Kdo je to?
Kdo byl Siméon Denis Poisson? Životopis Siméon Denis Poisson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Siméon Denis Poisson

Kdo byl Siméon Denis Poisson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Siméon Denis Poisson (1781-1840) byl francouzský matematik, teoretický fyzik, geometr a astronom, který se proslavil svými pracemi v oblasti matematické fyziky, elasticity a statistiky. Studoval na École Polytechnique v Paříži a později pracoval jako profesor matematiky na univerzitě v Paříži. Jeho objevy jsou stále používány v dnešní vědě a technologii.
Dílo Poissona je velmi obsáhlé a zasahuje do mnoha různých oborů. Jedním z jeho nejvýznamnějších objevů byl Poissonův koeficient, který popisuje míru, jakou se materiál roztahuje nebo smršťuje v různých směrech při daném tlaku nebo napětí. Tato vlastnost je důležitá pro výpočty napětí v elastických tělesech a pro vývoj teorie elasticity. Dalším důležitým objevem bylo Poissonovo rozdělení, které popisuje pravděpodobnostní rozdělení, jež se vyskytuje při modelování různých jevů v přírodě, jako jsou například počty úmrtí nebo škody na majetku. Tento objev položil základy statistiky.
V oblasti matematiky a teoretické fyziky Siméon Denis Poisson také pracoval na řešení různých matematických rovnic, které se vyskytují ve fyzice, jako jsou například Poissonovy rovnice pro elektrostatiku nebo teplo. Tyto rovnice jsou stále používány v dnešní fyzice a inženýrství. Věnoval se mimo jiné také teorii pohybu planet, integrálům, teorii tepla a kapilarity a teorii pole.
Siméon Denis Poisson se kromě své práce v matematice a fyzice zaměřoval také na popularizaci vědy. Psal knihy, spisy a pojednání nejen pro odborníky, ale také pro širokou veřejnost. Jeho práce byly překládány do mnoha jazyků. Byl ženatý s Nancy de Bardi a společně měli čtyři děti. Zemřel v roce 1840 ve věku 58 let. Za svou práci během svého života získal titul barona a řadu vědeckých ocenění. Jeho jméno je dokonce mezi 72 slavnými Francouzi na Eiffelově věži a je po něm pojmenován kráter Poisson na přivrácené straně Měsíce.Kdo byl Siméon Denis Poisson? Životopis Siméon Denis Poisson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Siméon Denis Poisson

Národnost: francouzská
Datum narození: 21. června 1781
Místo narození: Pithiviers, Francie
Datum úmrtí: 5. dubna 1840

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Siméon Denis Poisson s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Anuita? Znáte pojem Travarica? Víte co je Evropská unie? Vzpomenete si na definici slova Incest?

Klíčová slova: kdy se narodil Siméon Denis Poisson?, životopis, národnost, věda, wikipedie, datum narození, místo narození, osobnosti, wiki, Kdy zemřel Siméon Denis Poisson, Siméon Denis Poisson, národnost, kdo to je, věda, osobnost, zajímavosti

Pojem Siméon Denis Poisson je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Siméon Denis Poisson ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Siméon Denis Poisson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Siméon Denis Poisson ve Wikislovníku

Hledat heslo Siméon Denis Poisson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Siméon Denis Poisson ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Siméon Denis Poisson například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Siméon Denis Poisson?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Siméon Denis Poisson? Kdy se narodil Siméon Denis Poisson? Kde se narodil Siméon Denis Poisson? Kdy zemřel Siméon Denis Poisson? Siméon Denis Poisson patří do sekce Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Siméon Denis Poisson dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Siméon Denis Poisson i v jiné kategorii než je věda.