Kdo je to?
Kdo byla Emily Dickinson? Životopis Emily Dickinson, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Kdo byla Emily Dickinson?

Kdo byla Emily Dickinson? Životopis, informace, biografie, literatura

Emily Dickinsonová byla slavná americká básnířka známá svým jedinečným stylem a nekonvenčním přístupem k poezii. Narodila se v roce 1830 v Amherstu ve státě Massachusetts, kde strávila většinu svého života, žila se svou rodinou a věnovala se tomu co dělala nejraději - psaní.
Jako dítě byla Dickinsonová vzdělávána doma otcem a matkou, kteří byli sečtělí a velmi vzdělaní. Přestože byla od malička izolována od okolního světa, pod jejich pevnou rodičovskou rukou se u ní rozvíjela láska k literatuře a jazyku.
V mládí měla Emily několik blízkých přátel a s mnoha dalšími si dopisovala, ale nikdy neopustila své rodné město Amherst. Nikdy se také neprovdala, ale měla několik milostných vztahů, především s mužem jménem Otis Lord, soudcem, který byl o dvacet let starší než ona a s nímž si vyměňovala vášnivé láskyplné dopisy.
Po celý život psala básně a dopisy, ale za jejího života bylo publikováno jen několik jejích děl, celkem sedm, ke kterým udělila souhlas. Všechny byly vydány anonymně a pozměněny nakladateli, aby odpovídaly tehdejším básnickým normám. Její básně ignorovaly tehdejší básnické zvyklosti například tím, že používaly poloviční rým, byly krátké a málokdy obsahovaly název. Po její smrti v roce 1886 objevila její sestra soubor téměř 1 800 básní, které byly postupně vydány.
Přestože Dickinsonová žila samotářsky, její dílo mělo obrovský vliv na americkou literaturu. Její jedinečný styl a nekonvenční přístup k poezii, s krátkými verši, častými pomlkami a netradičním psaním velkých písmen měl velký vliv a je považována za jednu z nejvýznamnějších amerických básnířek 19. století.
Kromě poezie je připomínána také svými dopisy, které byly plné vtipu a moudrosti a které umožňují nahlédnout do mysli této brilantní a záhadné ženy. Posílala je různým lidem včetně členů rodiny, přátel a známých. Stojí za zmínku, že mnohé z těchto dopisů byly pro Emily nejen způsobem komunikace, ale také způsobem, jak vyjádřit sebe sama a jak se podělit o svou poezii s ostatními.
Jak rostla její sláva, básně byly hojně čteny a její dopisy vyšly v několika sbírkách. Čtenáře mohla zaujmout témata smrti, přírody a vnitřního já. Její díla jsou často popisována jako intenzivní, silná a sugestivní.
Emily Dickinsonová svým psaním předběhla svou dobu a její texty nebyly za jejího života plně doceněny. Dnes je tomu však jinak, protože její dílo se dočkalo ztvárnění formou divadelních her, filmů a dokonce i písní. Dickinsonová svým životem a dílem dodnes inspiruje a ovlivňuje své čtenáře.Kdo byla Emily Dickinson? Životopis Emily Dickinson, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Základní informace o osobě Emily Dickinson

Národnost: americká
Datum narození: 10. prosince 1830
Místo narození: Amherst, Massachusetts, USA
Datum úmrtí: 15. května 1886

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Emily Dickinson? s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Šodó? Znáte termín OnlyFans? Vzpomněli byste si co znamená slovo Stalking? Víte, co je to Syrovátka?

Klíčová slova: kdo to je, datum narození, biografie, popis, osobnost, informace, nežijící, vysvětlení, životopis, wiki, Kdy zemřela Emily Dickinson, život, osobnosti, národnost, datum úmrtí, kdo je Emily Dickinson?

Pojem Emily Dickinson je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Emily Dickinson ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Emily Dickinson na Youtube

Vyhledat heslo Emily Dickinson ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Emily Dickinson na Google obrázcích

Hledat slovo Emily Dickinson ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Emily Dickinson například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Emily Dickinson?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Emily Dickinson? Kdy se narodila Emily Dickinson? Kde se narodila Emily Dickinson? Kdy zemřela Emily Dickinson? Emily Dickinson patří do kategorie Literatura

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Emily Dickinson dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emily Dickinson i v jiné kategorii než je literatura.