Kdo je to?
Kdo byl Josef Mysliveček? Životopis Josef Mysliveček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Josef Mysliveček

Kdo byl Josef Mysliveček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Josef Mysliveček, známý pod pseudonymem Giuseppe Misliweczek, byl český hudebník a skladatel v době pozdního baroka a klasicismu. Mysliveček se narodil v Praze do rodiny bohatého pražského mlynáře a měšťana jako jednovaječné dvojče s bratrem Jáchymem. Měl také mladší sestru Marii Annu. Od mala měl Josef rád hudbu a brzy se začal učit hrát také na housle. Roku 1747 se začal učit na Akademickém gymnáziu v pražském Klementinu u jezuitů. V jedenácti letech zemřel jeho otec a jeho matka se následně znovu provdala. Později začal spolu s bratrem studovat na filozofické fakultě univerzity Karlo-Ferdinandovy, avšak studium ani jeden nedokončili. Nezbývalo jim, než se vyučit na mlynáře (1753-1756). O dva roky později byli přijati do cechu jako tovaryši (1758) a po třech letech se z nich stali mistři (1761).
Mysliveček se však chtěl věnovat hudbě a v roce 1761 se začal učit hudební kompozici u Františka Václava Habermanna. Odtud přešel do učení k varhaníkovi Josefu Segerovi a roku 1762 napsal prvních šest symfonií, které měly dobrý ohlas. Následně jej podpořil také hrabě Vincenc z Valdštejna. V roce 1763 se vydal Mysliveček do Benátek (1763), kde se učil u skladatele Giovanniho Battisty Pescettiho a živil se jako houslista. V Itálii prožíval své nejplodnější období a proslavil se zde díky svým operám jako Semiramide riconosciuta (1766), Bellerofontés, Montezuma, Romulus a Ersile, Antigona, Ezio, Tamerlán. Za svůj život složil celkem 26 oper. Dále o sobě dal vědět díky svým oratoriím (Tobiáš, Poutníci u hrobu, Adam a Eva, Osvobození Izraele, aj.), komorním skladbám, symfoniím nebo kantátám (Zmatek na Parnasu). Oratorium s názvem Abrahám a Izák se pokládá za jeho nejlepší dílo. V jeho dílech se objevují nejvíce prvky z antických příběhů.
Roku 1770 se Mysliveček v Bologni setkal s W. A. Mozartem, který Myslivečkovo dílo obdivoval. O rok později v Bologni absolvoval zkoušku filharmonické akademie, čímž se stal nositelem titulu accademico filarmonico.
Mysliveček žil bujarým životem a po roce 1777 se u něj začaly objevovat příznaky venerické choroby (syfilis), na jejíž následky zemřel v roce 1781 ve věku 43 let.Kdo byl Josef Mysliveček? Životopis Josef Mysliveček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Josef Mysliveček

Národnost: česká
Datum narození: 9. 3. 1737
Místo narození: Praha, České království, Habsburská monarchie
Datum úmrtí: 4. 2. 1781

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josef Mysliveček sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Lamington? Pamatujete si definici pojmu Pandora Papers? Vzpomenete si na definici slova Gin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Go?

Klíčová slova: wikipedie, hudba, místo narození, lexikon, národnost, informace, kde se narodil Josef Mysliveček?, osobnost, zajímavosti, Kdy zemřel Josef Mysliveček, kdy se narodil Josef Mysliveček?, život, narození, nežijící, kdo to je, kdo je Josef Mysliveček?

Pojem Josef Mysliveček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Mysliveček ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Josef Mysliveček na Youtube

Zkusit najít heslo Josef Mysliveček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Josef Mysliveček ve Wikipedii

Vyhledat výraz Josef Mysliveček ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Mysliveček například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Mysliveček

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Josef Mysliveček? Kdy se narodil Josef Mysliveček? Kde se narodil Josef Mysliveček? Kdy zemřel Josef Mysliveček? Josef Mysliveček je v sekci Hudba

Kategorie hudba, staré piano, josef Mysliveček, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Josef Mysliveček dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Mysliveček i v jiné kategorii než je hudba.