Kdo je to?
Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis Andrea Kalivodová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Andrea Kalivodová

Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Andrea Tögel Kalivodová je česká operní zpěvačka (mezzosopranistka), sólistka Státní opery v Praze a sólistka Národního divadla v Praze od roku 2012. Kalivodová se narodila v Kroměříži. Poté se přesunula do Brna, kde studovala na brněnské konzervatoři. Po maturitě se přesunula do Prahy. V Praze absolvovala HAMU (u profesorky Naděždy Kniplové). V průběhu studia zvítězila v pěveckých soutěžích jak u nás (roku 1998 zvítězila v pěvecké soutěži českých konzervatoří v Pardubicích), tak v zahraničí (Covent Garden v Londýně roku 2001). Po studiu na HAMU studovala rok na Vídeňské univerzitě hudby a umění. Mimo operní zpěv se objevuje také v muzikálech a operetě.
Po studiích debutovala v Národním moravskoslezském divadle v Ostravě ve hře Princ Igor (2002). Poté začala působit ve Státní opeře v Praze (2002) a o rok později se stala sólistkou (2003). Od roku 2012 začala působit v Národním divadle v Praze. Občas hostuje na jiných domácích scénách nebo také v zahraničí. Mezi její významné operní role patří hře Carmen, Rusalka, Rigoletto, Don Quichotte. Zahrála si v operetě Polská krev a Orfeus v podsvětí.
Během roku 2012 prodělala nádorové (nezhoubné) onemocnění. Jejím manželem je podnikatel Radek Tögel. Spolu mají dvě děti (Adrian, Sebastian).Kdo je Andrea Kalivodová? Životopis Andrea Kalivodová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Andrea Kalivodová

Národnost: česká
Datum narození: 24. 11. 1977
Místo narození: Kroměříž, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Andrea Kalivodová s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Dynování? Rozumíte pojmu Krásná literatura? Víte co je Barber? Znáte pojem Cardio Barre?

Klíčová slova: kdy se narodila Andrea Kalivodová?, Andrea Kalivodová, biografie, zajímavosti, kdo je Andrea Kalivodová?, lexikon, kde se narodila Andrea Kalivodová?, popis, vysvětlení, životopis, národnost, hudba, wiki, osobnosti, hudba, narození

Pojem Andrea Kalivodová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Andrea Kalivodová zkuste tyto odkazy

Hledat termín Andrea Kalivodová ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Andrea Kalivodová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Andrea Kalivodová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Andrea Kalivodová na Google obrázcích

Najít pojem Andrea Kalivodová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrea Kalivodová například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Andrea Kalivodová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Andrea Kalivodová? Kdy se narodila Andrea Kalivodová? Kde se narodila Andrea Kalivodová? Andrea Kalivodová se nachází v sekci Hudba

Kategorie hudba, zářící stříbrné housle, andrea Kalivodová, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Andrea Kalivodová řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrea Kalivodová i v jiné kategorii než je hudba.