Kdo je to?
Kdo byl Martin Van Buren? Životopis Martin Van Buren, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Martin Van Buren?

Kdo byl Martin Van Buren? Životopis, informace, biografie, politici

Martin Van Buren byl v pořadí osmým prezidentem Spojených států amerických. Narodil se 5. prosince 1782 v Kinderhooku ve státě New York. Jeho otec Abraham Van Buren byl farmář a provozoval také hostinec. Jeho matkou byla Maria Hoes Van Alen, jejíž předci byli holandští přistěhovalci. Martin byl jedním z pěti dětí. Jeho mateřským jazykem byla nizozemština. Do svých 14 let navštěvoval místní školu, poté začal pracovat v advokátní kanceláři. Zde pracoval šest let a ve volných chvílích se věnoval studiu práv. Poslední rok studií zakončil v newyorské kanceláři Williama P. Van Nesse. V roce 1803 pak ve státě New York úspěšně složil advokátní zkoušky a stal se právníkem.
Po ukončení studií se vrátil zpět do Kinderhooku, kde vykonával advokátní praxi. V roce 1807 se oženil s Hannah Hoes, se kterou měl šest dětí. Dospělosti se dožily jen čtyři. Hannah zemřela na tuberkulózu ve věku 35 let.
Martin Van Buren vstoupil do Demokraticky-republikánské strany. V období let 1821 až 1828 zastupoval New York v senátu Spojených států amerických. Byl také u vzniku Demokratické strany, která vznikla po rozporech ve straně Demokratických republikánů. Krátce byl guvernérem státu New York, avšak na tuto funkci rezignoval poté, co jej prezident Jackson v roce 1829 jmenoval ministrem zahraničí. V roce 1831 odstoupil i z tohoto úřadu, když jej prezident jmenoval velvyslancem v Anglii, což senátem nakonec neprošlo.
Od roku 1833 zastával úřad viceprezidenta, kdy byl pravou rukou Andrewa Jacksona. Když pak v roce 1837 Jackson opustil úřad, kandidoval Martin Van Buren v následných volbách na prezidenta Spojených států amerických. V těch zvítězil, když porazil Williama Henryho Harrisona. Dne 4. března 1837 tak nastoupil do úřadu a stal se v pořadí osmým prezidentem Spojených států amerických. Velmi záhy po jmenování čelil vážné hospodářské krizi. Ta měla za následek krach mnoha bankovních domů. Také on jako jeho předchůdce pokračoval v politice přesídlování indiánských kmenů. V následných volbách se však karty obrátily a Van Buren s Harrisonem prohrál. Vrátil se zpět do Kinderhooku a v následujících volbách se opět pokoušel o kandidaturu na prezidenta, přednost však dostal James Knox Polk. Když se Polk stal prezidentem, nabídl Burenovi místo velvyslance ve Velké Británii, ten však tuto nabídku nepřijal. Naposledy kandidoval v roce 1848, ani tentokrát však neuspěl a s pouhými 10 % byl poražen. Poté se definitivně stáhl z politického života.
Zemřel 24. července 1862 v Kinderhooku ve věku 79 let.Kdo byl Martin Van Buren? Životopis Martin Van Buren, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Martin Van Buren

Národnost: americká
Datum narození: 5. prosince 1782
Místo narození: Kinderhook, New York
Datum úmrtí: 24. července 1862

Tento text (Martin Van Buren) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Život? Vzpomenete si na definici slova Denzitometrie? Víte co je Chromebook? Vzpomněli byste si na význam slova Zvěrokruh?

Klíčová slova: wikipedie, kdy se narodil Martin Van Buren?, kdo je Martin Van Buren?, vysvětlení, Kdy zemřel Martin Van Buren, popis, zajímavosti, lexikon, politici, národnost, životopis, kde se narodil Martin Van Buren?, wiki, místo narození, informace, datum úmrtí

Pojem Martin Van Buren je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Martin Van Buren ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Martin Van Buren ve Wikipedii

Vyhledat pojem Martin Van Buren ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Martin Van Buren na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Martin Van Buren ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Van Buren například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Martin Van Buren?

Nyní již víte Kdo byl Martin Van Buren? Kdy se narodil Martin Van Buren? Kde se narodil Martin Van Buren? Kdy zemřel Martin Van Buren? Martin Van Buren je v kategorii Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Martin Van Buren třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Van Buren i v jiné kategorii než je politici.