Kdo je to?
Kdo je Jacqueline Wilson? Životopis Jacqueline Wilson, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Jacqueline Wilson

Kdo je Jacqueline Wilson? Životopis, informace, biografie, literatura

Jacqueline Wilsonová je anglická spisovatelka, specializující se na dětskou literaturu.
Jacqueline Wilsonová se proslavila především jako autorka knih pro děti, napsala však také několik detektivek či divadelní hry.
Ve svých dětských knihách často přístupným způsobem zpracovává i náročná témata jako je nešťastná láska, psychické problémy, rozvod rodičů, adopce a podobně. Děti a mladí dospělí si tak díky jejím knihám mohou zábavnou a příběhovou formou zpracovávat vlastní obtíže. Díky tomuto přístupu si vydobyla nejen komerční úspěch, ale také celou řadu literárních cen a společenských ocenění.
Řada jejích knih vyšla v sériích - nejznámější je zřejmě ta o Tracy Beakerové - první díl této série s názvem The Story of Tracy Beaker vyšel v roce 1991. Od té doby má série 8 dalších knih (k roku 2023).
Aktivně začala Wilsonová vydávat na přelomu 60. a 70. let. Poměrně brzy se její dětské knihy staly oblíbenými a přišel i úspěch. Od té doby vydává příběhy v ohromujícím tempu - často i dvě nebo dokonce tři ročně, její bibliografie čítá desítky titulů.
Z knih, které vyšly česky, zmiňme například: Čtyři děti a skřítek, Dvojčata v průšvihu, Holka z popelnice nebo Kočičí mumie.
V roce 2002 získala Řád Britského impéria.Kdo je Jacqueline Wilson? Životopis Jacqueline Wilson, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Jacqueline Wilson

Národnost: britská
Datum narození: 17. prosince 1945
Místo narození: Bath, UK

Popis osobnosti Jacqueline Wilson můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Naturopatie? Znáte definici termínu Fatva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Osnova? Pamatujete si definici pojmu Revolvingový úvěr?

Klíčová slova: lexikon, wiki, narození, literatura, biografie, informace, místo narození, Jacqueline Wilson, osobnosti, národnost, zajímavosti, kdy se narodila Jacqueline Wilson?, kde se narodila Jacqueline Wilson?, osobnost, život, kdo je Jacqueline Wilson?

Pojem Jacqueline Wilson je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Jacqueline Wilson ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Jacqueline Wilson ve Wikislovníku

Hledat pojem Jacqueline Wilson ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jacqueline Wilson ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Jacqueline Wilson ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jacqueline Wilson například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jacqueline Wilson

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jacqueline Wilson? Kdy se narodila Jacqueline Wilson? Kde se narodila Jacqueline Wilson? Jacqueline Wilson je v sekci Literatura

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jacqueline Wilson dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jacqueline Wilson i v jiné kategorii než je literatura.