Volume doprava! (2006) a dokonce vydali knihu Chytrost nejsou žádné čáry (2006).
Roku 2002 spolu natočili seriál Kalendář Míši a Ríši (377 dílů), kde mluvili o konkrétním jméně podle toho, který den v roce zrovna byl.Kdo je Michal Suchánek? Životopis Michal Suchánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Michal Suchánek

Národnost: česká
Datum narození: 29. 7. 1965
Místo narození: Jičín, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Michal Suchánek? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Sémantika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pomelo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Leidenská mutace? Znáte termín Verš?

Klíčová slova: osobnost, datum narození, herectví, narození, kdy se narodil Michal Suchánek?, wiki, informace, wikipedie, život, zajímavosti, Michal Suchánek, národnost, místo narození, herectví, kde se narodil Michal Suchánek?, lexikon

Pojem Michal Suchánek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Michal Suchánek ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Michal Suchánek na Google obrázcích

Vyhledat výraz Michal Suchánek ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Michal Suchánek ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Michal Suchánek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Suchánek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Michal Suchánek?

Právě jste zjistili Kdo je to Michal Suchánek? Kdy se narodil Michal Suchánek? Kde se narodil Michal Suchánek? Michal Suchánek je v kategorii Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Michal Suchánek dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Suchánek i v jiné kategorii než je herectví.