Kdo je to?
Kdo je Jana Vohralíková? Životopis Jana Vohralíková, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Jana Vohralíková

Kdo je Jana Vohralíková? Životopis, informace, biografie, politika

Jana Vohralíková je česká politička, manažerka a od roku 2023 vedoucí Kanceláře prezidenta České republiky.
Na Fakultě stavební ČVÚT dosáhla titul Ing. V 80. a 90. letech pracovala ve svém vystudovaném oboru, poté pomalu přešla na úřednické a manažerské pozice.
Zastávala úřednické posty, případně pozici náměstkyně například na Ministerstvu informatiky či na Ministerstvu kultury. V období na začátku milénia také působila jako zastupitelka Hlavního města Prahy, kam se dostala po volbách v roce 2002 jako nestranice za Evropské demokraty. V letech 2009–2010 pak pracovala jako ředitelka odborných útvarů předsedy vlády ČR Jana Fischera.
V září 2019 se stala vedoucí Kanceláře Senátu. S jejím působením v této funkci se pojily určité kontroverze, neboť se spekulovalo o zadávání problematických zakázek či o bossingu ze strany Vohralíkové. To jí také bylo vyčítáno, když kandidát na prezidenta Petr Pavel ohlásil, že chce Janu Vohralíkovou jako vedoucí své kanceláře, pokud vyhraje v prezidentských volbách v roce 2023. Navzdory kritice se Vohralíková skutečně po Pavlových vítězných volbách stala vedoucí Kanceláře prezidenta ČR. Do této funkce nastoupila 9. března 2023, vystřídala v ní Vratislava Mynáře, který zastával funkci kancléře po období obou vlád prezidenta Miloše Zemana.Kdo je Jana Vohralíková? Životopis Jana Vohralíková, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Jana Vohralíková

Národnost: česká
Datum narození: 25. srpna 1963

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jana Vohralíková sdílet s ostatnímina Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Tuřín? Rozumíte pojmu Baseball? Pamatujete si definici pojmu Fax? Znáte pojem Zápraží?

Klíčová slova: národnost, osobnosti, datum narození, politika, wikipedie, popis, zajímavosti, politika, život, biografie, kdy se narodila Jana Vohralíková?, kdo je Jana Vohralíková?, vysvětlení, Jana Vohralíková, lexikon, wiki

Pojem Jana Vohralíková je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Jana Vohralíková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Jana Vohralíková ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Jana Vohralíková ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Jana Vohralíková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jana Vohralíková na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Vohralíková například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jana Vohralíková?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jana Vohralíková? Kdy se narodila Jana Vohralíková? Jana Vohralíková je v kategorii Politika

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jana Vohralíková dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Vohralíková i v jiné kategorii než je politika.