Kdo je to?
Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis Andrea Kalivodová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Andrea Kalivodová?

Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis, informace, biografie, hudba

Andrea Tögel Kalivodová je česká operní zpěvačka (mezzosopranistka), sólistka Státní opery v Praze a sólistka Národního divadla v Praze od roku 2012. Kalivodová se narodila v Kroměříži. Poté se přesunula do Brna, kde studovala na brněnské konzervatoři. Po maturitě se přesunula do Prahy. V Praze absolvovala HAMU (u profesorky Naděždy Kniplové). V průběhu studia zvítězila v pěveckých soutěžích jak u nás (roku 1998 zvítězila v pěvecké soutěži českých konzervatoří v Pardubicích), tak v zahraničí (Covent Garden v Londýně roku 2001). Po studiu na HAMU studovala rok na Vídeňské univerzitě hudby a umění. Mimo operní zpěv se objevuje také v muzikálech a operetě.
Po studiích debutovala v Národním moravskoslezském divadle v Ostravě ve hře Princ Igor (2002). Poté začala působit ve Státní opeře v Praze (2002) a o rok později se stala sólistkou (2003). Od roku 2012 začala působit v Národním divadle v Praze. Občas hostuje na jiných domácích scénách nebo také v zahraničí. Mezi její významné operní role patří hře Carmen, Rusalka, Rigoletto, Don Quichotte. Zahrála si v operetě Polská krev a Orfeus v podsvětí.
Během roku 2012 prodělala nádorové (nezhoubné) onemocnění. Jejím manželem je podnikatel Radek Tögel. Spolu mají dvě děti (Adrian, Sebastian).Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis Andrea Kalivodová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Andrea Kalivodová

Národnost: česká
Datum narození: 24. 11. 1977
Místo narození: Kroměříž, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Andrea Kalivodová se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Kraslice? Vzpomněli byste si co označuje výraz EKG? Víte co je Sluneční soustava? Znáte termín Romantismus?

Klíčová slova: kdy se narodila Andrea Kalivodová?, wiki, hudba, biografie, popis, informace, Andrea Kalivodová, datum narození, kde se narodila Andrea Kalivodová?, osobnosti, život, hudba, vysvětlení, místo narození, životopis, Andrea Kalivodová

Pojem Andrea Kalivodová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Andrea Kalivodová ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Andrea Kalivodová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Andrea Kalivodová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Andrea Kalivodová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Andrea Kalivodová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrea Kalivodová například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Andrea Kalivodová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Andrea Kalivodová? Kdy se narodila Andrea Kalivodová? Kde se narodila Andrea Kalivodová? Andrea Kalivodová je v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Andrea Kalivodová např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrea Kalivodová i v jiné kategorii než je hudba.