Kdo je to?
Kdo je to Miloš Zeman? Životopis Miloš Zeman, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Miloš Zeman?

Kdo je to Miloš Zeman? Stručný životopis

Miloš Zeman je současný český prezident, první, který byl v lednu 2013 zvolen v přímé volbě. Před revolucí byl zaměstnán v Prognostickém ústavu. Byl členem KSČ, ale později byl ze strany vyloučen. Po působení v Občanském fóru se stal v roce 1992 předsedou strany ČSSD a v letech 1998 - 2002 byl ministerským předsedou. Vznik menšinové vlády ČSSD tehdy umožnila tzv. opoziční smlouva uzavřená s Klausovou ODS. V roce 2003 Zeman neuspěl v prezidentské volbě, v níž ho porazil Václav Klaus. Na deset let se stáhl do ústraní a do politiky se vrátil v rámci prezidentské kampaně. Miloš Zeman je vnímán jako v některých ohledech kontroverzní prezident, protože jsou známé jeho kontakty s lidmi pochybné minulosti (lobbista Miloslav Šlouf apod.), dle svých kritiků si Zeman velmi svérázně vykládá tzv. ústavní zvyklosti a neřídí se jimi a je otázka, zda je skutečně nadstranickým prezidentem, protože je čestným předsedou politické strany SPOZ se slovem "Zemanovci" přímo v názvu. V parlamentních volbách v říjnu 2013 však tato strana utrpěla drtivou porážku. Zeman je známý jako dobrý řečník, proslavený svými bonmoty a nikdy se netajil náklonností k tabáku a alkoholu a odporem k novinářům.Kdo je to Miloš Zeman? Životopis Miloš Zeman, lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Miloš Zeman

Národnost: česká
Datum narození: 28.9.1944
Místo narození: Kolín

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Miloš Zeman? s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Hypomanie? Víte co je Okopanina? Rozumíte pojmu AdBlock? Vzpomněli byste si co označuje výraz Povodí?

Klíčová slova: definice, vysvětlení, původ slova, Miloš Zeman, formulace, pojem, popis, heslo, význam, co je to Miloš Zeman?, přesný význam, wiki, význam slova, odborný výraz, slovo, termín

Pojem Miloš Zeman je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Miloš Zeman ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Miloš Zeman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Miloš Zeman ve Wikislovníku

Hledat slovo Miloš Zeman ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloš Zeman například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Miloš Zeman?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Miloš Zeman? Kdo to byl Miloš Zeman? Kdy se narodil Miloš Zeman? Kde se narodil Miloš Zeman? Miloš Zeman je v kategorii politici. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Miloš Zeman třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloš Zeman i v jiné kategorii než je politici.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.