Kdo je to?
Kdo je Jana Volfová? Životopis Jana Volfová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Jana Volfová?

Kdo je Jana Volfová? Životopis, informace, biografie, politici

Jana Volfová je česká pedagožka, politička, bývala poslankyně za ČSSD. Volfová se narodila v Praze, kde roku 1977 úspěšně složila maturitní zkoušku na gymnáziu. Poté několik let pracovala ve školství (základní i střední). Během let 1982-89 vystudovala obor český jazyk a občanská výchova na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
V roce 1989 Volfová vstoupila do ČSSD. O čtyři roky později se dostala do funkce tajemnice strany (1993). Funkci zastávala do roku 1997. Během let 1993-2004 byla Volfová předsedkyní Sociálně demokratické ženy. Ve volbách 1994 a 1998 byla za ČSSD dvakrát zvolena do zastupitelstva pro Prahu 7 a roku 1998 také do Poslanecké sněmovny za ČSSD. V letech 1998-2002 byla poslankyní v Poslanecké sněmovně za ČSSD a předsedkyní organizace Sociálně demokratické ženy.
Po odchodu ze strany se stala v roce 2005 až 2007 místopředsedkyní NEZ/DEM. Poté čtyři roky předsedala Straně důstojného života (SDŽ). Následovalo tříleté období ve funkci statutární místopředsedkyně ve straně Suverenita – Blok Jany Bobošíkové (podílela se na jejím založení) a od roku 2014 byla předsedkyní strany Česká Suverenita (nový název strany). V červnu roku 2015 se stala první místopředsedkyní organizace Blok proti Islámu.
Jana Volfová byla během let 2002-04 ředitelkou Střední odborné školy pro administrativu v Evropské unii v pražských Horních Počernicích.Kdo je Jana Volfová? Životopis Jana Volfová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Jana Volfová

Národnost: česká
Datum narození: 2. 11. 1957
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Jana Volfová můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Nestea? Víte co je Google Pay? Víte co je Gamepad? Vzpomněli byste si co označuje výraz Křovinořez?

Klíčová slova: osobnosti, kdy se narodila Jana Volfová?, politici, kdo je Jana Volfová?, narození, kde se narodila Jana Volfová?, politici, zajímavosti, život, vysvětlení, národnost, lexikon, Jana Volfová, Jana Volfová, wikipedie, wiki

Pojem Jana Volfová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Jana Volfová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Jana Volfová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Jana Volfová ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Jana Volfová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Volfová například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jana Volfová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jana Volfová? Kdy se narodila Jana Volfová? Kde se narodila Jana Volfová? Jana Volfová je v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jana Volfová řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Volfová i v jiné kategorii než je politici.