Kdo je to?
Kdo je Martin Půta? Životopis Martin Půta, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Martin Půta?

Kdo je Martin Půta? Životopis, informace, biografie, politici

Martin Půta je český politik, spojený s politickými hnutími Starostové a nezávislí a Starostové pro Liberecký kraj.
V průběhu své politické kariéry byl poslancem Parlamentu ČR, působil však především v krajských a komunálních patrech politiky.
V roce 2012 se stal hejtmanem Libereckého kraje (za Starosty pro Liberecký kraj) a v této funkci setrval přes dvě další volební období. Do politiky však vstoupil už v roce 2002, kdy se stal starostou Hrádku nad Nisou. Kráce působil i jako poslanec (za STAN), nicméně brzy se rozhodl vrátit do regionální politiky.
Martin Půta je od roku 2014 místopředsedou Asociace krajů ČR. Jako své politické cíle deklaruje transparentnost krajských zakázek, dostupnost a kvalitu veřejných služeb v kraji, kvalitní zdravotnictví a šetrné zacházení s veřejnými prostředky.
S Půtou je spojováno kontroverzní trestní stíhání, kdy jej policie v roce 2014 obvinila z přijetí úplatku, kauza se táhla několik dalších let, Půta byl v roce 2020 zproštěn obvinění, nicméně odvolací soud toto rozhodnutí zrušil a aféra tak nebyla ukončena ani po šesti letech od svého počátku.Kdo je Martin Půta? Životopis Martin Půta, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Martin Půta

Národnost: česká
Datum narození: 13. září. 1971
Místo narození: Liberec

Tento text (Martin Půta) můžete samozřejmě sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Fake news? Pamatujete si definici pojmu Intuice? Víte, co je to Softball? Vzpomněli byste si co znamená slovo Úmrtnost?

Klíčová slova: osobnosti, národnost, kdy se narodil Martin Půta?, politici, Martin Půta, wiki, lexikon, životopis, místo narození, biografie, wikipedie, vysvětlení, zajímavosti, informace, narození, život

Pojem Martin Půta je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Martin Půta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Martin Půta ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Martin Půta ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Martin Půta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Martin Půta ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Půta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Martin Půta

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Martin Půta? Kdy se narodil Martin Půta? Kde se narodil Martin Půta? Martin Půta se nachází v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Martin Půta řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Půta i v jiné kategorii než je politici.