Kdo je to?
Kdo je Lenka Pletková? Životopis Lenka Pletková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Lenka Pletková

Kdo je Lenka Pletková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Lenka Pletková provdaná Kaplanová se narodila v pražských Letňanech 1. ledna 1958. Je považována za dětskou herečku, přestože ji za její „hereckou kariéru“ potkala pouze jedna jediná role. Mezi lety 1969 a 1973 ji mohli diváci pravidelně potkávat jako Gábinu z dobrodružného rodinného seriálu Kamarádi.
Tento seriál vznikl podle scénáře Jarmily Turnovské a Vlasty Janečkové, která stála i za jeho režií. Má celkem dvě krátké série, přičemž první šestidílná vznikala na přelomu let 1969 a 1970 a druhá sedmidílná v roce 1973. Kromě Lenky Pletkové se v seriálu Kamarádi objevil i herec, moderátor a hudebník Marek Eben. Dalšími hereckými kolegy Pletkové a Ebena jsou například Antonín Navrátil, Michal Michálek, František Kovářík, Elena Hálková, Eva Svobodová, Darja Hajská a mnoho dalších.
Seriál kamarádi se těší na Československé filmové databázi velmi dobrému hodnocení. Jde o vůbec první český dětský televizní seriál, který zachycuje problémy, radosti a strasti dětství.
K seriálu se Lenka dostala díky otci, který jezdil jako taxikář u filmu. Ten se dozvěděl o konkurzu, kde hledali dívky a chlapce do nového seriálu. Její bratr Ota na konkurz jít nechtěl, ale otec nakonec oba sourozence přesvědčil. Podle textů, které dostali sehráli scénku a Lenka si dodnes vzpomíná, že poté zpívala písničku od Jiřího Suchého Na obloze tetelí se mráčky.
Patrně kvůli tomu, že o roli příliš neusilovala postoupila Lenka do druhého kola. Kamerové zkoušky absolvovala nemocná, a proto příliš nedoufala, že to vyjde, ale nakonec dostala zprávu, že ji pro roli Gábiny vybrali. Její bratr Ota ale nepostoupil.
Po roli v Kamarádech se Lenka Pletková z herecké branže zcela stáhla. Podobně jako mnoho jiných dětských hvězd. Toužila se stát spíš spisovatelkou než herečkou. Vystudovala žurnalistiku a jaké elév docházela do Mladé fronty.
Po revoluci v roce 1989 založila spolu s přáteli soukromou reklamní agenturu, která je stále aktivní, a v níž i po třiceti letech pracuje. V současné době pracuje jako novinářka a je rovněž vydavatelkou časopisu Rezidenční péče, který je určený pracovníkům v sociálních službách.
Je vdaná, její manžel byl dlouho ředitelem domova pro seniory, a má dva syny, kteří jsou spojeni s kapelou Vložte kočku. Ani jeden z nich však není profesionální hudební. Mladší vystudoval Akademii výtvarných umění a živí se jako sochař, zatímco starší je psychologem. Kapela Vložte kočku je dokonce držitelem Anděla.Kdo je Lenka Pletková? Životopis Lenka Pletková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Lenka Pletková

Národnost: československá, česká
Datum narození: 1. ledna 1958
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lenka Pletková s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Mobogenie? Víte co je Serverhosting? Vzpomněli byste si co znamená slovo Žánr? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tiebreak?

Klíčová slova: datum narození, Lenka Pletková, herectví, kdo je Lenka Pletková?, vysvětlení, popis, lexikon, osobnosti, osobnost, biografie, narození, zajímavosti, wiki, wikipedie, místo narození, kdy se narodila Lenka Pletková?

Pojem Lenka Pletková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Lenka Pletková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Lenka Pletková ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Lenka Pletková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Lenka Pletková na Google obrázcích

Najít termín Lenka Pletková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lenka Pletková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Lenka Pletková? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Lenka Pletková? Kdy se narodila Lenka Pletková? Kde se narodila Lenka Pletková? Lenka Pletková patří do sekce Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Lenka Pletková dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lenka Pletková i v jiné kategorii než je herectví.