Kdo je to?
Kdo je to, byl Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světlonoš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světlonoš?

Co znamená a jaký je význam slova Světlonoš?

Světlonoš je označení pro osobu, která nositelem nějakého světla. To může pocházet z různého zdroje. Jako světlonoši byli označování například ministranti, kteří nosili při církevních obřadech a bohoslužbách zažehnuté svíce. Pro ně se používalo i pojmenování ceroferáři. V průvodech chodil světlonoš vedle toho, kdo nesl kříž.
Světlonoš v křesťanském náboženství je jedním ze zavržených andělů, jinak nazývaný také Lucifer (lux ferre znamená v latině nést světlo). Může se také jednat o jitřenku, planetu Venuši, která byla ve starověkém Římě nazývána právě Lucifer. Nový zákon označuje jako světlonoše – jitřní hvězdu také Ježíše Krista. V pohádkách se setkáváme s Luciferem jako vládcem pekla.Kdo je to, byl Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světlonoš? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Světlonoš s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Úhlopříčka? Vzpomenete si na definici slova Entuziasmus? Víte, co je to Karbon? Vzpomněli byste si na význam slova Zubní korunka?

Klíčová slova: formulace, lexikon, význam slova, popis, heslo, synonymum, přesný výraz, Světlonoš, odborný výraz, význam, kdo je Světlonoš?, pojem, co je to Světlonoš?, wiki, slovo, křesťanství

Pojem Světlonoš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Světlonoš

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světlonoš ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Světlonoš ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Světlonoš ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Světlonoš ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlonoš například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Světlonoš? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Světlonoš? Kdo to byl Světlonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světlonoš? Definice pojmu Světlonoš se nachází v kategorii křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Světlonoš i v jiné kategorii než je sekce křesťanství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.