Kdo je to?
Kdo je to Zdeněk Bakala? Životopis Zdeněk Bakala, lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Zdeněk Bakala?

Kdo je to Zdeněk Bakala? Stručný životopis

Zdeněk Bakala je jedním z nejbohatších českých podnikatelů současnosti. Studoval ve Spojených státech. Svou pracovní kariéru zahájil v zahraničních bankovních společnostech. Po návratu do Čech si založil vlastní firnu, které se povedlo ovládnout společnost OKD (Ostravsko-Karvinské doly) zaměřenou na těžbu uhlí, proto bývá Bakala často označován jako uhlobaron. S jeho působením ve firmě jsou spojeny některé kontroverzní kroky, např. kauza zaměstnaneckých bytů, které slíbil odprodat nájemníkům. Byty si převedl na jinou svoji firmu a začal vybírat nehorázně vysoký nájem, přičemž se o udržování bytů nijak nestaral. Situace není dodnes uspokojivě vyřešena. Pobouření vyvolaly Bakalovy snahy uzavřít některé nerentabilní doly, což by na Ostravsku znamenalo prudký nárůst nezaměstnanosti. Bakalovou manželkou je někdejší miss Michaela Maláčová-Bakala, se kterou má 4 děti. Manželé Bakalovi mají vlastní nadaci. Bakalovi patří většinový podíl v nakladatelství Economia, které vydává Hospodářské noviny, má také vlastnický podíl v časopise Respekt. Bakala štědře sponzoroval různé politické strany. Kolem jeho osoby se objevily různé spekulace o porušení zákona, ale žádná z nich nebyla nikdy prokázána.Kdo je to Zdeněk Bakala? Životopis Zdeněk Bakala, lidé, osobnosti z podnikání

Základní informace o osobě Zdeněk Bakala

Národnost: česká
Datum narození: 7.2.1961
Místo narození: Opava

Líbí se stručný životopis s osobou Zdeněk Bakala? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Svastika? Vzpomněli byste si na význam slova Blanšírování? Vzpomenete si na definici slova Bazaliom? Znáte definici termínu Imunita?

Klíčová slova: definice, význam slova, informace, kdo to je, odborný výraz, pojem, termín, etymologie, vysvětlení, wiki, formulace, Zdeněk Bakala, význam pojmu, slovo, původ slova, lexikon

Pojem Zdeněk Bakala je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Zdeněk Bakala v následujících zdrojích

Najít výraz Zdeněk Bakala ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Zdeněk Bakala ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Zdeněk Bakala na Google.cz

Hledat frázi Zdeněk Bakala ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Bakala například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Bakala?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zdeněk Bakala? Kdo to byl Zdeněk Bakala? Kdy se narodil Zdeněk Bakala? Kde se narodil Zdeněk Bakala? Zdeněk Bakala je v kategorii podnikání. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Bakala řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Bakala i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?