Kdo je to?
Kdo je Debbie Harry? Životopis Debbie Harry, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Debbie Harry?

Kdo je Debbie Harry? Životopis, informace, biografie, hudba

Debbie Harry je americká zpěvačka, hudebnice a skladatelka.
Už od mládí se zkoušela prosadit v hudbě, úspěchu však dosáhla až v roce 1974, kdy založila spolu s kytaristou Chrisem Steinem skupinu Blondie. Kapela začala produkovat punkovou muziku a výrazně zasáhla do proměňující se hudební scény 70. a 80. let 20. století. V roce 1982 se kapela rozpadla, nicméně v roce 1997 znovu obnovila svou činnost. Během pauzy kapely Blondie se Debbie Harry věnovala vlastní sólové kariéře.
První album vydala Debbie Harry spolu s kapelou Blondie v roce 1976, úspěchu však dosáhla až s tím třetím nazvaným Parallel Lines, které vyšlo v roce 1978. V tomto albu se objevil singl Heart of Glass, který vynesl Blondie na vrchol hitparád.
Jak se Debbie Harry hudebně vyvíjela, ustupovala její muzika od čistého punku a nasávala do sebe další žánry jako hip-hop, pop či reggae.
Své první sólové album vydala Debbie Harry v roce 1981, jmenovalo se KooKoo, Harry s ním však neslavila takové úspěchy, na jaké byla zvyklá s alby své kapely.
Od 80. let se začala profilovat i jako herečka - hrála v kriminálce Scarface (1983), ztvárnila hlavní roli v muzikálu Hairspray (1988), objevila se v romantickém dramatu Elegy (2008). Za svou hereckou kariéru působila v několika desítkách filmů.
V roce 1997 se skupina Blondie dala opět dohromady a pak se vrátila na vrchol s albem No exit, do něhož byl zařazen i nový hit - singl Maria (1999). Následovala další alba (např. The Curse of Blondie, 2003, Pollinator, 2017...), Debbie Harry však dál pokračovala i v herecké a sólové hudební kariéře (např. solové album Necessary Evil, 2007).Kdo je Debbie Harry? Životopis Debbie Harry, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Debbie Harry

Národnost: česká
Datum narození: 1. července 1945
Místo narození: Miami

Líbí se stručný životopis s osobou Debbie Harry? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Tetralogie? Víte co je Acidofilní mléko? Vzpomněli byste si co označuje výraz Azimut? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vintage?

Klíčová slova: biografie, Debbie Harry, kdo je Debbie Harry?, datum narození, kde se narodila Debbie Harry?, osobnost, narození, životopis, wiki, osobnosti, Debbie Harry, kdy se narodila Debbie Harry?, hudba, zajímavosti, život, místo narození

Pojem Debbie Harry je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Debbie Harry ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Debbie Harry na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Debbie Harry v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Debbie Harry ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Debbie Harry ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Debbie Harry například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Debbie Harry?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Debbie Harry? Kdy se narodila Debbie Harry? Kde se narodila Debbie Harry? Debbie Harry je v kategorii Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Debbie Harry třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Debbie Harry i v jiné kategorii než je hudba.