Kdo je to?
Kdo je to Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Světlonoš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světlonoš?

Co znamená a jaký je význam slova Světlonoš?

Světlonoš je označení pro osobu, která nositelem nějakého světla. To může pocházet z různého zdroje. Jako světlonoši byli označování například ministranti, kteří nosili při církevních obřadech a bohoslužbách zažehnuté svíce. Pro ně se používalo i pojmenování ceroferáři. V průvodech chodil světlonoš vedle toho, kdo nesl kříž.
Světlonoš v křesťanském náboženství je jedním ze zavržených andělů, jinak nazývaný také Lucifer (lux ferre znamená v latině nést světlo). Může se také jednat o jitřenku, planetu Venuši, která byla ve starověkém Římě nazývána právě Lucifer. Nový zákon označuje jako světlonoše – jitřní hvězdu také Ježíše Krista. V pohádkách se setkáváme s Luciferem jako vládcem pekla.Kdo je to Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Světlonoš? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Světlonoš s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Rozdvojená osobnost? Znáte definici termínu Tablet? Víte, co je to Praganda? Pamatujete si definici pojmu Fondán?

Klíčová slova: informace, křesťanství, Světlonoš, lexikon, Světlonoš, slovo, etymologie, přesný výraz, křesťanství, odborný výraz, přesný význam, heslo, přesný výraz, termín, wikipedie, význam pojmu

Pojem Světlonoš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Světlonoš v následujících zdrojích

Hledat výraz Světlonoš na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Světlonoš ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Světlonoš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Světlonoš ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlonoš například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Světlonoš? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Světlonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světlonoš? Definice pojmu Světlonoš je v sekci Křesťanství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, definici dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Křesťanství).

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.