Kdo je to?
Kdo je to Hadrník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hadrník? Lidé, hanlivé

Hadrník

Jaký je význam slova Hadrník? Co to znamená?

Hadrník je hanlivé označení pro osobu, která je nedbale oblečená. Má rorztrhané, zanedbané, znečištěné, páchnoucí, nevkusné oblečení. Také se může hovořit o člověku, který má naopak plné skříně oblečení a neví, co si má vzít na sebe. Ve skříních vládne chaos a nemůže tam nic najít. Pojem hadrník se někdy používá pro osobu, jež ráda sbírá staré hadry, textilie. Původ slova hadrník najdeme v podstatnem jméně „hadr“, k němuž se přidá přípona -ník a vznikne podstatné jméno rodu mužského hadrník. Synonyma pro slovo „hadrník“ jsou vetešník, hadrář, trhan, otrhanec, nuzák, chuďas, nedbalec, zanedbanec, drban, hastroš, panák, strašák.


Kdo je to Hadrník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hadrník? Lidé, hanlivé

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Mumie? Pamatujete si definici pojmu Vivisekce? Vzpomněli byste si na význam slova Minecraft? Vzpomněli byste si co znamená slovo Resumé?

Klíčová slova: význam, význam slova, pojem, heslo, definice, přesný výraz, přesný výraz, popis, hanlivé, přesný význam, wikipedie, Hadrník, vysvětlení, lexikon, Hadrník, synonymum

Pojem Hadrník je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Hadrník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Hadrník ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Hadrník ve Wikislovníku

Najít heslo Hadrník na Google.cz

Zkusit najít frázi Hadrník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Hadrník například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hadrník

Nyní již víte Kdo je to Hadrník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hadrník? Definice pojmu Hadrník je v sekci Hanlivé

Kategorie hanlivé, metrosexuál v metru, hadrník, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Vyzkoušejte nalézt informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hanlivé.