Kdo je to?
Kdo je to, byl Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světlonoš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světlonoš?

Co znamená a jaký je význam slova Světlonoš?

Světlonoš je označení pro osobu, která nositelem nějakého světla. To může pocházet z různého zdroje. Jako světlonoši byli označování například ministranti, kteří nosili při církevních obřadech a bohoslužbách zažehnuté svíce. Pro ně se používalo i pojmenování ceroferáři. V průvodech chodil světlonoš vedle toho, kdo nesl kříž.
Světlonoš v křesťanském náboženství je jedním ze zavržených andělů, jinak nazývaný také Lucifer (lux ferre znamená v latině nést světlo). Může se také jednat o jitřenku, planetu Venuši, která byla ve starověkém Římě nazývána právě Lucifer. Nový zákon označuje jako světlonoše – jitřní hvězdu také Ježíše Krista. V pohádkách se setkáváme s Luciferem jako vládcem pekla.Kdo je to, byl Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světlonoš? Lidé, křesťanství

Tento text (Světlonoš) můžete sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Úhlopříčka? Pamatujete si definici pojmu Sepse? Víte, co je to Karbon? Vzpomněli byste si co znamená slovo Resumé?

Klíčová slova: formulace, synonymum, přesný význam, křesťanství, co znamená, slovo, kdo to je, lexikon, vysvětlení, etymologie, přesný výraz, wiki, co je to Světlonoš?, význam slova, odborný výraz, význam pojmu

Pojem Světlonoš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Světlonoš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Světlonoš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Světlonoš na Google.cz

Hledat heslo Světlonoš ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlonoš například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Světlonoš

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Světlonoš? Kdo to byl Světlonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světlonoš? Definice pojmu Světlonoš je v kategorii křesťanství. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít výraz, heslo, text, pojem třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Světlonoš hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.