Kdo je to?
Kdo je to Zdeněk Bakala? Životopis Zdeněk Bakala, lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Zdeněk Bakala?

Kdo je to Zdeněk Bakala? Stručný životopis

Zdeněk Bakala je jedním z nejbohatších českých podnikatelů současnosti. Studoval ve Spojených státech. Svou pracovní kariéru zahájil v zahraničních bankovních společnostech. Po návratu do Čech si založil vlastní firnu, které se povedlo ovládnout společnost OKD (Ostravsko-Karvinské doly) zaměřenou na těžbu uhlí, proto bývá Bakala často označován jako uhlobaron. S jeho působením ve firmě jsou spojeny některé kontroverzní kroky, např. kauza zaměstnaneckých bytů, které slíbil odprodat nájemníkům. Byty si převedl na jinou svoji firmu a začal vybírat nehorázně vysoký nájem, přičemž se o udržování bytů nijak nestaral. Situace není dodnes uspokojivě vyřešena. Pobouření vyvolaly Bakalovy snahy uzavřít některé nerentabilní doly, což by na Ostravsku znamenalo prudký nárůst nezaměstnanosti. Bakalovou manželkou je někdejší miss Michaela Maláčová-Bakala, se kterou má 4 děti. Manželé Bakalovi mají vlastní nadaci. Bakalovi patří většinový podíl v nakladatelství Economia, které vydává Hospodářské noviny, má také vlastnický podíl v časopise Respekt. Bakala štědře sponzoroval různé politické strany. Kolem jeho osoby se objevily různé spekulace o porušení zákona, ale žádná z nich nebyla nikdy prokázána.Kdo je to Zdeněk Bakala? Životopis Zdeněk Bakala, lidé, osobnosti z podnikání

Základní údaje o osobě Zdeněk Bakala

Národnost: česká
Datum narození: 7.2.1961
Místo narození: Opava

Zaujala vás biografie osobnosti Zdeněk Bakala? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Svastika? Vzpomněli byste si na význam slova Plagiát? Vzpomenete si na definici slova Zima? Znáte definici termínu Koncepce?

Klíčová slova: podnikání, kdo je Zdeněk Bakala?, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, přesný význam, odborný výraz, definice, původ slova, etymologie, vysvětlení, popis, synonymum, pojem, informace, wiki

Pojem Zdeněk Bakala je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Zdeněk Bakala ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdeněk Bakala ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Zdeněk Bakala ve Wikislovníku

Hledat pojem Zdeněk Bakala ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Bakala například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Zdeněk Bakala? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Zdeněk Bakala? Kdo to byl Zdeněk Bakala? Kdy se narodil Zdeněk Bakala? Kde se narodil Zdeněk Bakala? Zdeněk Bakala se nachází v kategorii podnikání. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Bakala dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Bakala i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?