Kdo je to?
Kdo je Ozzy Osbourne? Životopis Ozzy Osbourne, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ozzy Osbourne

Kdo je Ozzy Osbourne? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

John Michael Osbourne, známý pod přezdívkou Ozzy, je zpěvák skupiny Ozzy Osbourne a bývalý zpěvák metalové kapely Black Sabbath. Narodil se v Birminghamu v částí Aston a měl pět dalších sourozenců. Přezdívku Ozzy získal už na základní škole, kde se potýkal se šikanou a trpěl dyslexií. K hudbě ho přivedla tvorba kapely The Beatles. V 15 letech opustil školu a pracoval jako pomocník na stavbě nebo instalatér. Kvůli krádežím v obchodě s oblečením strávil Ozzy skoro dva měsíce ve vězení (Winson Green Prison).
Ozzy Osbourne začal hrát v kapele Polka Tulk Blues, ve které hrál kytarista Tony Iommi, bubeník Bill Ward a basák Geezer Butler. Kapelu nejprve přejmenovali na Earth a později na Black Sabbath (1969), podle názvu filmu Black Sabbath. Hned po roce vydali první úspěšné album Black Sabbath (1970). Deska se během roku stala platinovou. Ve stejném roce vydali další velmi úspěšné album Paranoid (1970) ve kterém zazněly legendární skladby Iron Man a Paranoid. Následovaly desky Master of Reality (1971), Black Sabbath, Vol. 4 (1972), Sabbath Bloddy Sabbath (1973), Sabotage (1975), Technical Ecstasy (1976) a Never Say Die! (1978). S Black Sabbath natočil Osbourne po 35 letech desku s názvem 13 (2013).
V následujícím roce se Ozzy Osnourne rohodl pro sólovou dráhu. Debutové album Blizzard of Ozz (1980) se brzy stalo čtyřikrát platinové. Osbourne vydal celkem 12 sólových alb. Poslední album Ordinary Man vyšlo roku 2020. Celkově doposud prodal okolo 70 miliónů kopií svých sólových desek.
Za skladbu I Don’t Want to Change the World získal cenu Grammy (kategorie nejlepší metalové vystoupení) a ve stejné kategorii získal cenu Grammy za skladbu Iron Man (2000).
Osbourne společně se ženou Sharon založili rockový festival Ozzfest. Výtěžek z festivalu jde na dobročinné účely.
Osbourne má celkem pět dětí. Na hudební stanici MTV měli vlastní reality show s názvem The Osbournes, která natáčela členy rodiny v jejich vlastním domě.Kdo je Ozzy Osbourne? Životopis Ozzy Osbourne, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ozzy Osbourne

Národnost: anglická
Datum narození: 3. 12. 1948
Místo narození: Aston, Birmingham, Anglie

Sdílejte tuto stránku s osobností Ozzy Osbourne s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Nonsens? Víte co je Šalamounské rozhodnutí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Komparace? Vzpomněli byste si co označuje výraz 4k?

Klíčová slova: životopis, kde se narodil Ozzy Osbourne?, biografie, život, wikipedie, osobnost, narození, národnost, lexikon, zajímavosti, kdo je Ozzy Osbourne?, Ozzy Osbourne, informace, Ozzy Osbourne, hudba, kdy se narodil Ozzy Osbourne?

Pojem Ozzy Osbourne je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Ozzy Osbourne ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Ozzy Osbourne ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Ozzy Osbourne ve Wikipedii

Najít výraz Ozzy Osbourne ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Ozzy Osbourne ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozzy Osbourne například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ozzy Osbourne

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Ozzy Osbourne? Kdy se narodil Ozzy Osbourne? Kde se narodil Ozzy Osbourne? Ozzy Osbourne patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, harmonium velké, ozzy Osbourne, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Ozzy Osbourne řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ozzy Osbourne i v jiné kategorii než je hudba.