Kdo je to?
Kdo je Pavla Beretová? Životopis Pavla Beretová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Pavla Beretová

Kdo je Pavla Beretová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Pavla Beretová je česká filmová, seriálová a divadelní herečka, členka souboru Činohry Národního divadla v Praze. Beretová se narodila v Ostravě, kde absolvovala Biskupské gymnázium v ostravské částí Poruba. Po maturitě na gymnáziu pracovala jako uvaděčka v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Poté odešla do Praha, kde v letech 2004 – 2008 studovala na DAMU. V průběhu studia hostovala v Divadle v Celetné ve hrách Krysař a Májový Shakespeare. Po dokončení studií nastoupila do stálého angažmá v Národním divadle. Mimo Národní divadlo hostovala v Dejvickém divadle, v divadle La Fabrika, v Divadle DISK nebo v Divadle A studiu Rubín. Beretová se objevila v divadelních hrách HOMO 06, Kauza Salome, David a Goliáš, Sněhová královna, Mikve, Radúz a Mahulena, Nepřítel lidu, Kupec benátský, Věc Makropulos, Zkrocení zlé ženy, Deváté srdce, Kytice, Maryša, Zemětřesení v Londýně a další. Ve 4. ročníku na DAMU obdržela Cenu Jiřího Adamíry.
Pavla Beretová debutovala ve filmu v roce 2007 ve snímku Láska In Memoriam. Ve stejném roce si zahrála ještě ve filmu Hodina klavíru. Dále získala roli ve filmech jako Archiv (2009), Bludičky (2010), Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka (2012), Teorie tygra (2016), Případ mrtvého nebožtíka (2020), Atlas ptáků (2021).
Beretová ztvárnila epizodní role v televizních seriálech 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2007), Soukromé pasti (2011), Terapie, Nevinné lži (2013), Kriminálka Anděl (2014), Vzteklina, Dabing street (2018), Černé vdovy, Vodník (2019), Poldové a nemluvně, Místo zločinu Ostrava (2020) a Osada (2021).
Svůj hlas propůjčila načtení audioknih a rozhlasových her jako Královna šavle (2008), Jak být šťastný a neuštvat se (2011), Muž činu (2012), Porodní bába, Sen noci svatojánské (2016), Anihilace (2018), Nevidím ani tmu (2021) a Královna Majdalenka a skřítek Pistihnátek (2022).Kdo je Pavla Beretová? Životopis Pavla Beretová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Pavla Beretová

Národnost: česká
Datum narození: 28. 10. 1983
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Pavla Beretová sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Škrabák? Pamatujete si definici pojmu Pohledávka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pasivní dům? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kaki?

Klíčová slova: wikipedie, informace, narození, vysvětlení, Pavla Beretová, kde se narodila Pavla Beretová?, Pavla Beretová, herectví, lexikon, biografie, místo narození, život, osobnost, zajímavosti, herectví, osobnosti

Pojem Pavla Beretová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Pavla Beretová zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Pavla Beretová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pavla Beretová na Youtube

Zkusit najít výraz Pavla Beretová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Pavla Beretová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Pavla Beretová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavla Beretová například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavla Beretová

Teď už víte Kdo je to Pavla Beretová? Kdy se narodila Pavla Beretová? Kde se narodila Pavla Beretová? Pavla Beretová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herečka děvče, pavla Beretová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Pavla Beretová řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavla Beretová i v jiné kategorii než je herectví.