Kdo je to?
Kdo je Ozzy Osbourne? Životopis Ozzy Osbourne, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Ozzy Osbourne?

Kdo je Ozzy Osbourne? Životopis, informace, biografie, hudba

John Michael Osbourne, známý pod přezdívkou Ozzy, je zpěvák skupiny Ozzy Osbourne a bývalý zpěvák metalové kapely Black Sabbath. Narodil se v Birminghamu v částí Aston a měl pět dalších sourozenců. Přezdívku Ozzy získal už na základní škole, kde se potýkal se šikanou a trpěl dyslexií. K hudbě ho přivedla tvorba kapely The Beatles. V 15 letech opustil školu a pracoval jako pomocník na stavbě nebo instalatér. Kvůli krádežím v obchodě s oblečením strávil Ozzy skoro dva měsíce ve vězení (Winson Green Prison).
Ozzy Osbourne začal hrát v kapele Polka Tulk Blues, ve které hrál kytarista Tony Iommi, bubeník Bill Ward a basák Geezer Butler. Kapelu nejprve přejmenovali na Earth a později na Black Sabbath (1969), podle názvu filmu Black Sabbath. Hned po roce vydali první úspěšné album Black Sabbath (1970). Deska se během roku stala platinovou. Ve stejném roce vydali další velmi úspěšné album Paranoid (1970) ve kterém zazněly legendární skladby Iron Man a Paranoid. Následovaly desky Master of Reality (1971), Black Sabbath, Vol. 4 (1972), Sabbath Bloddy Sabbath (1973), Sabotage (1975), Technical Ecstasy (1976) a Never Say Die! (1978). S Black Sabbath natočil Osbourne po 35 letech desku s názvem 13 (2013).
V následujícím roce se Ozzy Osnourne rohodl pro sólovou dráhu. Debutové album Blizzard of Ozz (1980) se brzy stalo čtyřikrát platinové. Osbourne vydal celkem 12 sólových alb. Poslední album Ordinary Man vyšlo roku 2020. Celkově doposud prodal okolo 70 miliónů kopií svých sólových desek.
Za skladbu I Don’t Want to Change the World získal cenu Grammy (kategorie nejlepší metalové vystoupení) a ve stejné kategorii získal cenu Grammy za skladbu Iron Man (2000).
Osbourne společně se ženou Sharon založili rockový festival Ozzfest. Výtěžek z festivalu jde na dobročinné účely.
Osbourne má celkem pět dětí. Na hudební stanici MTV měli vlastní reality show s názvem The Osbournes, která natáčela členy rodiny v jejich vlastním domě.Kdo je Ozzy Osbourne? Životopis Ozzy Osbourne, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ozzy Osbourne

Národnost: anglická
Datum narození: 3. 12. 1948
Místo narození: Aston, Birmingham, Anglie

Sdílejte tuto stránku s osobností Ozzy Osbourne s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Rayon? Rozumíte pojmu Limita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Globalizace? Znáte pojem Pokosnice?

Klíčová slova: informace, lexikon, datum narození, hudba, osobnost, kdo je Ozzy Osbourne?, wikipedie, narození, zajímavosti, kdy se narodil Ozzy Osbourne?, životopis, kde se narodil Ozzy Osbourne?, Ozzy Osbourne, Ozzy Osbourne, národnost, popis

Pojem Ozzy Osbourne je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ozzy Osbourne doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Ozzy Osbourne ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Ozzy Osbourne ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ozzy Osbourne ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Ozzy Osbourne ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Ozzy Osbourne na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozzy Osbourne například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Ozzy Osbourne?

Nyní již víte Kdo je to Ozzy Osbourne? Kdy se narodil Ozzy Osbourne? Kde se narodil Ozzy Osbourne? Ozzy Osbourne patří do kategorie Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Ozzy Osbourne řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ozzy Osbourne i v jiné kategorii než je hudba.