Kdo je to?
Kdo je Ivana Jirešová? Životopis Ivana Jirešová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Ivana Jirešová?

Kdo je Ivana Jirešová? Životopis, informace, biografie, herectví

Ivana Jirešová, známá česká herečka, se narodila 15. července 1977 v jihočeském Písku. Přestože má za sebou již celou řadu filmových i divadelních rolí, většina diváků ji patrně zná díky roli v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila postavu Lucie Váchové (později Hruškové). Vystudovala Pražskou konzervatoř, kde se věnovala hudebně-dramatickému oboru. V minulosti také pracovala jako redaktorka v české odnoži známého magazínu Harper´s Bazaar. Je držitelkou ceny Týtý za objev roku.
Z neúspěšného manželství s novinářem Ondřejem Höppnerem má dceru Sofii Friedu. Později tvořila pár se známým českým hercem a hudebníkem Viktorem Dykem. I tento vztah se však v roce 2016 rozpadl.
Několikrát veřejně přiznala, že v minulosti prodělala rakovinu děložního čípku, a proto se snaží v tomto směru šířit mezi lidmi osvětu o důležitosti preventivních gynekologických kontrol. Ona sama musela podstoupit tři operace a v současnosti je již více než dvacet let zdravá.
Její herecká kariéra je silně spjata s divadlem. Kromě divadelních prken ji však většina diváků pravděpodobně zná i z televizních obrazovek. Kromě Ordinace v růžové zahradě, kde účinkuje od roku 2005, se objevila také v seriálech jako je Kriminálka Anděl, Policie Modrava, Vinaři a V.I.P vraždy nebo ve filmech Národní třída a Navštívení.
I přesto, že ji role Lucie Hruškové (roz. Váchové) dostala do povědomí široké veřejnosti, je to především divadlo, kde lze Ivanu Jirešovou pravidelně spatřit. Ihned po ukončení svého studia na Pražské konzervatoři zamířila do Liberce, kde získala angažmá v divadle F. X. Šaldy. Má za sebou ale široké herecké zkušenosti z různých divadel. Například se objevila v inscenaci Excalibur v Divadle Ta Fantastica, ve hře Líbánky aneb láska ať jde k čertu v Divadle Palace, ve Splašených nůžkách v Divadle Kalich nebo v muzikálu Kat Mydlář v Divadle na Broadwayi. Účinkuje také v některých inscenacích každoročního divadelního festivalu Shakespearovské slavnosti.
Mimo svou hereckou dráhu se v roce 2022 stala cestovatelskou partnerkou Martina Písaříka a po jeho boku moderuje cestopisný pořad České televize Bedekr. Na této pozici Jirešová nahradila dosavadní moderátorku Jitku Ježkovou.Kdo je Ivana Jirešová? Životopis Ivana Jirešová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Ivana Jirešová

Národnost: česká
Datum narození: 15. července 1977
Místo narození: Písek

Sdílejte tuto stránku s osobností Ivana Jirešová s partnery, kolegy a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Kalus? Vzpomenete si na definici slova Ceteris paribus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lapačka? Vzpomněli byste si na význam slova Exkoriace?

Klíčová slova: datum narození, život, zajímavosti, informace, biografie, kdy se narodila Ivana Jirešová?, wiki, kde se narodila Ivana Jirešová?, Ivana Jirešová, herectví, popis, Ivana Jirešová, lexikon, vysvětlení, kdo je Ivana Jirešová?, místo narození

Pojem Ivana Jirešová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Ivana Jirešová v dalších zdrojích

Zkusit najít Ivana Jirešová na Google.cz

Vyhledat slovo Ivana Jirešová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Ivana Jirešová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ivana Jirešová na Youtube

Najít slovo Ivana Jirešová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivana Jirešová například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivana Jirešová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Ivana Jirešová? Kdy se narodila Ivana Jirešová? Kde se narodila Ivana Jirešová? Ivana Jirešová je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ivana Jirešová např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivana Jirešová i v jiné kategorii než je herectví.