Kdo je to?
Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis Andrea Kalivodová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Andrea Kalivodová?

Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis, informace, biografie, hudba

Andrea Tögel Kalivodová je česká operní zpěvačka (mezzosopranistka), sólistka Státní opery v Praze a sólistka Národního divadla v Praze od roku 2012. Kalivodová se narodila v Kroměříži. Poté se přesunula do Brna, kde studovala na brněnské konzervatoři. Po maturitě se přesunula do Prahy. V Praze absolvovala HAMU (u profesorky Naděždy Kniplové). V průběhu studia zvítězila v pěveckých soutěžích jak u nás (roku 1998 zvítězila v pěvecké soutěži českých konzervatoří v Pardubicích), tak v zahraničí (Covent Garden v Londýně roku 2001). Po studiu na HAMU studovala rok na Vídeňské univerzitě hudby a umění. Mimo operní zpěv se objevuje také v muzikálech a operetě.
Po studiích debutovala v Národním moravskoslezském divadle v Ostravě ve hře Princ Igor (2002). Poté začala působit ve Státní opeře v Praze (2002) a o rok později se stala sólistkou (2003). Od roku 2012 začala působit v Národním divadle v Praze. Občas hostuje na jiných domácích scénách nebo také v zahraničí. Mezi její významné operní role patří hře Carmen, Rusalka, Rigoletto, Don Quichotte. Zahrála si v operetě Polská krev a Orfeus v podsvětí.
Během roku 2012 prodělala nádorové (nezhoubné) onemocnění. Jejím manželem je podnikatel Radek Tögel. Spolu mají dvě děti (Adrian, Sebastian).Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis Andrea Kalivodová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Andrea Kalivodová

Národnost: česká
Datum narození: 24. 11. 1977
Místo narození: Kroměříž, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Andrea Kalivodová sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Plug-in hybrid? Znáte termín Paralaxa? Víte co je Mentoring? Víte, co je to Veni vidi vici?

Klíčová slova: život, datum narození, Andrea Kalivodová, lexikon, wiki, biografie, hudba, kde se narodila Andrea Kalivodová?, Andrea Kalivodová, kdy se narodila Andrea Kalivodová?, vysvětlení, narození, národnost, popis, osobnosti, zajímavosti

Pojem Andrea Kalivodová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Andrea Kalivodová

Zkusit najít výraz Andrea Kalivodová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Andrea Kalivodová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Andrea Kalivodová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Andrea Kalivodová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Andrea Kalivodová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrea Kalivodová například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Andrea Kalivodová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Andrea Kalivodová? Kdy se narodila Andrea Kalivodová? Kde se narodila Andrea Kalivodová? Andrea Kalivodová se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Andrea Kalivodová řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrea Kalivodová i v jiné kategorii než je hudba.