Kdo je to?
Kdo byla Emily Dickinson? Životopis Emily Dickinson, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Kdo byla Emily Dickinson?

Kdo byla Emily Dickinson? Životopis, informace, biografie, literatura

Emily Dickinsonová byla slavná americká básnířka známá svým jedinečným stylem a nekonvenčním přístupem k poezii. Narodila se v roce 1830 v Amherstu ve státě Massachusetts, kde strávila většinu svého života, žila se svou rodinou a věnovala se tomu co dělala nejraději - psaní.
Jako dítě byla Dickinsonová vzdělávána doma otcem a matkou, kteří byli sečtělí a velmi vzdělaní. Přestože byla od malička izolována od okolního světa, pod jejich pevnou rodičovskou rukou se u ní rozvíjela láska k literatuře a jazyku.
V mládí měla Emily několik blízkých přátel a s mnoha dalšími si dopisovala, ale nikdy neopustila své rodné město Amherst. Nikdy se také neprovdala, ale měla několik milostných vztahů, především s mužem jménem Otis Lord, soudcem, který byl o dvacet let starší než ona a s nímž si vyměňovala vášnivé láskyplné dopisy.
Po celý život psala básně a dopisy, ale za jejího života bylo publikováno jen několik jejích děl, celkem sedm, ke kterým udělila souhlas. Všechny byly vydány anonymně a pozměněny nakladateli, aby odpovídaly tehdejším básnickým normám. Její básně ignorovaly tehdejší básnické zvyklosti například tím, že používaly poloviční rým, byly krátké a málokdy obsahovaly název. Po její smrti v roce 1886 objevila její sestra soubor téměř 1 800 básní, které byly postupně vydány.
Přestože Dickinsonová žila samotářsky, její dílo mělo obrovský vliv na americkou literaturu. Její jedinečný styl a nekonvenční přístup k poezii, s krátkými verši, častými pomlkami a netradičním psaním velkých písmen měl velký vliv a je považována za jednu z nejvýznamnějších amerických básnířek 19. století.
Kromě poezie je připomínána také svými dopisy, které byly plné vtipu a moudrosti a které umožňují nahlédnout do mysli této brilantní a záhadné ženy. Posílala je různým lidem včetně členů rodiny, přátel a známých. Stojí za zmínku, že mnohé z těchto dopisů byly pro Emily nejen způsobem komunikace, ale také způsobem, jak vyjádřit sebe sama a jak se podělit o svou poezii s ostatními.
Jak rostla její sláva, básně byly hojně čteny a její dopisy vyšly v několika sbírkách. Čtenáře mohla zaujmout témata smrti, přírody a vnitřního já. Její díla jsou často popisována jako intenzivní, silná a sugestivní.
Emily Dickinsonová svým psaním předběhla svou dobu a její texty nebyly za jejího života plně doceněny. Dnes je tomu však jinak, protože její dílo se dočkalo ztvárnění formou divadelních her, filmů a dokonce i písní. Dickinsonová svým životem a dílem dodnes inspiruje a ovlivňuje své čtenáře.Kdo byla Emily Dickinson? Životopis Emily Dickinson, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Emily Dickinson

Národnost: americká
Datum narození: 10. prosince 1830
Místo narození: Amherst, Massachusetts, USA
Datum úmrtí: 15. května 1886

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Emily Dickinson s jinými lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Šodó? Vzpomenete si na definici slova Epifyt? Vzpomněli byste si co znamená slovo Stalking? Vzpomněli byste si na význam slova Pelota?

Klíčová slova: narození, popis, kde se narodila Emily Dickinson?, nežijící, literatura, informace, Kdy zemřela Emily Dickinson, vysvětlení, národnost, Emily Dickinson, datum narození, osobnost, život, životopis, wiki, wikipedie

Pojem Emily Dickinson je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Emily Dickinson

Hledat videa s názvem Emily Dickinson na Youtube

Najít pojem Emily Dickinson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Emily Dickinson ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Emily Dickinson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Emily Dickinson na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Emily Dickinson například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Emily Dickinson? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byla Emily Dickinson? Kdy se narodila Emily Dickinson? Kde se narodila Emily Dickinson? Kdy zemřela Emily Dickinson? Emily Dickinson patří do sekce Literatura

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Emily Dickinson dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emily Dickinson i v jiné kategorii než je literatura.