Kdo je to?
Kdo je to Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Světlonoš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světlonoš?

Jaký je význam slova Světlonoš? Co to znamená?

Světlonoš je označení pro osobu, která nositelem nějakého světla. To může pocházet z různého zdroje. Jako světlonoši byli označování například ministranti, kteří nosili při církevních obřadech a bohoslužbách zažehnuté svíce. Pro ně se používalo i pojmenování ceroferáři. V průvodech chodil světlonoš vedle toho, kdo nesl kříž.
Světlonoš v křesťanském náboženství je jedním ze zavržených andělů, jinak nazývaný také Lucifer (lux ferre znamená v latině nést světlo). Může se také jednat o jitřenku, planetu Venuši, která byla ve starověkém Římě nazývána právě Lucifer. Nový zákon označuje jako světlonoše – jitřní hvězdu také Ježíše Krista. V pohádkách se setkáváme s Luciferem jako vládcem pekla.Kdo je to Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Světlonoš? Lidé, křesťanství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Světlonoš sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Rozdvojená osobnost? Znáte pojem E-learning? Víte, co je to Hrdobec? Vzpomenete si na definici slova Zabijačka?

Klíčová slova: význam pojmu, termín, definice, význam slova, lexikon, formulace, význam, synonymum, slovo, odborný výraz, popis, přesný význam, křesťanství, vysvětlení, přesný výraz, etymologie

Pojem Světlonoš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světlonoš ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Světlonoš ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Světlonoš na Youtube

Vyhledat pojem Světlonoš ve Wikislovníku

Najít slovo Světlonoš ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlonoš například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Světlonoš, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Světlonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světlonoš? Definice pojmu Světlonoš je v kategorii Křesťanství

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat informace pojem, výraz, termín, heslo např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Světlonoš i v jiné kategorii než v křesťanství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.