Kdo je to?
Kdo je to, byl Workoholik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Workoholik? Lidé, psychologie

Kdo je to Workoholik?

Jaký je význam slova Workoholik? Co to znamená?

Jako workoholik či workholik bývá označován člověk trpící chorobnou závislostí na práci. Workoholismus je nebezpečným typem závislosti, který vzniká nenápadně, plíživě a okolí může postiženého dlouho vnímat jen jako člověka s vysokým pracovním nasazením. Workoholik je nervózní a trpí pocity viny, pokud zrovna nemá žádnou práci. V takovém případě si ji vymýšlí. Workoholik ztrácí zájem o svou rodinu, přátele, o své záliby, nedokáže odpočívat. V práci po určité době přestává být efektivní, zhroutí se mu rodinné vztahy, začne trpět zdravotními potížemi apod. Léčba je možná, avšak zdlouhavá a obtížná, proto je důležité dbát na prevenci a mít i jiné hodnoty než pouze výkon a úspěch v zaměstnání.Kdo je to, byl Workoholik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Workoholik? Lidé, psychologie

Zaujalo vás slovo, termín Workoholik? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem HDP? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ecce homo? Pamatujete si definici pojmu Poezie? Znáte termín Pogrom?

Klíčová slova: synonymum, pojem, popis, odborný výraz, kdo to je, formulace, slovo, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam, původ slova, heslo, co znamená, lexikon, wiki, přesný výraz

Pojem Workoholik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Workoholik ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Workoholik na Youtube

Najít termín Workoholik na Google.cz

Hledat termín Workoholik ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Workoholik například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Workoholik, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Workoholik? Kdo to byl Workoholik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Workoholik? Definice pojmu Workoholik se nachází v sekci psychologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, definici např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Workoholik i v jiných kategoriích (než psychologie).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.