Kdo je to?
Kdo je Tyra Banks? Životopis Tyra Banks, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Tyra Banks

Kdo je Tyra Banks? Životopis, informace, biografie, herectví

Tyra Lynne Banks je americká herečka, zpěvačka, modelka a moderátorka. Narodila se v kalifornském Inglewoodu. Když jí bylo šest let, její rodiče se rozvedli. Během studia na střední škole Immaculate Heart High School se Tyra začala věnovat modelingu pod agenturou L.A. Models. Bylo ji tehdy patnáct let. V šestnácti letech se připojila k agentuře Elite Model Management. Po střední škole začala studovat vysokou školu Loyola Marymount University, ale studium přerušila kvůli modelingovým nabídkám v Evropě. Přestěhovala se do Milána v Itálii a již v prvním roce svého působení v profesionálním modelingu se ukázala na celkem dvaceti pěti přehlídkách v Paříži na veletrhu Týden módy. Následně se objevila na obale oblíbených časopisů jako Vogue, Elle nebo Teen Vogue. Stala se tváří značek Chanel, Valentino, Fendi, Dolce and Gabbana, Ralph Lauren, Nike a další. Jako první afroameričanka se objevila na titulní straně časopisů Sports Illustrated Swimsuit Issue a GO. Ve 24 letech obdržela Cenu VH (kategorie Supermodelka) v roce 1997. Ve stejném roce se objevila také na titulní straně katalogu Victoria’s Secret. V roce 2010 podepsala smlouvu s agenturou IMG Models.
Na televizních obrazovkách se objevila v seriálu Fresh Prince (celkem sedm epizod) po boku herce Willa Smithe. Zahrála si také ve filmech jako Holé lebky (1995), Falešná láska (1999), Láska a basket, Divoké kočky (2000), Halloween: Zmrtvýchvstání (2002), Pan tělocvikář (2007), Tropická bouře (2008) a Hannah Montana: The Movie (2009).
Zahrála si ve videoklipech hudebních hvězd jako Michael Jackson (Black or white), Tina Turner (Love thing), Mobb Deep (Trife life), George Michael (Too funky) nebo Lionel Richie (Don’t wanna lose you). Nahrála také vlastní singl Shake ya body (2004) s videoklipem a natočila i píseň K.O.B.E. spolu s legendárním hráčem basketbalu Kobe Bryantem.
V roce 2010 Tyra Banks vydala knihu s názvem Modelland, kde vzpomíná na své zkušenosti s modelingem.Kdo je Tyra Banks? Životopis Tyra Banks, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Tyra Banks

Národnost: americká
Datum narození: 4. 12. 1973
Místo narození: Inglewood, Kalifornie, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Tyra Banks? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Azyl? Vzpomněli byste si co znamená slovo AUX? Víte, co je to Větný ekvivalent? Víte co je Hydroponie?

Klíčová slova: popis, národnost, Tyra Banks, kdy se narodila Tyra Banks?, narození, zajímavosti, wiki, osobnost, lexikon, život, informace, herectví, životopis, kdo je Tyra Banks?, vysvětlení, místo narození

Pojem Tyra Banks je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Tyra Banks

Hledat výraz Tyra Banks v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Tyra Banks na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tyra Banks ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Tyra Banks ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Tyra Banks ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Tyra Banks například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tyra Banks

Právě nyní již víte Kdo je to Tyra Banks? Kdy se narodila Tyra Banks? Kde se narodila Tyra Banks? Tyra Banks se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Tyra Banks např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tyra Banks i v jiné kategorii než je herectví.