Kdo je to?
Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis Andrea Kalivodová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Andrea Kalivodová?

Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis, informace, biografie, hudba

Andrea Tögel Kalivodová je česká operní zpěvačka (mezzosopranistka), sólistka Státní opery v Praze a sólistka Národního divadla v Praze od roku 2012. Kalivodová se narodila v Kroměříži. Poté se přesunula do Brna, kde studovala na brněnské konzervatoři. Po maturitě se přesunula do Prahy. V Praze absolvovala HAMU (u profesorky Naděždy Kniplové). V průběhu studia zvítězila v pěveckých soutěžích jak u nás (roku 1998 zvítězila v pěvecké soutěži českých konzervatoří v Pardubicích), tak v zahraničí (Covent Garden v Londýně roku 2001). Po studiu na HAMU studovala rok na Vídeňské univerzitě hudby a umění. Mimo operní zpěv se objevuje také v muzikálech a operetě.
Po studiích debutovala v Národním moravskoslezském divadle v Ostravě ve hře Princ Igor (2002). Poté začala působit ve Státní opeře v Praze (2002) a o rok později se stala sólistkou (2003). Od roku 2012 začala působit v Národním divadle v Praze. Občas hostuje na jiných domácích scénách nebo také v zahraničí. Mezi její významné operní role patří hře Carmen, Rusalka, Rigoletto, Don Quichotte. Zahrála si v operetě Polská krev a Orfeus v podsvětí.
Během roku 2012 prodělala nádorové (nezhoubné) onemocnění. Jejím manželem je podnikatel Radek Tögel. Spolu mají dvě děti (Adrian, Sebastian).Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis Andrea Kalivodová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Andrea Kalivodová

Národnost: česká
Datum narození: 24. 11. 1977
Místo narození: Kroměříž, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Andrea Kalivodová s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Zástavní právo? Rozumíte pojmu Demi-glace? Víte co je Krav maga? Znáte pojem Myrha?

Klíčová slova: vysvětlení, informace, životopis, lexikon, kde se narodila Andrea Kalivodová?, život, wiki, hudba, zajímavosti, osobnosti, národnost, narození, popis, wikipedie, místo narození, biografie

Pojem Andrea Kalivodová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Andrea Kalivodová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Andrea Kalivodová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Andrea Kalivodová ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Andrea Kalivodová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Andrea Kalivodová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrea Kalivodová například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Andrea Kalivodová?

Právě jste zjistili Kdo je to Andrea Kalivodová? Kdy se narodila Andrea Kalivodová? Kde se narodila Andrea Kalivodová? Andrea Kalivodová se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Andrea Kalivodová dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrea Kalivodová i v jiné kategorii než je hudba.