Kdo je to?
Kdo je Tyra Banks? Životopis Tyra Banks, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Tyra Banks?

Kdo je Tyra Banks? Životopis, informace, biografie, herectví

Tyra Lynne Banks je americká herečka, zpěvačka, modelka a moderátorka. Narodila se v kalifornském Inglewoodu. Když jí bylo šest let, její rodiče se rozvedli. Během studia na střední škole Immaculate Heart High School se Tyra začala věnovat modelingu pod agenturou L.A. Models. Bylo ji tehdy patnáct let. V šestnácti letech se připojila k agentuře Elite Model Management. Po střední škole začala studovat vysokou školu Loyola Marymount University, ale studium přerušila kvůli modelingovým nabídkám v Evropě. Přestěhovala se do Milána v Itálii a již v prvním roce svého působení v profesionálním modelingu se ukázala na celkem dvaceti pěti přehlídkách v Paříži na veletrhu Týden módy. Následně se objevila na obale oblíbených časopisů jako Vogue, Elle nebo Teen Vogue. Stala se tváří značek Chanel, Valentino, Fendi, Dolce and Gabbana, Ralph Lauren, Nike a další. Jako první afroameričanka se objevila na titulní straně časopisů Sports Illustrated Swimsuit Issue a GO. Ve 24 letech obdržela Cenu VH (kategorie Supermodelka) v roce 1997. Ve stejném roce se objevila také na titulní straně katalogu Victoria’s Secret. V roce 2010 podepsala smlouvu s agenturou IMG Models.
Na televizních obrazovkách se objevila v seriálu Fresh Prince (celkem sedm epizod) po boku herce Willa Smithe. Zahrála si také ve filmech jako Holé lebky (1995), Falešná láska (1999), Láska a basket, Divoké kočky (2000), Halloween: Zmrtvýchvstání (2002), Pan tělocvikář (2007), Tropická bouře (2008) a Hannah Montana: The Movie (2009).
Zahrála si ve videoklipech hudebních hvězd jako Michael Jackson (Black or white), Tina Turner (Love thing), Mobb Deep (Trife life), George Michael (Too funky) nebo Lionel Richie (Don’t wanna lose you). Nahrála také vlastní singl Shake ya body (2004) s videoklipem a natočila i píseň K.O.B.E. spolu s legendárním hráčem basketbalu Kobe Bryantem.
V roce 2010 Tyra Banks vydala knihu s názvem Modelland, kde vzpomíná na své zkušenosti s modelingem.Kdo je Tyra Banks? Životopis Tyra Banks, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Tyra Banks

Národnost: americká
Datum narození: 4. 12. 1973
Místo narození: Inglewood, Kalifornie, USA

Tento text (Tyra Banks) můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Tortelloni? Víte, co je to Paella? Víte, co je to PVC? Rozumíte pojmu Status quo?

Klíčová slova: popis, narození, životopis, wiki, datum narození, osobnosti, vysvětlení, herectví, lexikon, Tyra Banks, herectví, informace, zajímavosti, kde se narodila Tyra Banks?, Tyra Banks, národnost

Pojem Tyra Banks je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Tyra Banks v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Tyra Banks ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Tyra Banks ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Tyra Banks ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Tyra Banks ve Wikislovníku

Hledat heslo Tyra Banks ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tyra Banks například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tyra Banks

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Tyra Banks? Kdy se narodila Tyra Banks? Kde se narodila Tyra Banks? Tyra Banks je v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Tyra Banks dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tyra Banks i v jiné kategorii než je herectví.