Kdo je to?
Kdo je Martin Půta? Životopis Martin Půta, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Martin Půta?

Kdo je Martin Půta? Životopis, informace, biografie, politici

Martin Půta je český politik, spojený s politickými hnutími Starostové a nezávislí a Starostové pro Liberecký kraj.
V průběhu své politické kariéry byl poslancem Parlamentu ČR, působil však především v krajských a komunálních patrech politiky.
V roce 2012 se stal hejtmanem Libereckého kraje (za Starosty pro Liberecký kraj) a v této funkci setrval přes dvě další volební období. Do politiky však vstoupil už v roce 2002, kdy se stal starostou Hrádku nad Nisou. Kráce působil i jako poslanec (za STAN), nicméně brzy se rozhodl vrátit do regionální politiky.
Martin Půta je od roku 2014 místopředsedou Asociace krajů ČR. Jako své politické cíle deklaruje transparentnost krajských zakázek, dostupnost a kvalitu veřejných služeb v kraji, kvalitní zdravotnictví a šetrné zacházení s veřejnými prostředky.
S Půtou je spojováno kontroverzní trestní stíhání, kdy jej policie v roce 2014 obvinila z přijetí úplatku, kauza se táhla několik dalších let, Půta byl v roce 2020 zproštěn obvinění, nicméně odvolací soud toto rozhodnutí zrušil a aféra tak nebyla ukončena ani po šesti letech od svého počátku.Kdo je Martin Půta? Životopis Martin Půta, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Martin Půta

Národnost: česká
Datum narození: 13. září. 1971
Místo narození: Liberec

Sdílejte tuto stránku s osobností Martin Půta se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Fake news? Znáte definici termínu Žánr? Víte, co je to Falafel? Pamatujete si definici pojmu Školkovné?

Klíčová slova: popis, wikipedie, životopis, politici, život, osobnosti, biografie, kdy se narodil Martin Půta?, lexikon, osobnost, kdo je Martin Půta?, politici, Martin Půta, informace, Martin Půta, kde se narodil Martin Půta?

Pojem Martin Půta je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledejte bez špehování slovo Martin Půta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Martin Půta ve Wikipedii

Hledat heslo Martin Půta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Martin Půta ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Martin Půta v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Půta například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Martin Půta

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Martin Půta? Kdy se narodil Martin Půta? Kde se narodil Martin Půta? Martin Půta se nachází v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Martin Půta řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Půta i v jiné kategorii než je politici.