Kdo je to?
Kdo je Petr Pavel? Životopis Petr Pavel, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Petr Pavel

Kdo je Petr Pavel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Petr Pavel je český armádní generál ve výslužbě, bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO.
Pochází z vojenské rodiny, vystudoval vojenské gymnázium v Opavě a vysokou vojenskou školu ve Vyškově. Do roku 1989 působil u výsadkového vojska. Byl členem KSČ. Po sametové revoluci pracoval ve Vojenském zpravodajství. Účastnil se mise UNPROFOR - z tohoto období se uvádí jako jeho velký úspěch operace, během které jeho jednotka osvobodila francouzské vojáky obklíčené mezi bojujícími Srby a Chorvaty.
V průběhu kariéry poté působil ještě několikrát v zahraničí - například na přelomu tisíciletí na velitelství NATO v Bronssumu nebo na Vrchním velitelství spojeneckých vojsk v Evropě.
V letech 2012 se stal náčelníkem Generálního štábu Armády ČR a v jeho čele setrval až do roku 2015. V roce 2015 se stal předsedou Vojenského výboru Severoatlantické aliance, což je druhá nejvyšší funkce ve strukturách NATO. Na tomto postu zůstal celé funkční období, tedy až do roku 2018.
Od roku 2020 se intenzivně spekuluje o jeho možné kandidatuře v prezidentských volbách v roce 2023. V roce 2020 se stal zakladatelem iniciativy Spolu silnější.Kdo je Petr Pavel? Životopis Petr Pavel, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Petr Pavel

Národnost: česká
Datum narození: 1. listopadu 1961
Místo narození: Planá, Tachovsko

Zaujala vás biografie osobnosti Petr Pavel? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Pásová bruska? Znáte termín Biosféra? Rozumíte pojmu Kafr? Víte, co je to Malověrnost?

Klíčová slova: informace, politici, politici, Petr Pavel, osobnosti, biografie, narození, wikipedie, životopis, Petr Pavel, místo narození, kdy se narodil Petr Pavel?, život, lexikon, národnost, osobnost

Pojem Petr Pavel je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Petr Pavel ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Petr Pavel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Petr Pavel ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Petr Pavel ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Petr Pavel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Pavel například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Petr Pavel? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Petr Pavel? Kdy se narodil Petr Pavel? Kde se narodil Petr Pavel? Petr Pavel se nachází v kategorii Politici

Kategorie politici, stará politička, petr Pavel, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Pavel dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Pavel i v jiné kategorii než je politici.