Kdo je to?
Kdo je Džamila Stehlíková? Životopis Džamila Stehlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Džamila Stehlíková?

Kdo je Džamila Stehlíková? Životopis, informace, biografie, politici

Džamila Stehlíková je česká lékařka a politička kazašské národnosti.
Vystudovala medicínu na univerzitě v Moskvě a v další kariéře se věnovala oboru psychiatrie.
V roce 1988 se vdala do tehdejšího Československa a začala zde působit jako psychiatrička a lékařka. Ve své praxi se dále specializovala na psychiatrii, mimo jiné na oblast závislostí. Vzhledem k tomu, že od roku 2009 zastávala pozici národní manažerky programu HIV/AIDS, je odbornicí i v tématu prevence této nemoci a následné pomoci pacientům.
Co se politického působení Džamily Stehlíkové týče, v komunální politice působila od roku 1998 a počátky své kariéry spojila se Stranou zelených, kde zastávala i post místopředsedkyně. Na politický vrchol dosáhla v roce 2007, kdy se stala ministryní pro lidská práva a národnostní menšiny ve vládě Mirka Topolánka. V této funkci působila do roku 2009. Věnovala se tématům diskriminace, národnostních a sexuálních menšin či násilí na dětech.
V roce 2014 opustila Stranu zelených a přesunula se do Liberálně ekologické strany, v jejímž čele posléze působila. S touto stranou se jí však nepodařilo dosáhnout žádných výrazných politických úspěchů.
V roce 2021 způsobily kontroverze její výroky na adresu prezidenta Miloše Zemana. V době Zemanovy hospitalizace tvrdila, že má prezident jaterní cirhózu a trpí dysfunkcí mozku, aniž by však byla jeho lékařkou nebo součástí týmu, který se o prezidentovo zdraví staral.Kdo je Džamila Stehlíková? Životopis Džamila Stehlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Džamila Stehlíková

Národnost: kazašská
Datum narození: 6. února 1962
Místo narození: Almaty, Kazachstán

Popis osobnosti Džamila Stehlíková můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Fotobanka? Znáte definici termínu Slámové víno? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gestační váček? Pamatujete si definici pojmu Sektorová daň?

Klíčová slova: Džamila Stehlíková, osobnost, popis, zajímavosti, život, politici, politici, informace, wiki, kdy se narodila Džamila Stehlíková?, kdo je Džamila Stehlíková?, kde se narodila Džamila Stehlíková?, životopis, lexikon, biografie, osobnosti

Pojem Džamila Stehlíková je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Džamila Stehlíková ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Džamila Stehlíková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Džamila Stehlíková na Google.cz

Zkusit najít frázi Džamila Stehlíková ve Wikislovníku

Vyhledat termín Džamila Stehlíková ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Džamila Stehlíková například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Džamila Stehlíková?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Džamila Stehlíková? Kdy se narodila Džamila Stehlíková? Kde se narodila Džamila Stehlíková? Džamila Stehlíková patří do sekce Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Džamila Stehlíková například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Džamila Stehlíková i v jiné kategorii než je politici.