Kdo je to?
Kdo je Džamila Stehlíková? Životopis Džamila Stehlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Džamila Stehlíková?

Kdo je Džamila Stehlíková? Životopis, informace, biografie, politici

Džamila Stehlíková je česká lékařka a politička kazašské národnosti.
Vystudovala medicínu na univerzitě v Moskvě a v další kariéře se věnovala oboru psychiatrie.
V roce 1988 se vdala do tehdejšího Československa a začala zde působit jako psychiatrička a lékařka. Ve své praxi se dále specializovala na psychiatrii, mimo jiné na oblast závislostí. Vzhledem k tomu, že od roku 2009 zastávala pozici národní manažerky programu HIV/AIDS, je odbornicí i v tématu prevence této nemoci a následné pomoci pacientům.
Co se politického působení Džamily Stehlíkové týče, v komunální politice působila od roku 1998 a počátky své kariéry spojila se Stranou zelených, kde zastávala i post místopředsedkyně. Na politický vrchol dosáhla v roce 2007, kdy se stala ministryní pro lidská práva a národnostní menšiny ve vládě Mirka Topolánka. V této funkci působila do roku 2009. Věnovala se tématům diskriminace, národnostních a sexuálních menšin či násilí na dětech.
V roce 2014 opustila Stranu zelených a přesunula se do Liberálně ekologické strany, v jejímž čele posléze působila. S touto stranou se jí však nepodařilo dosáhnout žádných výrazných politických úspěchů.
V roce 2021 způsobily kontroverze její výroky na adresu prezidenta Miloše Zemana. V době Zemanovy hospitalizace tvrdila, že má prezident jaterní cirhózu a trpí dysfunkcí mozku, aniž by však byla jeho lékařkou nebo součástí týmu, který se o prezidentovo zdraví staral.Kdo je Džamila Stehlíková? Životopis Džamila Stehlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní data o osobě Džamila Stehlíková

Národnost: kazašská
Datum narození: 6. února 1962
Místo narození: Almaty, Kazachstán

Tento text (Džamila Stehlíková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Bílá neděle? Vzpomenete si na definici slova Kartel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Léto? Vzpomněli byste si na význam slova Zelňačka?

Klíčová slova: zajímavosti, politici, kdy se narodila Džamila Stehlíková?, vysvětlení, politici, kde se narodila Džamila Stehlíková?, narození, datum narození, Džamila Stehlíková, Džamila Stehlíková, biografie, osobnost, kdo je Džamila Stehlíková?, popis, wiki, lexikon

Pojem Džamila Stehlíková je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Džamila Stehlíková

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Džamila Stehlíková ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Džamila Stehlíková ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Džamila Stehlíková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Džamila Stehlíková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Džamila Stehlíková například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Džamila Stehlíková?

Nyní již víte Kdo je to Džamila Stehlíková? Kdy se narodila Džamila Stehlíková? Kde se narodila Džamila Stehlíková? Džamila Stehlíková patří do kategorie Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Džamila Stehlíková třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Džamila Stehlíková i v jiné kategorii než je politici.