Kdo je to?
Kdo byl Adolf Eichmann? Životopis Adolf Eichmann, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Adolf Eichmann?

Kdo byl Adolf Eichmann? Životopis, informace, biografie, zločin

Adolf Eichmann byl nacistický představitel, který působil v čele jednotek SS a organizoval vyhlazování židů. Otec byl obchodní ředitel a zaměstnal ho ve vlastním podniku poté, co se mu opakovaně nepodařilo dokončit středoškolské studium. Postupně začal sympatizovat s nacistickými myšlenkami, zejména s radikálním antisemitismem. Vstoupil do nacistické strany, přidal se k polovojenským jednotkám SS a vrátil se z Rakouska do Německa. Poté přestoupil ke zpravodajské službě SD a začal se zabývat židovskými skupinami a hnutími. Projevil skvělé organizátorské schopnosti a oddanost nacistické ideologii, proto postupně stoupal hierarchií, až se dostal do vedení SS.
Po vypuknutí druhé světové války začal pracovat na plánech židovské deportace. Jeho práce se vyznačovala strojovou přesností a pečlivostí, takže se vypracoval na hlavního organizátora židovských záležitostí. Zpočátku se židovské obyvatelstvo shromažďovalo v ghettech a uvažoval se o jeho deportaci na Madagaskar, ale nacistická elita v čele s Hitlerem nakonec rozhodla o kompletním vyhlazení. Začala se budovat soustava koncentračních táborů a Eichmann řídil rozsáhlou deportaci. Jelikož Německo začalo prohrávat, přestal dohlížet na vyhlazování židů a vrátil se do Berlína, aby zničil záznamy o vlastních aktivitách.
Když druhá světová válka skončila a nacistické Německo bylo definitivně poraženo, Eichmann se skrýval pod falešnými doklady a v roce 1950 se mu podařilo odcestovat do Argentiny. Po několika letech byla jeho identita odhalena izraelskou zpravodajskou službou Mossad, která za zabývala pátráním po nepotrestaných nacistech. V roce 1960 byl Eichmann dopaden a převezen do Izraele. V izraelském vězení byl několik měsíců důkladně vyslýchán, ale vinu odmítal a tvrdil, že neměl žádnou politickou moc a pouze plnil rozkazy nadřízených, aniž by měl možnost je odmítnout. Soud jeho slovům neuvěřil a dokázal, že nacistickým a antisemitským myšlenkám upřímně věřil a při vyhlazování vyvíjel vlastní iniciativu. V roce 1961 byl odsouzen k trestu smrti oběšením a po neúspěšné snaze získat prezidentskou milost byl ve věznici popraven.Kdo byl Adolf Eichmann? Životopis Adolf Eichmann, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Adolf Eichmann

Národnost: německá
Datum narození: 19. března 1906
Místo narození: Solingen, Německo
Datum úmrtí: 1. června 1962

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Adolf Eichmann sdílet s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Cepín? Víte co je Denuklearizace? Znáte pojem Demoverze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Minimální mzda?

Klíčová slova: osobnosti, Adolf Eichmann, místo narození, datum narození, kdo to je, zločin, kdo je Adolf Eichmann?, kdy se narodil Adolf Eichmann?, lexikon, informace, Kdy zemřel Adolf Eichmann, vysvětlení, biografie, datum úmrtí, popis, osobnost

Pojem Adolf Eichmann je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Adolf Eichmann ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Adolf Eichmann ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adolf Eichmann ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Adolf Eichmann ve Wikislovníku

Najít výraz Adolf Eichmann ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Adolf Eichmann například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Adolf Eichmann? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Adolf Eichmann? Kdy se narodil Adolf Eichmann? Kde se narodil Adolf Eichmann? Kdy zemřel Adolf Eichmann? Adolf Eichmann patří do sekce Zločin

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Adolf Eichmann dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adolf Eichmann i v jiné kategorii než je zločin.