Kdo je to?
Kdo je Petr Korda? Životopis Petr Korda, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Petr Korda?

Kdo je Petr Korda? Životopis, informace, biografie, sport

Petr Korda je známý bývalý český tenista. Korda se narodil v Praze. Od malička hrál tenis a už v sedmnácti letech vyhrál na French Open 1985 čtyřhru spolu s Cyrilem Sukem. Na konci roku se spolu stali i juniorskými mistry světa. V následujícím roce Korda zopakoval triumf ve čtyřhře v londýnském Wimbledonu, tentokrát s tenistou Tomásem Carbonellem.
O rok později se Korda díky skvělým výsledkům dostal mezi profesionály (1987). Ve dvouhře zvítězil Korda celkem v deseti turnajích. První úspěch přišel roku 1991, kdy zvítězil na turnaji v americkém New Haven. O dva měsíce později vyhrál druhý turnaj v Berlíně. Hned tři další úspěchy slavil o rok později, a to na turnajích v USA ve Washingtonu, na Long Islandu a v Rakousku ve Vídni. V roce 1993 zvítězil na Grand Slam Cupu v Mnichově. Z dalšího úspěchu se radoval až o tři roky později v katarském Dauhá (1996), o rok později v německém Stuttgartu. Poslední dva triumfy ve dvouhře Korda získal v roce 1998 na turnajích v Dauhá (Katar) a na Australian Open v Melbourne. Celkem sedmnáctkrát ve finále prohrál.
Ve čtyřhře zvítězil také celkem desetkrát, a to na turnajích v Praze a ve Švédsku (1988), v německém Stuttgartu (1989), v Monte Carlu (1990), v americkém New Haven, v Berlíně (1991), v Monte Carlu, německém Halle a Cincinnati (1993). Naposledy zvítězil ve dvouhře na Australian Open v Melbourne (1996).
V roce 1998 na Wimbledonu byl Korda pozitivně testován na doping a byla mu na rok pozastavena činnost. Po odvolání komise jeho trest zrušila, ale nakonec nabyla konečné platnosti. Poté Korda ukončil svou profesionální tenisovou kariéru.
S tenistkou Reginou Kordovou (rozená Rajchrtová) má tři děti, které všechny působí v profesionálních sportech. Dcera Jessica a Nelly jsou profesionální golfistky a syn Sebastian je tenista. Spolu s rodinou žije na Floridě ve městě Bradenton.Kdo je Petr Korda? Životopis Petr Korda, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Petr Korda

Národnost: česká
Datum narození: 23. 1. 1968
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Petr Korda) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Bandy? Vzpomněli byste si na význam slova Mozaika? Pamatujete si definici pojmu Konsiliární vyšetření? Znáte definici termínu Fiskální politika?

Klíčová slova: popis, životopis, místo narození, biografie, vysvětlení, wiki, wikipedie, sport, zajímavosti, Petr Korda, kde se narodil Petr Korda?, kdo je Petr Korda?, datum narození, kdy se narodil Petr Korda?, život, osobnosti

Pojem Petr Korda je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Petr Korda ve Wikislovníku

Hledat frázi Petr Korda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Petr Korda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Petr Korda na Google obrázcích

Zkusit najít termín Petr Korda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Korda například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Korda

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Petr Korda? Kdy se narodil Petr Korda? Kde se narodil Petr Korda? Petr Korda je v kategorii Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Korda řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Korda i v jiné kategorii než je sport.