Kdo je to?
Kdo je to Miloš Zeman? Životopis Miloš Zeman, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Miloš Zeman?

Kdo je to Miloš Zeman? Stručný životopis

Miloš Zeman je současný český prezident, první, který byl v lednu 2013 zvolen v přímé volbě. Před revolucí byl zaměstnán v Prognostickém ústavu. Byl členem KSČ, ale později byl ze strany vyloučen. Po působení v Občanském fóru se stal v roce 1992 předsedou strany ČSSD a v letech 1998 - 2002 byl ministerským předsedou. Vznik menšinové vlády ČSSD tehdy umožnila tzv. opoziční smlouva uzavřená s Klausovou ODS. V roce 2003 Zeman neuspěl v prezidentské volbě, v níž ho porazil Václav Klaus. Na deset let se stáhl do ústraní a do politiky se vrátil v rámci prezidentské kampaně. Miloš Zeman je vnímán jako v některých ohledech kontroverzní prezident, protože jsou známé jeho kontakty s lidmi pochybné minulosti (lobbista Miloslav Šlouf apod.), dle svých kritiků si Zeman velmi svérázně vykládá tzv. ústavní zvyklosti a neřídí se jimi a je otázka, zda je skutečně nadstranickým prezidentem, protože je čestným předsedou politické strany SPOZ se slovem "Zemanovci" přímo v názvu. V parlamentních volbách v říjnu 2013 však tato strana utrpěla drtivou porážku. Zeman je známý jako dobrý řečník, proslavený svými bonmoty a nikdy se netajil náklonností k tabáku a alkoholu a odporem k novinářům.Kdo je to Miloš Zeman? Životopis Miloš Zeman, lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Miloš Zeman

Národnost: česká
Datum narození: 28.9.1944
Místo narození: Kolín

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Miloš Zeman sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Hypomanie? Vzpomněli byste si na význam slova Ricotta? Rozumíte pojmu AdBlock? Znáte definici termínu Hypnóza?

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, co znamená, popis, kdo je Miloš Zeman?, slovo, pojem, etymologie, význam, formulace, wiki, kdo to je, odborný výraz, co je to Miloš Zeman?, politici, přesný význam

Pojem Miloš Zeman je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat frázi Miloš Zeman ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Miloš Zeman ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Miloš Zeman na Youtube

Zkusit najít frázi Miloš Zeman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloš Zeman například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miloš Zeman

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Miloš Zeman? Kdo to byl Miloš Zeman? Kdy se narodil Miloš Zeman? Kde se narodil Miloš Zeman? Miloš Zeman se nachází v sekci politici. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Miloš Zeman dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloš Zeman i v jiné kategorii než je politici.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.