Kdo je to?
Kdo je Jacqueline Wilson? Životopis Jacqueline Wilson, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Jacqueline Wilson

Kdo je Jacqueline Wilson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Jacqueline Wilsonová je anglická spisovatelka, specializující se na dětskou literaturu.
Jacqueline Wilsonová se proslavila především jako autorka knih pro děti, napsala však také několik detektivek či divadelní hry.
Ve svých dětských knihách často přístupným způsobem zpracovává i náročná témata jako je nešťastná láska, psychické problémy, rozvod rodičů, adopce a podobně. Děti a mladí dospělí si tak díky jejím knihám mohou zábavnou a příběhovou formou zpracovávat vlastní obtíže. Díky tomuto přístupu si vydobyla nejen komerční úspěch, ale také celou řadu literárních cen a společenských ocenění.
Řada jejích knih vyšla v sériích - nejznámější je zřejmě ta o Tracy Beakerové - první díl této série s názvem The Story of Tracy Beaker vyšel v roce 1991. Od té doby má série 8 dalších knih (k roku 2023).
Aktivně začala Wilsonová vydávat na přelomu 60. a 70. let. Poměrně brzy se její dětské knihy staly oblíbenými a přišel i úspěch. Od té doby vydává příběhy v ohromujícím tempu - často i dvě nebo dokonce tři ročně, její bibliografie čítá desítky titulů.
Z knih, které vyšly česky, zmiňme například: Čtyři děti a skřítek, Dvojčata v průšvihu, Holka z popelnice nebo Kočičí mumie.
V roce 2002 získala Řád Britského impéria.Kdo je Jacqueline Wilson? Životopis Jacqueline Wilson, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Základní informace o osobě Jacqueline Wilson

Národnost: britská
Datum narození: 17. prosince 1945
Místo narození: Bath, UK

Líbí se stručný životopis s osobou Jacqueline Wilson? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Kreatin? Vzpomněli byste si na význam slova Asyndeton? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jistotní účet? Znáte definici termínu Mez?

Klíčová slova: narození, informace, kdo je Jacqueline Wilson?, literatura, lexikon, národnost, popis, život, místo narození, kde se narodila Jacqueline Wilson?, vysvětlení, životopis, kdy se narodila Jacqueline Wilson?, zajímavosti, datum narození, osobnosti

Pojem Jacqueline Wilson je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jacqueline Wilson v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Jacqueline Wilson na Youtube

Vyhledat slovo Jacqueline Wilson ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Jacqueline Wilson na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jacqueline Wilson ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Jacqueline Wilson ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jacqueline Wilson například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jacqueline Wilson

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Jacqueline Wilson? Kdy se narodila Jacqueline Wilson? Kde se narodila Jacqueline Wilson? Jacqueline Wilson je v kategorii Literatura

Kategorie literatura, psací stroj notes, jacqueline Wilson, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jacqueline Wilson např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jacqueline Wilson i v jiné kategorii než je literatura.