Kdo je to?
Kdo je to Martin Půta? Životopis Martin Půta, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Martin Půta?

Kdo je to Martin Půta? Stručný životopis

Martin Půta je český politik, spojený s politickými hnutími Starostové a nezávislí a Starostové pro Liberecký kraj.
V průběhu své politické kariéry byl poslancem Parlamentu ČR, působil však především v krajských a komunálních patrech politiky.
V roce 2012 se stal hejtmanem Libereckého kraje (za Starosty pro Liberecký kraj) a v této funkci setrval přes dvě další volební období. Do politiky však vstoupil už v roce 2002, kdy se stal starostou Hrádku nad Nisou. Kráce působil i jako poslanec (za STAN), nicméně brzy se rozhodl vrátit do regionální politiky.
Martin Půta je od roku 2014 místopředsedou Asociace krajů ČR. Jako své politické cíle deklaruje transparentnost krajských zakázek, dostupnost a kvalitu veřejných služeb v kraji, kvalitní zdravotnictví a šetrné zacházení s veřejnými prostředky.
S Půtou je spojováno kontroverzní trestní stíhání, kdy jej policie v roce 2014 obvinila z přijetí úplatku, kauza se táhla několik dalších let, Půta byl v roce 2020 zproštěn obvinění, nicméně odvolací soud toto rozhodnutí zrušil a aféra tak nebyla ukončena ani po šesti letech od svého počátku.Kdo je to Martin Půta? Životopis Martin Půta, lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Martin Půta

Národnost: česká
Datum narození: 13. září. 1971
Místo narození: Liberec

Sdílejte tuto stránku s osobností Martin Půta se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Fake news? Znáte definici termínu Ataxie? Víte, co je to Čepovka? Pamatujete si definici pojmu Abrupce?

Klíčová slova: synonymum, popis, popis, formulace, slovo, původ slova, definice, Martin Půta, přesný výraz, význam pojmu, kdo to je, etymologie, pojem, co je to Martin Půta?, wiki, význam

Pojem Martin Půta je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Martin Půta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Martin Půta ve Wikipedii

Najít termín Martin Půta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Martin Půta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Půta například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Martin Půta

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Martin Půta? Kdo to byl Martin Půta? Kdy se narodil Martin Půta? Kde se narodil Martin Půta? Martin Půta je v kategorii politici. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Martin Půta řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Půta i v jiné kategorii než je politici.