Kdo je to?
Kdo je to Zdeněk Bakala? Životopis Zdeněk Bakala, lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Zdeněk Bakala?

Kdo je to Zdeněk Bakala? Stručný životopis

Zdeněk Bakala je jedním z nejbohatších českých podnikatelů současnosti. Studoval ve Spojených státech. Svou pracovní kariéru zahájil v zahraničních bankovních společnostech. Po návratu do Čech si založil vlastní firnu, které se povedlo ovládnout společnost OKD (Ostravsko-Karvinské doly) zaměřenou na těžbu uhlí, proto bývá Bakala často označován jako uhlobaron. S jeho působením ve firmě jsou spojeny některé kontroverzní kroky, např. kauza zaměstnaneckých bytů, které slíbil odprodat nájemníkům. Byty si převedl na jinou svoji firmu a začal vybírat nehorázně vysoký nájem, přičemž se o udržování bytů nijak nestaral. Situace není dodnes uspokojivě vyřešena. Pobouření vyvolaly Bakalovy snahy uzavřít některé nerentabilní doly, což by na Ostravsku znamenalo prudký nárůst nezaměstnanosti. Bakalovou manželkou je někdejší miss Michaela Maláčová-Bakala, se kterou má 4 děti. Manželé Bakalovi mají vlastní nadaci. Bakalovi patří většinový podíl v nakladatelství Economia, které vydává Hospodářské noviny, má také vlastnický podíl v časopise Respekt. Bakala štědře sponzoroval různé politické strany. Kolem jeho osoby se objevily různé spekulace o porušení zákona, ale žádná z nich nebyla nikdy prokázána.Kdo je to Zdeněk Bakala? Životopis Zdeněk Bakala, lidé, osobnosti z podnikání

Hlavní informace o osobě Zdeněk Bakala

Národnost: česká
Datum narození: 7.2.1961
Místo narození: Opava

Popis osobnosti Zdeněk Bakala můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Svastika? Znáte termín Aronie? Vzpomenete si na definici slova Bazaliom? Víte, co je to Základní mzda?

Klíčová slova: termín, význam, lexikon, slovo, definice, co znamená, význam pojmu, formulace, Zdeněk Bakala, co je to Zdeněk Bakala?, pojem, odborný výraz, kdo je Zdeněk Bakala?, informace, kdo to je, etymologie

Pojem Zdeněk Bakala je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Zdeněk Bakala

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdeněk Bakala ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Zdeněk Bakala ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Zdeněk Bakala v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Zdeněk Bakala ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Bakala například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zdeněk Bakala

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Zdeněk Bakala? Kdo to byl Zdeněk Bakala? Kdy se narodil Zdeněk Bakala? Kde se narodil Zdeněk Bakala? Zdeněk Bakala se nachází v sekci podnikání. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Bakala dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Bakala i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?