Kdo je to?
Kdo je Džamila Stehlíková? Životopis Džamila Stehlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Džamila Stehlíková

Kdo je Džamila Stehlíková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Džamila Stehlíková je česká lékařka a politička kazašské národnosti.
Vystudovala medicínu na univerzitě v Moskvě a v další kariéře se věnovala oboru psychiatrie.
V roce 1988 se vdala do tehdejšího Československa a začala zde působit jako psychiatrička a lékařka. Ve své praxi se dále specializovala na psychiatrii, mimo jiné na oblast závislostí. Vzhledem k tomu, že od roku 2009 zastávala pozici národní manažerky programu HIV/AIDS, je odbornicí i v tématu prevence této nemoci a následné pomoci pacientům.
Co se politického působení Džamily Stehlíkové týče, v komunální politice působila od roku 1998 a počátky své kariéry spojila se Stranou zelených, kde zastávala i post místopředsedkyně. Na politický vrchol dosáhla v roce 2007, kdy se stala ministryní pro lidská práva a národnostní menšiny ve vládě Mirka Topolánka. V této funkci působila do roku 2009. Věnovala se tématům diskriminace, národnostních a sexuálních menšin či násilí na dětech.
V roce 2014 opustila Stranu zelených a přesunula se do Liberálně ekologické strany, v jejímž čele posléze působila. S touto stranou se jí však nepodařilo dosáhnout žádných výrazných politických úspěchů.
V roce 2021 způsobily kontroverze její výroky na adresu prezidenta Miloše Zemana. V době Zemanovy hospitalizace tvrdila, že má prezident jaterní cirhózu a trpí dysfunkcí mozku, aniž by však byla jeho lékařkou nebo součástí týmu, který se o prezidentovo zdraví staral.Kdo je Džamila Stehlíková? Životopis Džamila Stehlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Základní informace o osobě Džamila Stehlíková

Národnost: kazašská
Datum narození: 6. února 1962
Místo narození: Almaty, Kazachstán

Líbí se stručný životopis s osobou Džamila Stehlíková? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Bohoslužba? Vzpomněli byste si na význam slova AKA? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ašvaganda? Znáte definici termínu Motivace?

Klíčová slova: lexikon, wiki, kdy se narodila Džamila Stehlíková?, popis, životopis, narození, biografie, politici, vysvětlení, Džamila Stehlíková, kdo je Džamila Stehlíková?, datum narození, zajímavosti, národnost, život, informace

Pojem Džamila Stehlíková je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Džamila Stehlíková ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Džamila Stehlíková ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Džamila Stehlíková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Džamila Stehlíková na Google.cz

Hledat heslo Džamila Stehlíková ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Džamila Stehlíková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Džamila Stehlíková? Stručná biografie

Teďka už zajisté víte Kdo je to Džamila Stehlíková? Kdy se narodila Džamila Stehlíková? Kde se narodila Džamila Stehlíková? Džamila Stehlíková je v kategorii Politici

Kategorie politici, kongresmenka v saku, džamila Stehlíková, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Džamila Stehlíková kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Džamila Stehlíková i v jiné kategorii než je politici.