Kdo je to?
Kdo je Josh Groban? Životopis Josh Groban, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Josh Groban

Kdo je Josh Groban? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Josh Groban je americký zpěvák, hudebník a skladatel.
Groban se hudbě věnoval od mládí, jeho začátky však byly poměrně nejisté. Jeho výrazný baryton ho předurčil spíše ke zpěvu vážné hudby, s čímž si ze začátku nevěděl příliš rady. S pomocí producentů, především Davida Fostera, však Groban brzy dokázal najít rovnováhu mezi popem a klasickou hudbou.
Groban o sobě dával publiku zpočátku vědět především interpretacemi a cover verzemi známých hitů, které se pohybují právě na pomezí populární a vážné hudby: například The Prayer, You Raise Me Up apod. Vystupoval na různých showbyznysových i mezinárodních akcích, kde se prezentoval primárně jako zpěvák klasických hitů vážné hudby. Píseň The Prayer zpíval například při ceremoniálu na Zimních olympijských hrách nebo při udílení Nobelovy ceny za mír. V roce 2001 také například spolupracoval na soundtracku k filmu A.I. Umělá inteligence, který byl jeho první nahrávkou. Ve stejném roce se Groban představil také v populárním seriálu Ally McBeal, kde zazpíval píseň You\'re Still You a později také To Where You Are.
Takto si postupně připravoval půdu pro své debutové album pojmenované po sobě Josh Groban, které vydal v roce 2001 a které sklidilo okamžitý úspěch. Druhé album vydané roku 2003 neslo název Closer.
V roce 2006 představil Groban album AWAKE, o rok později následovalo vánoční album nahrávané s Londýnskou filharmonií NOËL.
V roce 2009 byl Josh Groban zpěvákem na inauguraci amerického prezidenta Baracka Obamy.
Proslul také hlavní rolí v muzikálu Chess (Šachy).
V průběhu své kariéry Groban často spolupracoval (až už na komerčních, nebo charitativních projektech) s celou řadou významných osobností světové hudby. Například Andreou Bocelli, Enrique Iglesias, Celine Dion, Barbra Streisand či Mireille Mathieu.
Jeho aktivity v charitativní oblasti jsou značně rozsáhlé a tvoří jednu velkou část jeho kariéry.
Josh Groban se svým talentem dokázal navázat na popularizátory vážné hudby jako jsou Pavarotti či Domingo, nicméně nikdy se nevyhýbal ani popové hudbě. Jeho výjimečnost na světovém hudebním poli spočívá právě ve schopnosti prolínat hudební žánry.Kdo je Josh Groban? Životopis Josh Groban, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Josh Groban

Národnost: americká
Datum narození: 27. února 1981
Místo narození: Los Angeles

Zaujala vás biografie osobnosti Josh Groban? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Deklarace? Znáte termín Banka CREDITAS? Rozumíte pojmu Stejnopis? Víte, co je to Travarica?

Klíčová slova: biografie, popis, hudba, hudba, kde se narodil Josh Groban?, Josh Groban, kdo je Josh Groban?, lexikon, místo narození, wikipedie, život, osobnost, národnost, zajímavosti, narození, osobnosti

Pojem Josh Groban je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Josh Groban ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Josh Groban na Google obrázcích

Vyhledat výraz Josh Groban ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Josh Groban na Youtube

Hledat frázi Josh Groban v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Josh Groban například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Josh Groban? Stručná biografie

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Josh Groban? Kdy se narodil Josh Groban? Kde se narodil Josh Groban? Josh Groban se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, flétna, josh Groban, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Josh Groban kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josh Groban i v jiné kategorii než je hudba.