Kdo je to?
Kdo byl Siméon Denis Poisson? Životopis Siméon Denis Poisson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Siméon Denis Poisson?

Kdo byl Siméon Denis Poisson? Životopis, informace, biografie, věda

Siméon Denis Poisson (1781-1840) byl francouzský matematik, teoretický fyzik, geometr a astronom, který se proslavil svými pracemi v oblasti matematické fyziky, elasticity a statistiky. Studoval na École Polytechnique v Paříži a později pracoval jako profesor matematiky na univerzitě v Paříži. Jeho objevy jsou stále používány v dnešní vědě a technologii.
Dílo Poissona je velmi obsáhlé a zasahuje do mnoha různých oborů. Jedním z jeho nejvýznamnějších objevů byl Poissonův koeficient, který popisuje míru, jakou se materiál roztahuje nebo smršťuje v různých směrech při daném tlaku nebo napětí. Tato vlastnost je důležitá pro výpočty napětí v elastických tělesech a pro vývoj teorie elasticity. Dalším důležitým objevem bylo Poissonovo rozdělení, které popisuje pravděpodobnostní rozdělení, jež se vyskytuje při modelování různých jevů v přírodě, jako jsou například počty úmrtí nebo škody na majetku. Tento objev položil základy statistiky.
V oblasti matematiky a teoretické fyziky Siméon Denis Poisson také pracoval na řešení různých matematických rovnic, které se vyskytují ve fyzice, jako jsou například Poissonovy rovnice pro elektrostatiku nebo teplo. Tyto rovnice jsou stále používány v dnešní fyzice a inženýrství. Věnoval se mimo jiné také teorii pohybu planet, integrálům, teorii tepla a kapilarity a teorii pole.
Siméon Denis Poisson se kromě své práce v matematice a fyzice zaměřoval také na popularizaci vědy. Psal knihy, spisy a pojednání nejen pro odborníky, ale také pro širokou veřejnost. Jeho práce byly překládány do mnoha jazyků. Byl ženatý s Nancy de Bardi a společně měli čtyři děti. Zemřel v roce 1840 ve věku 58 let. Za svou práci během svého života získal titul barona a řadu vědeckých ocenění. Jeho jméno je dokonce mezi 72 slavnými Francouzi na Eiffelově věži a je po něm pojmenován kráter Poisson na přivrácené straně Měsíce.Kdo byl Siméon Denis Poisson? Životopis Siméon Denis Poisson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Siméon Denis Poisson

Národnost: francouzská
Datum narození: 21. června 1781
Místo narození: Pithiviers, Francie
Datum úmrtí: 5. dubna 1840

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Siméon Denis Poisson s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Unisex? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fotobanka? Víte co je Gastronomie? Znáte termín Despocie?

Klíčová slova: lexikon, národnost, datum úmrtí, narození, popis, informace, kdo to je, život, zajímavosti, nežijící, životopis, vysvětlení, kdy se narodil Siméon Denis Poisson?, wiki, Kdy zemřel Siméon Denis Poisson, biografie

Pojem Siméon Denis Poisson je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Siméon Denis Poisson lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Siméon Denis Poisson ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Siméon Denis Poisson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Siméon Denis Poisson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Siméon Denis Poisson na Google obrázcích

Najít výraz Siméon Denis Poisson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Siméon Denis Poisson například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Siméon Denis Poisson? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Siméon Denis Poisson? Kdy se narodil Siméon Denis Poisson? Kde se narodil Siméon Denis Poisson? Kdy zemřel Siméon Denis Poisson? Siméon Denis Poisson se nachází v sekci Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Siméon Denis Poisson dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Siméon Denis Poisson i v jiné kategorii než je věda.