Kdo je to?
Kdo je Josef Bernard? Životopis Josef Bernard, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Josef Bernard

Kdo je Josef Bernard? Životopis, informace, biografie, politici

Josef Bernard je českým politikem. V letech 2016-2020 působil jako hejtman Plzeňského kraje.
Bernard yystudoval mezinárodní obchod na Metropolitní univerzitě v Praze.
Jeho pracovní kariéra byla od začátku propojena s automobilkou Škoda. V roce 2004 se stal personálním ředitelem společnosti Škoda Holding a v letech 2010-2015 byl generálním ředitelem Škody Transportation.
V roce 1989 se angažoval v demonstracích proti komunistickém režimu ve Škodovce i v celé Plzni; spoluzakládal Občanské fórum Škoda.
V krajských volbách 2016 kandidoval do zastupitelstva Plzeňského kraje za ČSSD, stal se jím a nakonec byl zvolen hejtmanem kraje. Tuto funkci vykonával až do roku 2020, kdy vystoupil z ČSSD a následně se nechal z postu hejtmana odvolat. V krajských volbách 2020 vedl kandidátku složenou z hnutí STAN, Zelených a dalších hnutí.
Spolu se svou manželkou založil nadační fond Pomáhat je normální.Kdo je Josef Bernard? Životopis Josef Bernard, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Josef Bernard

Národnost: česká
Datum narození: 30. května 1965
Místo narození: Planá, okres Tachov

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Josef Bernard s jinými lidmiprostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova IKEM? Pamatujete si definici pojmu Tropická noc? Vzpomněli byste si co znamená slovo EBITDA? Vzpomněli byste si co znamená slovo Detenční zařízení?

Klíčová slova: informace, politici, místo narození, kdy se narodil Josef Bernard?, politici, život, Josef Bernard, Josef Bernard, narození, národnost, zajímavosti, wikipedie, osobnost, biografie, osobnosti, životopis

Pojem Josef Bernard je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Josef Bernard na Youtube

Zkusit najít frázi Josef Bernard ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Bernard ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Josef Bernard ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Josef Bernard ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Bernard například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Josef Bernard? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Josef Bernard? Kdy se narodil Josef Bernard? Kde se narodil Josef Bernard? Josef Bernard je v kategorii Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Josef Bernard dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Bernard i v jiné kategorii než je politici.