Kdo je to?
Kdo je Ozzy Osbourne? Životopis Ozzy Osbourne, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Ozzy Osbourne?

Kdo je Ozzy Osbourne? Životopis, informace, biografie, hudba

John Michael Osbourne, známý pod přezdívkou Ozzy, je zpěvák skupiny Ozzy Osbourne a bývalý zpěvák metalové kapely Black Sabbath. Narodil se v Birminghamu v částí Aston a měl pět dalších sourozenců. Přezdívku Ozzy získal už na základní škole, kde se potýkal se šikanou a trpěl dyslexií. K hudbě ho přivedla tvorba kapely The Beatles. V 15 letech opustil školu a pracoval jako pomocník na stavbě nebo instalatér. Kvůli krádežím v obchodě s oblečením strávil Ozzy skoro dva měsíce ve vězení (Winson Green Prison).
Ozzy Osbourne začal hrát v kapele Polka Tulk Blues, ve které hrál kytarista Tony Iommi, bubeník Bill Ward a basák Geezer Butler. Kapelu nejprve přejmenovali na Earth a později na Black Sabbath (1969), podle názvu filmu Black Sabbath. Hned po roce vydali první úspěšné album Black Sabbath (1970). Deska se během roku stala platinovou. Ve stejném roce vydali další velmi úspěšné album Paranoid (1970) ve kterém zazněly legendární skladby Iron Man a Paranoid. Následovaly desky Master of Reality (1971), Black Sabbath, Vol. 4 (1972), Sabbath Bloddy Sabbath (1973), Sabotage (1975), Technical Ecstasy (1976) a Never Say Die! (1978). S Black Sabbath natočil Osbourne po 35 letech desku s názvem 13 (2013).
V následujícím roce se Ozzy Osnourne rohodl pro sólovou dráhu. Debutové album Blizzard of Ozz (1980) se brzy stalo čtyřikrát platinové. Osbourne vydal celkem 12 sólových alb. Poslední album Ordinary Man vyšlo roku 2020. Celkově doposud prodal okolo 70 miliónů kopií svých sólových desek.
Za skladbu I Don’t Want to Change the World získal cenu Grammy (kategorie nejlepší metalové vystoupení) a ve stejné kategorii získal cenu Grammy za skladbu Iron Man (2000).
Osbourne společně se ženou Sharon založili rockový festival Ozzfest. Výtěžek z festivalu jde na dobročinné účely.
Osbourne má celkem pět dětí. Na hudební stanici MTV měli vlastní reality show s názvem The Osbournes, která natáčela členy rodiny v jejich vlastním domě.Kdo je Ozzy Osbourne? Životopis Ozzy Osbourne, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Ozzy Osbourne

Národnost: anglická
Datum narození: 3. 12. 1948
Místo narození: Aston, Birmingham, Anglie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ozzy Osbourne sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Rayon? Rozumíte pojmu Remdesivir? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pentalogie? Znáte pojem Ekvalizér?

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, hudba, wikipedie, národnost, osobnosti, zajímavosti, datum narození, Ozzy Osbourne, kdy se narodil Ozzy Osbourne?, život, biografie, wiki, životopis, narození, místo narození

Pojem Ozzy Osbourne je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Ozzy Osbourne v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Ozzy Osbourne ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ozzy Osbourne ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ozzy Osbourne ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ozzy Osbourne ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Ozzy Osbourne v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozzy Osbourne například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Ozzy Osbourne? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Ozzy Osbourne? Kdy se narodil Ozzy Osbourne? Kde se narodil Ozzy Osbourne? Ozzy Osbourne patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Ozzy Osbourne třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ozzy Osbourne i v jiné kategorii než je hudba.