Kdo je to?
Kdo byl Adolf Eichmann? Životopis Adolf Eichmann, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Adolf Eichmann

Kdo byl Adolf Eichmann? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Adolf Eichmann byl nacistický představitel, který působil v čele jednotek SS a organizoval vyhlazování židů. Otec byl obchodní ředitel a zaměstnal ho ve vlastním podniku poté, co se mu opakovaně nepodařilo dokončit středoškolské studium. Postupně začal sympatizovat s nacistickými myšlenkami, zejména s radikálním antisemitismem. Vstoupil do nacistické strany, přidal se k polovojenským jednotkám SS a vrátil se z Rakouska do Německa. Poté přestoupil ke zpravodajské službě SD a začal se zabývat židovskými skupinami a hnutími. Projevil skvělé organizátorské schopnosti a oddanost nacistické ideologii, proto postupně stoupal hierarchií, až se dostal do vedení SS.
Po vypuknutí druhé světové války začal pracovat na plánech židovské deportace. Jeho práce se vyznačovala strojovou přesností a pečlivostí, takže se vypracoval na hlavního organizátora židovských záležitostí. Zpočátku se židovské obyvatelstvo shromažďovalo v ghettech a uvažoval se o jeho deportaci na Madagaskar, ale nacistická elita v čele s Hitlerem nakonec rozhodla o kompletním vyhlazení. Začala se budovat soustava koncentračních táborů a Eichmann řídil rozsáhlou deportaci. Jelikož Německo začalo prohrávat, přestal dohlížet na vyhlazování židů a vrátil se do Berlína, aby zničil záznamy o vlastních aktivitách.
Když druhá světová válka skončila a nacistické Německo bylo definitivně poraženo, Eichmann se skrýval pod falešnými doklady a v roce 1950 se mu podařilo odcestovat do Argentiny. Po několika letech byla jeho identita odhalena izraelskou zpravodajskou službou Mossad, která za zabývala pátráním po nepotrestaných nacistech. V roce 1960 byl Eichmann dopaden a převezen do Izraele. V izraelském vězení byl několik měsíců důkladně vyslýchán, ale vinu odmítal a tvrdil, že neměl žádnou politickou moc a pouze plnil rozkazy nadřízených, aniž by měl možnost je odmítnout. Soud jeho slovům neuvěřil a dokázal, že nacistickým a antisemitským myšlenkám upřímně věřil a při vyhlazování vyvíjel vlastní iniciativu. V roce 1961 byl odsouzen k trestu smrti oběšením a po neúspěšné snaze získat prezidentskou milost byl ve věznici popraven.Kdo byl Adolf Eichmann? Životopis Adolf Eichmann, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Adolf Eichmann

Národnost: německá
Datum narození: 19. března 1906
Místo narození: Solingen, Německo
Datum úmrtí: 1. června 1962

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Adolf Eichmann s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Showroom? Znáte definici termínu Sklivec? Znáte pojem Circa? Pamatujete si definici pojmu Supercela?

Klíčová slova: wikipedie, osobnost, nežijící, život, životopis, kde se narodil Adolf Eichmann?, datum úmrtí, místo narození, Adolf Eichmann, informace, zločin, osobnosti, biografie, kdy se narodil Adolf Eichmann?, wiki, narození

Pojem Adolf Eichmann je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Adolf Eichmann ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Adolf Eichmann ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Adolf Eichmann na Google.cz

Zkusit najít slovo Adolf Eichmann ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Adolf Eichmann v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Adolf Eichmann například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Adolf Eichmann?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Adolf Eichmann? Kdy se narodil Adolf Eichmann? Kde se narodil Adolf Eichmann? Kdy zemřel Adolf Eichmann? Adolf Eichmann patří do kategorie Zločin

Text vytvořen pro server Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Adolf Eichmann dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adolf Eichmann i v jiné kategorii než je zločin.